با ادامه تحریم‌ها کاهش درآمد هوآوی بسیار سنگین شده‌است

کاهش درآمد هوآویهوآوی با ادامه مبارزه با اثرات تحریم‌ها و ممنوعیت‌ها در سراسر جهان، شاهد بزرگترین کاهش درآمد خود بوده است. خبرهای جدید حاکی از این است که با ادامه تحریم‌ها کاهش درآمد هوآوی بسیار سنگین خواهد بود.

شرکت چینی گوشی‌های هوشمند گزارش داد که درآمدش در نیمه اول سال ۲۰۲۱ نسبت به سال قبل ۳۰ درصد کاهش یافته و به ۳۲۰ میلیارد روبل (۳۵.۵ میلیارد پوند) رسیده است. این آمارها نشان دهنده کاهش درآمد هوآوی است.

درآمد حاصل از بازوی لوازم الکترونیکی مصرفی، که شامل گوشی، تبلت و لپ تاپ است، ۴۷ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته و بازوی زیرساخت آن ۱۴.۲ درصد کاهش یافته است.

کاهش درآمد هوآوی به کجا خواهد رسید؟

O Harmony OS, alternativa da Huawei para o Android, agora é oficial: quais  recursos ele traz? | TechBriefly PT

اریک شو، رئیس هواوی گفت که با توجه به مقیاس تحریم‌های اعمال شده بر شرکت، اولویت اصلی آن در مرحله اول بقای مداوم است. خو در بیانیه‌ای گفت:

ما اهداف استراتژیک خود را برای پنج سال آینده تعیین کرده‌ایم، هدف ما بقا و پایداری است، ۲۰۲۱ یک سال چالش برانگیز خواهد بود. علیرغم کاهش درآمد ناشی از مشاغل مصرفی ناشی از عوامل خارجی، ما مطمئن هستیم که مشاغل شرکت‌های مخابراتی و تجاری ما به طور پیوسته به رشد خود ادامه می‌دهند.

هوآوی در سال‌های اخیر به دنبال اتهامات وارد شده علیه این شرکت تحت تحریم‌های زیادی قرار گرفته است که همه آنها را رد می‌کند. این مشکلات موجب کاهش درآمد هوآوی شده است.

این مشکلات شامل تحریم‌های ایالات متحده است که دسترسی این شرکت به فناوری‌های آمریکایی مانند تراشه‌ها و برنامه‌های Google را محدود کرده است، این موضوع بر توسعه دستگاه و مطلوبیت گوشی‌های این شرکت برای مصرف کنندگان تأثیر می‌گذارد.

این امر باعث شده است که این شرکت از رتبه پنجم تولیدکننده بزرگ گوشی‌های هوشمند جهان کنار گذاشته شود، در حالی که رقبای داخلی مانند شیائومی از شکاف موجود در بازار استفاده می‌کنند.

Huawei's Problem Isn't Chinese Backdoors. It's Buggy Software | WIRED

هواوی در حال پیشبرد استراتژی دستگاهی است که بر سیستم عامل HarmonyOS خود متمرکز شده است و مجموعه ای از محصولات جدید را همراه با تغییر به سمت نرم افزار و خدمات ابری برنامه ریزی کرده است. شاید این تغییرات بتواند کاهش درآمد هوآوی را متوقف کند.

رن ژنگفی، بنیانگذار شرکت خاطرنشان کرد که این شرکت همچنان در حال تلاش برای پیشرفت نرم افزاری است، زیرا نرم افزار Harmony OS آن در حدود ۵۰ میلیون دستگاه تلفن همراه نصب شده است.

رن در بیانیه ای گفت: ما باید جرات کنیم جهان را در حوزه نرم افزاری خالص هدایت کنیم. در حوزه‌هایی که نرم افزار با سخت افزار همپوشانی دارد، ما باید بر روی بهینه سازی نرم افزار برای تکمیل سخت افزار تمرکز کنیم.

مطلب قبلیApple Child Safety برای عکس‌های کودکان: آنچه باید بدانید
مطلب بعدیمشخصات و تصاویر Redmi 10 فاش شد : دوربین ۵۰ مگاپیکسلی تأیید شد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید