پچ نسخه 1.2 بازی Cyberpunk 2077 بالاخره رهگیری پرتو را برای گرافیک AMD فعال می‌کند

در جدیدترین به روزرسانی ۲۸ گیگابایتی بازی Cyberpunk 2077 ظاهرا قابلیت رهگیری پرتو برای کاربرانی که از کارت‌های گرافیک AMD استفاده می‌کنند نیز فعال شده است. با گیگ‌تک همراه باشید.

در واقع این به روزرسانی تغییرات بسیاری از جمله رفع باگ‌های مزاحم به همراه دارد، اما شاید مهم‌ترین آن برای کاربران پلتفرم رایانه شخصی و بخصوص دارندگان جدیدترین کارت‌های گرافیک AMD، قابلیت رهگیری (Ray Tracing) باشد که حال برای آن‌ها نیز در بخش تنظیمات قابل فعالسازی خواهد بود. لازم به ذکر است که این ویژگی در همان ابتدای عرضه بازی در دسترس دارندگان کارت‌های گرافیک Nvidia وجود داشته و همین امر آپدیت نسخه 1.2 بازی Cyberpunk 2077 را مهم می‌کند.

با این وجود نکته قابل توجه اینجاست که حتی اگر این ویژگی هم‌اکنون برای گرافیک‌های AMD نیز فعال شده باشد، عملکرد آن چگونه خواهد بود؟ چراکه در بازی Cyberpunk 2077 و محیط آن پیش‌تر نیز دیده بودیم که حتی بهترین کارت‌های Nvidia نیز در ارائه نرخ فریم عالی کمی با مشکل مواجه شده بودند و حال، انتظار می‌رود که با بهترین کارت AMD نیز در صورت فعالسازی رهگیری پرتو همین مشکل رخ دهد.

همچنین جالب است بدانید که حالت وضوح تصویر FidelityFX Super Resolution نیز در آینده برای دارندگان کارت‌های گرافیکی AMD عرضه خواهد شد که دلیل دیر شدن آن قطعا برای برخی بهینه‌سازی‌ها برای سازگاری با این مدل از کارت‌های گرافیکی خواهد بود.

از دیگر تغییرات مهم این به روزرسانی نیز می‌توان به دسترسی اضافه کردن دکمه‌های بیشتر اشاره کرد که هم‌اکنون به شم اجازه می‌دهد تا حالت فشار دادن دوبار دکمه برای جاخالی دادن را عوض کنید؛ امری که کاربران را برای ماموریت‌های مخفیانه به شدت دچار مشکل کرده و پیش از به روزرسانی با بازخورد منفی همراه بوده است.

تغییرات بازی Cyberpunk 2077 در کنسول‌ها

بازی Cyberpunk 2077

به علاوه رفع مشکل قطع شدن ناگهانی بازی که کاربران کنسول‌های سونی و ایکس باکس را شدیدا آزار داده بود، حال برخی بهبودهای گرافیکی در بازی نیز ایجاد شده تا بازتاب نور اجسام کمی بهتر شده و همچنین در بخش مدیریت حافظه رم، استفاده از آن بهینه شود.

به هر حال این به روزرسانی شامل تغییرات بسیاری از جمله رفع مشکل تکمیل برخی از مراحل و همچنین Crash شدن‌های جزئی می‌شود که قاعدتا پس از دریافت فایل آپدیت و نصب آن، هنگام بازی احساس خواهد شد. همچنین قابلیت جالبی که به بخش تنظیمات دکمه‌های بازی اضافه شده به شما اجازه می‌دهد تا میزان چرخیدن به چپ و راست ماشین را هنگام زدن دکمه (بخصوص روی کیبوردهای کامپیوتر) تنظیم کنید تا تجربه بهتری در رانندگی در بازی Cyberpunk 2077 داشته باشید.

آپدیت نسخه ۱.۲ این بازی برای عرضه در بهمن ماه سال گذشته برنامه‌ریزی شده بود اما پس از هک شدن پایگاه داده‌های استودیو CD Projekt Red تاریخ انتشار آن به امروز تغییر یافته است.

منبع: Tech Radar

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید