IFA 2021 به دلیل ((ابهامات در بهداشت جهانی)) لغو شد

IFA 2021

IFA 2021 به دلیل ((ابهامات در بهداشت جهانی)) که در اثر ادامه بیماری همه‌گیری Covid-19 ایجاد شده بود، لغو شده‌است.

نمایشگاه تجارت جهانی لوازم الکترونیکی مصرفی و خانگی قرار بود از ۳ سپتامبر (۱۲ شهریور) تا ۷ سپتامبر (۱۵ شهریور) به عنوان یک رویداد زنده در مقیاس بزرگ در برلین برگزار شود، اما ستاد برگزاری این همایش به دلیل انواع جدید ویروس و نگرانی در مورد واکسن در آلمان مجبور به لغو آن شده‌است.

مشخص نیست که آیا IFA 2021 با معادل آنلاین جایگزین خواهد شد یا خیر، اگرچه سازمان دهندگان IFA تأیید کرده‌اند که اکنون با شرکای خود از صنعت، تجارت و رسانه‌ها همکاری می کنند تا اطمینان حاصل کنند که رویداد سال آینده( برنامه ریزی شده از ۲ سپتامبر ۲۰۲۰ ) به عنوان یک نمایشگاه فیزیکی برگزار می‌شود.

این تصمیم پس از مکالمات دقیق با کارشناسان بهداشت عمومی و سهامداران متعدد، با بیانیه مطبوعاتی و با استناد به ((ظهور سریع انواع جدید COVID-19)) و ((ابهامات مداوم در مورد سرعت پخش برنامه‌های واکسیناسیون در سراسر جهان)) به عنوان دلیل لغو IFA 2021 اعلام شده‌است.

کای هیلبراند، رئیس هیئت نظارت بر gfu Consumer & Home Electronics GmbH، گفت: ((آخرین تحولات بهداشت عمومی، خطرات زیادی را در برنامه ریزی برای بازدید همه افراد در این رویداد ایجاد می‌کند. نوآوری به بستری نیاز دارد. به کانون توجه جهانی نیاز دارد. به همین دلیل برنده‌ها و تولیدکنندگان در سراسر صنعت فناوری بسیار مشتاق بودند که تا IFA Berlin 2021 صبر کنند. ))

وی افزود: ((اکنون بیش از حد عدم قطعیت در مورد بهداشت جهانی وجود دارد. بنابراین برنامه ریزی برای مسئولیت مشارکت در هر نمایشگاه تجاری برای کسی تقریبا غیرممکن شده است.))

با توجه به نگرانی در مورد نسخه‌های جدید Covid-19 در حال ظهور، Messe Berlin – میزبان برنامه – به مواردی اشاره کرد که با تبدیل بخش‌هایی از منطقه نمایشگاه به یک مرکز واکسیناسیون و یک بیمارستان اورژانس به رفع این مشکل کمک کرده‌است. اکنون احتمالا مدت زمان طولانی‌تری از آنچه پیش بینی شده‌بود، مورد نیاز است تا نمایشگاهی بتواند به افتتاحیه فیزیکی برسد، آن هم در حالی که نرخ آلودگی در آلمان هنوز زیاد است.

مارتین اکنیگ، مدیرعامل مسی برلین، در بیانیه‌ای گفت:((ما این تصمیم را به آسانی نگرفتیم. بدون شک IFA Berlin مهمترین رویداد سال برای برندها و خرده فروشان است. [این] صنعت ما را با بازدیدکنندگان تجاری ارتباط می‌دهد، رسانه‌ها و مصرف کنندگان واقعی نبود هیچ رویدادی را دوست ندارند. با این حال، سلامتی و ایمنی همه باید الویت باشد.))

مقدمات هفته عکس برلین در ARENA Berlin و SHIFT Mobility طبق برنامه ادامه دارد.

لغو IFA 2021 شروع کار است؟

No surprises here: IFA 2021 has been canceled - Android Authority

با برنامه‌ریزی سایر رویدادهای مهم نمایشگاهی که در سال ۲۰۲۱ برگزار می‌شود، جالب است ببینید آیا لغو IFA 2021 نقشی در تأثیرگذاری بیشتر سازمان دهندگان برای پیروی از این امر دارد یا خیر.

به عنوان مثال کنگره جهانی موبایل (MWC) ۲۰۲۱- بزرگترین ویترین توسعه دهنده‌گان موبایل در جهان – طبق برنامه ریزی در بارسلونا، در زمان نوشتن این مقاله، بین ۲۸ ژوئن (۷ تیر) و ۱ ژوئیه (۱۰ تیر) ادامه دارد.

این رویداد معمولاً حدود ۱۰۰۰۰۰ شرکت کننده را به خود جلب می‌کند، اما امسال GSMA (برگزارکنندگان نمایش) فقط برای ۵۰،۰۰۰ شرکت کننده برنامه‌ریزی کرد با این هدف که بسیاری از شرکت‌ها و کشورها با محدودیت سفر روبرو هستند.

چندین اسم مهم در حال حضور خود را در این رویداد کنسل کرده‌اند، توجه داشته باشید. در تاریخ ۸ مارس (۱۸ اسفند)، اریکسون، یکی از بزرگترین شرکت‌هایی که قرار بود در این رویداد شرکت کند، اعلام کرد که به دلیل نگرانی از ویروس، انصراف می‌دهد. اخیرا، سامسونگ، بزرگترین شرکت تلفن در جهان نیز تأیید کرده که در کنفرانس بزرگ فناوری حضور فیزیکی نخواهدداشت.

آیا لغو IFA 2021 طلسم عذابی برای رویدادهایی مانند MWC 2021 خواهد بود؟ البته وضعیت همه گیری از کشوری به کشور دیگر متفاوت است اما ویترین نمایشگاه‌های بزرگ متکی به حضور شرکت‌ها از سراسر جهان است، بنابراین اوضاع چندان امیدوار کننده به نظر نمی‌رسد.

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید