چگونه از ChatGPT در اپل واچ استفاده کنیم

امروزه هرجایی که می‌رویم در مورد هوش مصنوعی می‌شنویم و نام ChatGPT، ساخته شرکت OpenAI، بیش از همه شنیده می‌شود. ChatGPT یک ابزار رایگان است و همه می‌توانند از آن استفاده کنند. برای استفاده از این فرصت، بسیاری از توسعه‌دهندگان در تلاش‌اند تا ChatGPT API را در خدمات خود ادغام کنند. شما با Petey، یک اپلیکیشن توسعه یافته برای watchOS، می‌توانید از ChatGPT در اپل واچ خود استفاده کنید. برای آشنایی با نحوه راه‌اندازی و استفاده از Petey در اپل واچ خود، این مطلب را تا انتها بخوانید.

نحوه استفاده از WatchGPT در اپل واچ

برای استفاده از ChatGPT در اپل واچ خود، باید اپلیکیشن Petey را روی دستگاه خود نصب کنید. به خاطر داشته باشید که این یک اپلیکیشن رایگان نیست و برای خرید آن باید ۴/۹۹ دلار هزینه کنید. از آنجایی که توسعه‌دهندگان برای استفاده از API توسعه‌ ChatGPT باید هزینه‌ای را بپردازند، انتظار انتشار رایگان اینجور اپلیکیشن‌ها منصفانه نیست.

تنها پیش‌نیاز لازم برای این اپلیکیشن این است که اپل واچ شما باید watchOS 9 یا بالاتر داشته باشد، که آن را در اپل واچ سری ۴ و پس از آن سازگار می‌کند. همچنین، Petey در حال حاضر از ۱۴ زبان پشتیبانی می‌کند و با گذشت زمان زبان‌های بیشتری هم به آن اضافه خواهد شد. با این اوصاف، اگر چیزهایی را که ChatGPT ارائه می‌کند دوست دارید و می‌خواهید بر روی مچ دست خود به آنها دسترسی داشته باشید، به نکاتی که در مورد نحوه تنظیم و استفاده از Petey در اپل واچ آورده شده دقت کنید.

 • اپ استور را در اپل واچ یا آیفون جفت شده به آن باز کنید.
 • Petey – AI Assistant را جستجو کنید و برای نصب آن روی قیمت نمایش داده شده کلیک کنید.

ChatGPT

 • اپلیکیشن Petey را در اپل واچ خود پیدا، و روی آن کلیک کنید.
 • روی کادر Ask me Anything کلیک کنید.

ChatGPT

 • هنگامی که صفحه کلید را مشاهده کردید، درخواست خود را تایپ کنید یا آیکون میکروفون را در پایین سمت چپ صفحه کلید فشار دهید تا بتوانید درخواست خود را به صورت گفتاری وارد کنید.
 • پس از چند ثانیه، اپلیکیشن پاسخ شما را نمایش می‌دهد (اگر دستگاه شما در حالت بی‌صدا نباشد، Petey پاسخ‌ها را برایتان می‌خواند.)

ChatGPT

 • برای اشتراک‌گذاری پاسخ، روی آیکون Share کلیک کنید تا بتوانید آن را از طریق iMessage یا Mail با دیگران به اشتراک بگذارید.

در حالی که تجربه استفاده از Petey تا حد زیادی رضایت‌بخش است، اما زمانی که پاسخ طولانی‌تر شود و به محدودیت کلمات خود برسد، با خطا مواجه می‌شود. به جز این، Petey درست مانند ChatGPT کار می‌کند و می‌تواند به سوالات مربوط به ریاضی، علوم و فلسفه پاسخ دهد یا حتی انشاهایی را برای مدرسه و اسکریپت‌هایی را برای یوتیوب بنویسد. قابلیت‌های آن بی‌پایان است.

هوش مصنوعی Petey را به عنوان یک complication به اپل واچ خود اضافه کنید

رفتن به منوی اپلیکیشن‌ها در هربار استفاده از ChatGPT ممکن است خسته‌کننده باشد. بنابراین برای حل این مشکل، Petey یک complication به شما ارائه می‌دهد که می‌توانید آن را به واچ فیس اپل واچ خود اضافه کنید.

 • قفل اپل واچ خود را باز کنید و روی Watch Face ضربه بزنید و انگشت خود را نگه دارید.

ChatGPT

 • روی Edit در پایین صفحه ضربه بزنید.
 • انگشت خود را از راست به چپ بکشید تا به صفحه complicationها برسید.

ChatGPT

 • هنگامی در آن صفحه قرار دارید، روی هر یک از complicationهای موجود که می‌خواهید Petey را جایگزین آن کنید، ضربه بزنید.
 • اکنون به پایین صفحه بروید و WatchGPT/Petey را انتخاب کنید.

شما با موفقیت Petey را به عنوان یک complication به واچ فیس اپل واچ خود اضافه کردید.
هر زمانی که می‌خواهید از ChatGPT استفاده کنید، کافی است قفل اپل واچ خود را باز کنید، روی complication اپلیکیشن Petey کلیک کنید و درخواست خود را به آن بگویید.

از ChatGPT در اپل واچ خود لذت ببرید

اگرچه ممکن است هنگام استفاده از اپلیکیشن Petey در اپل واچ خود با یک‌سری از خطاها روبرو شوید، اما راحتی استفاده از آن بی‌نظیر است. همچنین، اگر تمایلی به پرداخت هزینه برای استفاده از ChatGPT ندارید، می‌توانید به طور رایگان از آن در آیفون خود استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید