کمک‌های مالی IBM و گوگل برای عقب نگه داشتن چین در حوزه کامپیوترهای کوانتومی

کمک‌های مالی IBM و گوگل به دانشگاه‌های آمریکا پایان ندارد. بر اساس اخبار منتشر شده ای بی ام و گوگل 150 میلیون دلار به دو دانشگاه در ایالات متحده و ژاپن برای تحقیقات محاسبات کوانتومی در تلاش برای جلوگیری از چین در زمینه دستیابی به این فناوری ارائه می‌دهند.

جزئیات بیشتر در مورد کمک‌های مالی IBM و گوگل

ای بی ام 100 میلیون دلار و گوگل 50 میلیون دلار از این کمک مالی را تأمین می‌کنند. کمک مالی مذکور بین دانشگاه شیکاگو و دانشگاه توکیو تقسیم می‌شود. رام امانوئل، سفیر ایالات متحده آمریکا در ژاپن گفت:  « ما باید با متحدان خود در این زمینه بیشتر همکاری کنیم».

وی اضافه کرد که ایالات متحده نباید اجازه می‌داد تا دانشجویان چینی در دانشگاه‌های این کشور مشغول به تحصیل در رشته محاسبات کوانتومی می‌شدند. او می‌گوید آمریکا نه تنها به آن‌ها آموزش می‌داد، بلکه کمک مالی مختلفی به این دانشجویان چینی می‌کرد تا بتوانند به چین برگردند و بر ضد آمریکا فعالیت کنند.

هدف از ارائه این بودجه ساخت یک ابرکامپیوتر کوانتومی بسیار قوی است قدرتی برابر با 10000 quibits دارد. محاسبات کوانتومی به کامپیوترها اجازه می‌دهد تا داده‌های قابل توجهی را با سرعت بیشتری نسبت به رایانه‌های سنتی پردازش کنند. مراسم امضای این قرارداد قرار است آخر هفته در شهر هیروشیما ژاپن در نشست‌های مربوط به گروه هفت انجام شود.

کمک‌های مالی IBM و گوگل برای عقب نگه داشتن چین در حوزه کامپیوترهای کوانتومی - مالی IBM و گوگل

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید