HarmonyOS هواوی تنها شاخه‌ای از اندروید است

حتما تا امروز بارها شنیده‌اید که هوآوی قصد دارد سیستم‌عامل جایگزینی را برای اندروید عرضه کند به نام “هارمونی (HarmonyOS).

HarmonyOS

تمام شواهد و تصورها این بود که این سیستم‌عامل قرار است کاملا متفاوت با اندروید و آی او اس (iOS) باشد درست مانند آنچه در تلویزیون‌های آنر (Honor) می‌بینیم. با این احتمالات و اعلان‌هایی که از سمت هوآوی انجام شده بود همه امیدوار شده بودند که با وجود تحریم آمریکا و گوگل راه خلاقیت هوآوی هنوز بسته نشده و  این کمپانی مانند قبل خلاقانه حرکت رو به جلو خواهد داشت.

اما تجربه جدیدی که با نسخه بتای این HarmonyOS به دست آمده، به دلایل مختلف ناامیدکننده بوده است.

  • برای دسترسی به این نسخه بتا، هر توسعه‌دهنده باید دو روز منتظر بماند تا احراز هویت شود. برای احزار هویت نیاز به ارائه مدارکی مانند پاسپورت، کارت ملی و شماره کردیت کارت است.
  • در واقع نهایتا هم شما به نسخه بتا روی شبیه‌ساز دسترسی نخواهید داشت، بلکه مانند چیزی که در گوگل استادیا می‌بینیم، نسخه بیا روی یک گوشی، احتمالا در چین، نسخه بتا اجرا و برای شما استریم می‌شود.
  • از آن مهم‌تر با شواهدی که از تجربه توسعه‌دهندگان از نسخه بتا به دست آمده، اینطور به نظر می‌رسد که سیستم‌عامل هارمونی (HarmonyOS) در حقیقت همان اندروید ۱۰ است که تنها در همه جای آن کلمه “اندروید” با “هارمونی” جایگزین شده است.

پیش‌بینی می‌شد که با عرضه هارمونی، این سیستم‌عامل در چین بسیار فراگیر شود. اما این برای زمانی بود که تصور می‌شد قرار است سیستم‌عامل جدید هواوی با اندروید و iOS رقابت کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید