Huawei می‌خواهد اواخر امسال اتومبیل‌های برقی بسازد

Huawei از تحریم‌های مختلف دولت آمریکا رنج زیادی می‌برد و به همین دلیل شاهد این هستیم که سبد محصولات این شرکت بسیار متنوع شده است، به عنوان مثال در ماه‌های اخیر تمرکز بیشتری بر گجت‌های پوشیدنی و لوازم‌جانبی صوتی کرده است.

ورود Huawei به عرصه‌ خودروهای الکتریکی

گزارش جدیدی ادعا می‌کند که Huawei در واقع قصد دارد اتومبیل‌های برقی را با نام تجاری خود تولید کند و حتی ممکن است برخی از مدل‌ها قبل از پایان سال جاری به بازار عرضه شوند. ظاهرا این شرکت در حال حاضر طراحی داخلی خودروهای الکتریکی و نزدیک شدن به تأمین‌کنندگان را آغاز کرده است.

Huawei می خواهد اواخر امسال اتومبیل های برقی بسازد

گفته می‌شود ریچارد یو، رئیس گروه تجارت مصرف‌کنندگان Huawei، که مسئول رشد شگفت‌انگیز این شرکت در دنیای گوشی‌های هوشمند بوده است، تمرکز خود را به Electric vehicles) EVs) یا وسایل نقلیه الکتریکی تغییر داده است، و قرار است که بخش عمده این بازار را هدف قرار دهد. که خود بیانگر این است که احتمالا قیمت‌گذاری آن‌ها نیز مناسب خواهد بود.
گفته می‌شود Huawei در حال مذاکره با گروه خودروسازی چانگان، یک نهاد دولتی در چین و همچنین BAIC Group BluePark New Energy Technology و دیگر خودروسازان است تا از کارخانه‌های اتومبیل آن‌ها برای تولید خودروهای الکتریکی استفاده کند.

گفته می‌شود سخنگوی هواوی برنامه‌های تولید EV یا تولید وسایل نقلیه با مارک Huawei را تکذیب کرده و گفت: «هواوی سازنده خودرو نیست. با این وجود، هدف ما این است که با استفاده از فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات، یک تامین‌کننده تجهیزات دیجیتال محور و جدید باشیم، که در آن OEMها (تولیدکنندگان تجهیزات اصلی) را قادر به ساخت وسایل نقلیه بهتر می‌کند.»

پیش از این نیز خبری مبنی بر استفاده‌ی مرسدس بنز از سیستم HMS for Car هواوی منتشر شده بود. باید صبر کرد تا دید در نهایت این کمپانی چینی چه چیزی در سر دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید