ایلان ریو ماسک برنامه زیادی برای افزایش درآمد توییتر دارد

ایلان ریو ماسک برنامه زیادی برای افزایش درآمد توییتر دارد

طبق گزارشی از نیویورک، ایلان ریو ماسک، ثروتمندترین مرد جهان و مالک جدید توییتر، انتظار دارد که توییتر تا سال ۲۰۲۸ تقریباً ۱۰ میلیارد دلار درآمد از طریق اشتراک‌ها به دست آورد، پیش بینی که درآمد کل ۵ میلیارد دلاری این پلتفرم در سال گذشته را دو برابر می‌کند.

ماسک در جلسه‌ای که توسط تایمز مشاهده شد، به سرمایه گذاران وعده داد که تحت مالکیت او چه انتظاری دارند. طبق گزارش‌ها، این شامل افزایش مشترکان Twitter Blue به ۶۹ میلیون تا سال ۲۰۲۵ و بیش از دو برابر شدن این تعداد به ۱۵۹ میلیون تا سال ۲۰۲۸ صورت می‌گیرد. Twitter Blue که سال گذشته ارائه شد، اشتراک ۲.۹۹ دلاری در ماه این سرویس است که به کاربران امکان دسترسی به دکمه “لغو توییت” را می‌دهد. سفارشی سازی برنامه، پست‌های بدون آگهی و سایر ویژگی‌های انحصاری. ماسک انتظار دارد که کل کاربران توییتر نیز رشد زیادی داشته باشد، از ۲۱۷ میلیون کاربر گزارش شده در سال گذشته به ۶۰۰ میلیون کاربر در سال ۲۰۲۵ و در نهایت به ۹۳۱ میلیون کاربر در سال ۲۰۲۸ افزایش یابد.

ایلان ریو ماسک به دنبال افزایش درآمد توییتر

ایلان ریو ماسک برنامه زیادی برای افزایش درآمد توییتر دارد

همچنین طرح‌هایی را برای یک سرویس اشتراک بدون نام خارج از برنامه به نام “X” نشان می‌دهد که ماسک انتظار دارد در سال ۲۰۲۳ نه میلیون مشترک و تا سال ۲۰۲۸ بیش از ۱۰۴ میلیون مشترک داشته باشد. اوایل این هفته، ماسک اشاره کرد که از دولت‌ها و شرکت‌ها باید برای حساب خود هزینه دهند. البته این هزینه زیاد نیست و کم خواهد بود. اشتراک “X” هر چه باشد، درآمد حاصل از آن و Twitter Blue قرار است تا سال ۲۰۲۸ به مرز ۱۰ میلیارد دلار برسد که بخش بزرگی از کل درآمد ۲۶.۴ میلیارد دلاری را که ماسک فکر می‌کند این سرویس در همان سال خواهد رسید، تشکیل دهد.

طبق گزارش تایمز، توییتر قرار است باقی کل درآمد پیش بینی شده خود را از طریق تبلیغات تامین کند، چیزی که ماسک پیش بینی می‌کند توییتر تا سال ۲۰۲۸ حدود ۱۲ میلیارد دلار درآمد خواهد داشت. توییتر در گذشته به تبلیغات به عنوان جریان اصلی درآمد خود متکی بوده است. اما ماسک پیشتر بیان داشت که هدف دارد تبلیغ مشترکان پولی را حذف کرده و درآمد تبلیغاتی تنها ۴۵ درصد را دربرگیرد.

طبق گزارش‌ها، ماسک به دنبال درآمد۱۵ میلیون دلاری از نوعی تجارت پرداخت بوده که او انتظار دارد تا سال ۲۰۲۸ به ۱.۳ میلیارد دلار افزایش یابد. توییتر در حال حاضر به کاربران اجازه می‌دهد به سازندگان انعام بدهند، Super Follows را خریداری کنند و همچنین با ویژگی‌های خرید محدود تعامل داشته باشند.  با توجه به اینکه ماسک یکی از بنیانگذاران PayPal است، احتمالا این ویژگی کاربرد بیشتری یابد.

تایمز اشاره می‌کند که ماسک همچنین انتظار دارد توییتر بخش نامشخصی از درآمد را از طریق صدور مجوز داده به دست آورد، تجارتی که شامل فروش میلیون‌ها توییت روزانه در پلتفرم خود به شرکت‌ها و توسعه‌دهندگانی است که داده‌ها را برای بینش بازار یا گرایش‌های مصرف‌کننده تجزیه و تحلیل می‌کنند. سال گذشته، توییتر ۵۷۲ میلیون دلار  از طریق صدور مجوز داده و «سایر درآمدها» به دست آورد، اما مشخص نیست که ماسک چگونه و آیا قصد دارد این تجارت را گسترش دهد یا خیر. اگر توییتر بخواهد توییت‌های فردی را مجدداً بفروشد، نیلای پاتل یکی از کارشناسان فناوری اطلاعات اشاره می‌کند که ایلان «باید شرایط خدمات توییتر را به‌طور اساسی تغییر دهد، نه اینکه با مشکلات بزرگ اشتراک‌گذاری و استفاده منصفانه روبرو شود.

ایجاد سرویس‌های توییتر کار زیادی می‌طلبد، که احتمالاً عاملی در پشت برنامه‌های ماسک برای استخدام ۳۶۰۰ کارمند دیگر است. تایمز خاطرنشان می‌کند ماسک قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ بیش از ۱۱ هزار کارمند برای توییتر به کار گیرد، اگرچه طبق گزارش‌ها، تعداد کارمندان توییتر در سال ۲۰۲۲ افزایش یافته و سپس در سال ۲۰۲۳ کاهش می‌یابد.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید