ساعت هوشمند Meta از Ray-Ban با دوربین جدا در راه است

Grave error? Facebook's new name Meta means dead in Hebrew | Meta | The  Guardian

شرکت فیس بوک دیروز به متا تغییر ساختار داد و تمرکز اصلی آن در آینده نحوه ارتباط افراد با یکدیگر خواهد بود. قرار نیست همه چیز در مورد هدست‌های واقعیت مجازی یا واقعی باشد، اما به نظر می‌رسد این شرکت روی یک ساعت هوشمند کار می‌کند.

به گزارش رویترز، تصویر پایین در یکی از برنامه‌های iOS کشف شده است. این تصویر از یک ساعت مچی هوشمند است، صفحه نمایش آن گوشه‌های گرد و یک بریدگی برای دوربین جلو دارد.

ساعت هوشمند Meta در اپلیکیشن Ray-Ban Stories دیده شد. عینک هوشمند مجهز به دوربین نیز قبلا با همکاری فیس بوک و Ray-Ban سر و صدای زیادی کرده بود. بنابراین تا حدی ارتباط بین ساعت و عینک وجود خواهد داشت. احتمالا عینک می‌تواند از دیگران عکس و فیلم بگیرد، اما استفاده از آن برای گرفتن عکس‌های شخصی شاید کمی مشکل باشد. استفاده از ساعت این کار را آسان تر می‌کند. البته، اگر بخواهید از شخص یا چیز دیگری عکس بگیرید، ساعت آنقدرها هم خوب نیست. بنابراین، عینک و ساعت یکدیگر را کامل می‌کنند.

ساعت هوشمند Meta

به هر حال، تماس‌های ویدیویی یکی دیگر از برنامه‌های ممکن برای ساعت هوشمند Meta است، اگرچه بالا نگه داشتن دست برای مدت طولانی ایده‌آل نخواهد بود. گزارش‌های قبلی این ساعت ادعا می‌کرد که تمرکز بر سلامت و پیام‌رسانی خواهد بود. البته می‌تواند کاربردهای دیگری نیز داشته باشد، مثلا به عنوان یک کنترل کننده برای هدست‌های VR متا عمل کند.

یکی از افراد مطلع عنوان کرده که سه نسل از ساعت هوشمند Meta در دست ساخت هستند که اولین آن احتمالا اوایل سال آینده عرضه شود. یکی از مدل‌های بعدی می‌تواند دارای دوربین‌های جداشدنی باشد که در مورد آن شنیده‌ایم. این ساعت باید دارای اتصال LTE باشد که به آن اجازه می‌دهد بدون گوشی کار کند و قیمت آن حدود ۴۰۰ دلار خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید