خودروی الکتریکی هواوی مسیر جدید این شرکت بعد از تحریم خواهد بود

پس از تحریم آمریکا، حال خودروی الکتریکی هواوی راه جدیدی برای غول چینی تکنولوژی است تا با کمک کمپانی Arcfox اولین اتوموبیل خود را با چندین ویژگی خاص معرفی کنند. با گیگ‌تک همراه باشید.

خودروی الکتریکی هواوی

این حودور که با نام Arcfox aS HBT شناخته می‌شود، اولین خودرو طراحی شده توسط کمپانی هواوی است که سیستم هوشمند داخل آن از نوع HarmonyOS بوده و توسط یک چیپ از اتصال به اینترنت 5G نیز پشتیبانی می‌کند. همچنین جالب است بدانید که سنسورهای لیدار (Lidar) به کار رفته در این خودرو به تکنولوژی واقعیت افزوده آن کمک می‌کنند.

در واقع این خودرو نسبت به آنچه که هم‌اکنون هواوی در همکاری با شرکت BYD در خودروهای چینی طراحی می‌کند بسیار متفاوت است و کاملا هوشمند شناخته می‌شود. به نحوی که اعلام شده در سه حالت مختلف، راننده می‌تواند در شرایط خاص دست از کنترل خودرو بکشد تا به صورت خودکار مسیر را ادامه دهد. این کار به کمک سنسورهای Lidar به کار رفته در این خودرو میسر خواهد شد که به جای امواج رادیویی، از قدرت نور برای پیش‌بینی استفاده می‌کنند که بسیار بهتر و دقیق‌تر عمل می‌کند.

خودروی الکتریکی هواوی

با این حال برخلاف شیائومی که خودرو الکتریکی و مخصوص خود را تولید خواهد کرد، ظاهرا هواوی قصد ندارد تا به صورت انحصاری خودرو مخصوصی را به اسم خود تمام کند‌. بلکه این شرکت عنوان خودرو الکتریکی هواوی را به ۱۸ کمپانی خودروسازی دیگر قول داده تا به جای انحصاری‌سازی، به آن‌ها کمک کند تا سیستم هوشمند و اینترنت 5G را در خودروهای خود قرار دهند.

منبع: Gizmochina

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید