تولید عینک گوگل Enterprise Edition 2 سرانجام متوقف شد

عینک گوگل Enterprise Edition 2 رسماً به پایان عمر خود رسید. این شرکت اعلام کرده است که پشتیبانی از این عینک‌های هوشمند را در اواخر سال جاری پایان می‌دهد. در این مطلب به تمام جزئیات این خبر می‌پردازیم.

عینک گوگل پروژه‌ای که به سختی شکست خورد

عینک گوگل برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ رونمایی شد اما به عنوان یک شکست تجاری برای گوگل در بازار در نظر گرفته می‌شود. با این حال، این غول موتور جستجو، کاربری محصول واقعیت افزوده (AR) خود را به مشاغل و شرکت‌ها تغییر داده است. این امر باعث شد تا این شرکت این دستگاه پوشیدنی را با عنوان Google Glass Enterprise Edition عرضه کند. چند سال بعد، گوگل نسل دوم این عینک را نیز در سال ۲۰۱۹ عرضه کرد که با پلتفرم سخت‌افزاری Qualcomm Snapdragon XR1 ساخته شده بود.

عینک گوگل

اما در اوایل این هفته، این شرکت اعلام کرد که تولید Google Glass Enterprise Edition رسماً متوقف شده است. طبق یادداشت‌های رسمی منتشر شده در وب‌سایت Google Glass، گوگل همچنان به پشتیبانی از مشتریان فعلی خود ادامه می‌دهد. با این حال، این پشتیبانی فقط تا ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۳ ادامه خواهد داشت و دیگر هیچ بروزرسانی نرم‌افزاری برای این پلتفرم ارائه نخواهد شد. به عبارت دیگر، مشتریان عینک گوگل تنها تا این تاریخ قادر به دریافت دستگاه‌های جایگزین خواهند بود.

التبه گفتنی است که توسعه‌دهندگان شخص ثالث همچنان می‌توانند برنامه‌های کاربردی خود را که مسئول اجرای وظایف خاص تجاری هستند، بروزرسانی کنند. علاوه بر این، عینک‌های موجود همچنان به طور عادی کار می‌کنند. اما، فعالیت اپلیکیشن «Meet on Glass» ممکن است پس از ۱۵ سپتامبر متوقف شود، زیرا کارکرد آن فقط تا آن تاریخ تضمین شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید