هواوی به دنبال جایگزین اختصاصی خود برای Gmail است

پس از تحریم‌های آمریکا علیه شرکت هواوی ظاهرا این کمپانی چینی حال به دنبال راهی برای جایگزین کردن Gmail است. با گیگ‌تک همراه باشید.

غول چینی تکنولوژی که در اواسط سال ۲۰۲۰ بنا بر تحریم‌های اعمال شده از سوی آمریکا، در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند به زانو درآمده، در حال تلاش برای ساختن برخی برنامه‌ها است که بتواند آن‌ها را به کلی جایگزین سرویس‌های گوگل کند. درواقع این شرکت تنها به دنبال جایگزین کردن این سرویس‌ها نیست، بلکه اخیرا مشخص شد که هواوی حتی قصد دارد تا سیستم‌عامل جدیدی را بر پایه اندروید و با نام Harmony برای دستگاه‌های خود طراحی کند تا تحریم، بهانه خوبی برای پیشرفت آن باشد.

Gmail جایگزین هواوی

Gmail جایگزین هواوی

ظاهرا رفتار متقابل هواوی برای اختصاصی‌سازی برنامه‌های گوگل حال از Gmail شروع شده و سرویسی تحت عنوان Petal Mail طراحی شده که همان کار ارسال پیام‌های الکترونیکی را در بستری جدید انجام می‌دهد.

کاربرد این برنامه نیز دقیقا به مانند سایر برنامه‌های هواوی مانند Petal Maps و App Gallery دقیقا آینه اپلکیشن‌های گوگل مانند گوگل مپس و گوگل پلی استور است. همچنین این شرکت حتی نوعی سرویس تحت عنوان Huawei Mobile Services را راه‌اندازی کرده که جایگزین Google Mobile Services شده است.

طبق گزارش Techradar، ظاهرا هواوی قصد دارد علاوه بر جایگزین Gmail، چندین برنامه دیگر را هم که همگی آن‌ها پیشوند Petal دارند به جای اپلکیشن‌های گوگل در گوشی‌های جدید خود قرار دهد تا کمبود گوگل برای کاربران برطرف شود. به هر حال هنوز مشخص نیست که در چه زمانی این سرویس‌ها به صورت کلی در دسترس قرار خواهند گرفت، اما اینکه آیا میتوانند جایگزین خوبی برای گوگل باشند، سوالی است که کمی بعد می‌توان به آن پاسخ داد.

در آخر نیز لازم به ذکر است که هواوی علاوه بر سرویس‌های ذکر شده، ظاهرا نوعی ارز مجازی با همان نام Petals را هم راه‌اندازی خواهد کرد که مقدار پایه آن معادل با ۰.۰۰۱۵ دلار خواهد بود.

مطلب قبلیتفاوت نمایشگر QLED با OLED؛ کدام نمایشگر بهتر است؟
مطلب بعدیEpic Games قصد خرید شرکت Mediatonic، سازنده بازی Fall Guys را دارد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید