با هیوندای Ioniq 6 EV، حال و هوای پورشه 911S توربو را تجربه کنید!

Hyundai launches Ioniq 6 EVهیوندای دیروز صبح از اولین خودروی برقی خود به نام Ioniq 6 رونمایی کرد. ورود این برند به بخش سدان‌های برقی، هم به هدف ایجاد موقعیت بهتر و هم برای کسب سهم بیشتری در بازار خودروهای برقی که تحت تسلط شرکت تسلا است، می‌باشد.

خصوصیات هیوندای 6 Ioniq

Specifications of Hyundai Ioniq 6باتری ۷۷.۴ کیلووات ساعتی Ioniq 6 به آن اجازه می‌دهد تا ۶۱۰ کیلومتر (۳۷۹ مایل) را با یک بار شارژ طی کند. این خودرو از نظر طراحی پشتی شباهتی به پورشه کاررا 911S توربو دارد. EV جدید از یک مفهوم طراحی ساده استفاده می‌کند که به طور رسمی به عنوان “Electrified Streamliner” از نظر طراحی بیرونی شناخته می‌شود. این ماشین در جلو از طراحی ستون C به سبک کوپه، آینه الکترونیکی دید عقب با دوربین و طراحی جلو بسته استفاده کرده است.

قدرت هیوندای Ioniq 6

Hyundai launches Ioniq 6 EVهیوندای Ioniq 6 در پیکربندی‌های دیفرانسیل عقب، از نظر قدرت، تک موتوره و دارای چهار چرخ متحرک دو موتوره خواهد بود. قدرتمندترین مدل این ماشین دارای قدرت تقریبی ۳۰۰ اسب بخار، برد الکتریکی خالص تا ۶۱۰ کیلومتر و مصرف انرژی تقریباً ۱۴ کیلووات ساعت در ۱۰۰ کیلومتر است.

عرضه هیوندای Ioniq 6

Specifications of Hyundai Ioniq 6تولید این خودرو، امسال در سه ماهه سوم، آغاز و فروش آن در ایالات متحده در اوایل سال ۲۰۲۳ شروع خواهد شد. این ماشین عرضه بزرگی را در پی خواهد داشت. هیوندای قرار است در این دهه ۹۵.۵ تریلیون وون (۷۳ میلیارد دلار) برای برقی‌سازی سرمایه‌گذاری کند و حداقل ۱۷ مدل جدید را از هم‌اکنون تا سال ۲۰۳۰ روانه بازار کند.

هدف این شرکت، فروش سالانه ۱.۸۷ میلیون خودروی برقی تا پایان این دهه می‌باشد. این شرکت قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ سهم ۷ درصدی از بازار جهانی خودروهای برقی و سهم ۱۱ درصدی در ایالات متحده را به خود اختصاص دهد. Ioniq 6 حدود هفت ماه و نیم پس از آنکه شرکت تابعه هیوندای، یعنی کیا، جدیدترین شاسی بلند برقی نیرو خود را معرفی کرد، وارد بازار شد.

بر اساس داده‌های بلومبرگ NEF، هیوندای و کیا در نیمه اول سال جاری حدود ۱۲۳۰۰۰ خودروی برقی هیبریدی با باتری و پلاگین به فروش رساندند. این کار آن‌ها را پس از تسلا و شرکت بی وای دی، در رتبه سوم لیست برترین خودروسازان برقی جهان قرار داد. تقریباً ۶۰ درصد از فروش آن‌ها را خاورمیانه و آفریقا به خود اختصاص داده‌اند. این در حالی است که کیا امسال به دومین برند محبوب خودروهای برقی در ایالات متحده تبدیل شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید