هوش مصنوعی Humane آنقدر هیجان‌انگیز است که اپل باید این شرکت را بخرد

یکی از جالب‌ترین فناوری‌هایی که پیش از این درباره آن زیاد شنیده بودیم، هفته گذشته به‌طور غیرمنتظره‌ای رونمایی شد. Humane هوش مصنوعی برقراری ارتباط بدون نیاز به صفحه نمایش و بدون نام خود را به غیرمنتظره‌ترین شکل ممکن معرفی کرد. قاتل آیفون مطمئناً دارای ویژگی‌های هیجان‌انگیزی است که من دوست دارم آنها را در آیفون ببینم، به ویژه تجربه هوش مصنوعی شخصی که بنیانگذار Humane، عمران چادری به نمایش گذاشته است.

اما من فکر می‌کنم که Humane در این رویداد رونمایی ناموفق بوده است. اگر این شرکت قصد داشته مراسم خود را به مانند مراسم رونمایی اولین آیفون استیو جابز برگزار کند، باید بگویم که شکست خورده است. و این مایه شرمساری برای گوشی هوشمند Humane AI است. درست است… من همچنان آن را یک گوشی هوشمند می‌نامم زیرا درواقع همین است. Humane AI دارای ویژگی‌های هوشمند است و می‌تواند تماس برقرار کند.

همچنین، تیزر Humane من را با چندین سوال در مورد اینکه چگونه ممکن است چنین چیزی کار کند، مواجه کرده است. و من مدام به مسئله اصلی برمی‌گردم: وقتی صفحه نمایشی وجود ندارد، چگونه با گوشی هوشمند Humane و هوش مصنوعی آن تعامل کنیم؟ به همین دلیل است که من فکر می‌کنم، هرچند ممکن است طعنه‌آمیز به نظر برسد، اما اپل باید شرکت Humane را خریداری کند و سپس برخی از فناوری‌های هوش مصنوعی مانند عینک‌های AR آینده خود را در این دستگاه بگنجاند که ممکن است واقعاً آیفون را از رده خارج کند.

گوشی هوشمند Humane AI برای چه کسانی مناسب است؟

Humane فکر می‌کند که ما در زندگی خود نیازی به صفحه نمایش نداریم و گوشی هوشمند هوش مصنوعی آنها می‌تواند بدون نمایشگر نیازهای ما را برآورده کند. اینکه این شرکت به دنبال جایگزینی چیزی که «فقط کار می‌کند» با دستگاه‌های فعلی است، یک استراتژی جسورانه محسوب می‌شود.

Humane آینده‌ای را می‌خواهد که در آن یک فناوری هوشمندتر از آنچه در آیفون و گوشی‌های اندرویدی می‌بینیم، بدون ایجاد مزاحمت به ما کمک کند. سیستم عامل مبتنی بر هوش مصنوعی همه چیز را به طور خصوصی در مورد ما می‌داند و می‌تواند در زندگی به ما کمک کند.

پس گجت Humane واقعاً برای چه کسانی ساخته شده است؟

من مطمئنم که تحت هیچ شرایطی قید نمایشگرها را برای استفاده از گوشی‌های هوشمند بدون صفحه نمایش نمی‌زنم. نمایشگر اولین مسیری است که من با دستگاه‌های هوشمند تعامل می‌کنم، خواه آیفون، مک، تلویزیون‌های هوشمند یا هر چیز دیگری با قدرت محاسباتی مشابه باشد. ما در نهایت موجودات بصری هستیم.

و واضح است Humane یک ابزار همراه نیست که به آیفون یا تلفن اندرویدی شما متصل شود. این یک دستگاه مستقل است که می‌تواند بسیار شبیه به یک اپل واچ عمل کند.

Humane

چگونه با Humane AI تعامل داشته باشیم؟

ویژگی شگفت‌انگیز Catch Me Up در Humane چیزی است که همه ما می‌توانیم از آن بهره‌مند شویم. اگر این هوش مصنوعی را در آیفون خود داشته باشیم می‌توانیم به آن بگوییم که پس از جستجو در تمام ایمیل‌ها و برنامه‌های پیام‌رسانی که نصب کرده‌ایم، به ما بگوید چه نوع اعلان‌هایی را از دست داده‌ایم.

اما چگونه به هوش مصنوعی Humane بگوییم که اعلان‌ها را بررسی کند؟ چگونه برنامه‌ها را در آن نصب کنیم؟ چگونه iMessage آیفون را به هوش مصنوعی Humane متصل کنیم؟ تنظیمات ایمیل چطور؟

Humane

برای همه اینها به رابط کاربری صفحه نمایش یا یک کامپیوتر نیاز دارید. و هر چه دردسرها برای استفاده از تلفن هوشمند Humane بیشتر شود، تمایل ما به استفاده از این دستگاه کمتر می‌شود.

گرفتن عکس و فیلم چطور؟ کجا آنها را می‌بینید؟ وقتی در حال وقت گذرانی، در مسیر رفت و آمد یا در صف جایی هستید، پخش محتوا چگونه انجام می‌شود؟

ما به گوشی‌های هوشمند خود معتاد شده‌ایم، زیرا به راحتی حوصله‌مان سر می‌رود. گوشی هوشمند Humane AI این امر را تغییر نخواهد داد.

Humane

آیا هوش مصنوعی Humane همیشه ما را زیر نظر خواهد داشت؟

Humane گفته که این هوش مصنوعی شخصی می‌داند که احتمالاً از چه بیماری‌هایی رنج می‌برید و در مورد اینکه آیا می‌توانید غذاهای خاصی را مصرف کنید یا خیر، به شما توصیه‌هایی را می‌کند. این یک ویژگی شگفت‌انگیز است. اما چگونه می‌توانید به Humane در مورد شرایط پزشکی خود بگویید؟ آیا بدون صفحه نمایش فقط با این هوش مصنوعی صحبت می‌کنید؟ به نظر می‌رسد که من رویای آینده‌ پسا آیفون را در سر پرورانده‌ام، اما حتی در آن زمان هم، من به یک رابط کاربری نیاز دارم که محتوای واقعیت افزوده را در شبکیه چشم من نشان دهد.

یکی از نکات قابل توجه در مراسم رونمایی از Humane ماهیت خصوصی این هوش مصنوعی است. Humane می‌خواهد این هوش مصنوعی بسیار باهوش و شخصی باشد. آیا Humane یک هوش مصنوعی مانند آنچه در فیلم Her دیده‌ایم ایجاد می‌کند؟

Humane

این قطعاً یکی از ویژگی‌های برجسته گوشی هوشمند Humane است، چیزی که من از اپل انتظار داشتم. هوش مصنوعی شخصی واقعاً چیزی است که من دوست دارم در آیفون‌های آینده و عینک‌های AR پیشرفته ببینم.

همانطور که قبلاً توضیح دادم، اطلاعات فاش شده از Humane نشان می‌دهد که این هوش مصنوعی ممکن است همیشه ما را زیر نظر داشته باشد. دوربین و میکروفون ممکن است نحوه دسترسی این هوش مصنوعی به اطلاعات شخصی و محرمانه باشد. این فوق‌العاده ترسناک و در عین حال هیجان‌انگیز است. اما Humane هرگز این جنبه ماجرا را در دموی کوتاه خود توضیح نداده، بنابراین باید منتظر یک معرفی مناسب‌تر باشیم.

Humane

اپل باید Humane را بخرد

با در نظر گرفتن تمام این موارد، انتظار ندارم که به این زودی‌ها گوشی هوشمند Humane AI را بخرم. و باز هم می‌گویم، روشی که این شرکت برای معرفی محصولی که سال‌ها روی آن کار می‌کرده انتخاب کرده است، روش درستی نبوده است. دستگاه هوش مصنوعی Humane تاکنون تقریباً یک چهارم میلیارد دلار سرمایه جذب کرده است. اما به نظر نمی‌رسد که Humane AI یک وسیله ضروری باشد.

با این حال، تجربه شخصی Humane AI بحث دیگری است. اگر این چیزی است که Humane می‌تواند در دنیای ویژگی‌های جذاب ChatGPT، و به خصوص در آیفون ارائه دهد، پس اپل واقعاً باید به فکر خرید Humane باشد.

نکته جالبی که باید بگویم این است که بنیانگذاران Humane، عمران چادری و همسرش بتانی بونگیورنو، چند سال پیش اپل را ترک کردند تا این استارتاپ را ایجاد کنند، و با قاتل آیفون به صحنه برگردند. این یکی از دلایلی است که اپل ممکن است دوباره این تیم را بخواهد.

من در این مقاله فقط حدس و گمان‌های خود را بیان کردم، اما به احتمال زیاد اپل در حال کار بر روی یک فناوری هوش مصنوعی مشابه برای آینده سیری است. درست مانند گوگل که احتمالاً قابلیت‌هایی مشابه Humane را به دستیار خود اضافه می‌کند. چه Humane به تنهایی این کار را انجام دهد و چه ایده خود را به یک بازیکن بزرگتر بفروشد، فناوری که این شرکت معرفی کرده، آینده نزدیک ما را نشان می‌دهد. اما به نظر من بدون وجود نوعی صفحه نمایش که به ما در ارتباط با این تجربه هیجان‌انگیز کمک می‌کند، این فناوری کاری از پیش نمی‌برد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید