هوآوی در ماه مارس رابط کاربری جدید EMUI 11.1 را عرضه می‌کند

EMUI 11.1

طبق شایعاتی که به گوش می‌رسد هواوی بعد از رابط کاربری EMUI 11 می‌خواهد توسعه رابط کاربری EMUI را متوقف کند و روی HarmonyOS ۲.۰ متمرکز شود. ممکن است این اتفاق در نهایت رخ دهد اما هنوز خبری از آن نیست و هواوی در حال آماده‌سازی نسخه جدیدی از رابط کاربری خود تحت عنوان EMUI 11.1 است.

EMUI آپدیت

به گفته یک منبع، EMUI 11.1 در ماه مارس در کنار پرچم‌دار جدید هواوی P50 عرضه خواهد شد. گزارشی از اینکه این گوشی چه نوآوری‌هایی به همراه خواهد آورد هنوز در دست نیست، اما به دلیل محدودیت‌های پیش‌آمده برای هواوی نباید روی مقیاس بزرگی از نوآوری‌ها و ابداعات حساب کنید.

به احتمال قوی EMUI 11.1 بر اساس هسته HarmonyOS ساخته می‌شود، اما انتقال کامل گوشی‌های هوشمند فعلی و آینده هوآوی به هارمونی او اس پس از انتشار نسخه نهایی EMUI 11.1 انجام خواهد شد و این اتفاق به احتمال زیاد در نیمه دوم سال جاری رخ خواهد داد.

هوآوی در ماه مارس رابط کاربری جدید EMUI 11.1 را عرضه می‌کند - 537cc91d7ab444bdbe39b651a69a7bef

سیستم‌عامل هوآوی یک نسخه کلون شده از اندروید ۱۰

از زمان معرفی HarmonyOS برای گوشی‌های هوشمند توسط هواوی، در فضای مجازی بحث در مورد تفاوت این پلتفرم جدید با اندروید وجود داشته و این مشکل با دسترسی محدود به نسخه بتا Harmony‌OS افزایش یافته اما اکنون، ران آمادئو (Ron Amadeo) از ArsTechnica  توانسته آن را آزمایش و نتیجه‌گیری کند.

هوآوی در ماه مارس رابط کاربری جدید EMUI 11.1 را عرضه می‌کند - 7bcb616d0a8b687315ec63d2bd84d225 XL

وی گفت که Harmony OS “فقط اندروید ۱۰” است. او HarmonyOS را به عنوان انشعابی از اندروید با رابط کاربری EMUI و چند تغییر جزئی توصیف می‌کند. در همان زمان، حتی رابط کاربری نیز دقیقا یک کپی از نسخه EMUI بود که هواوی روی تلفن‌های هوشمند اندرویدی خود نصب می‌کند.

طبق گفته ران، ایجاد انشعابی از اندروید و اجرای آن به عنوان سیستم‌عامل با نام تجاری اختصاصی هیچ اشکالی ندارد اما باید این کار را به روشنی و شفاف انجام داد:

“فورک کردن اندروید و راه اندازی سیستم‌عامل خود با نام تجاری کاملاً خوب است. اما در این مورد پیش‌قدم باشید و به جای اینکه بگویید “Harmony OS یک کپی از Android نیست” بگویید “HarmonyOS یک انشعاب از اندروید است”. و بهتر است Harmony OS را “کاملاً جدید” صدا نکنید وقتی که می‌دانیم اینطور نیست.”

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید