چگونه سلامت باتری آیفون را ببینیم و زمان تعویض آن چه موقع است؟

اپل از ماه مارس هزینه تعویض باتری آیفون را افزایش داد. چه صرفاً در مورد حفظ سلامت باتری گوشی خود کنجکاو شده باشید و چه در مورد عمر باتری و یا خاموش شدن غیرمنتظره آیفون خود به مشکل برخورده‌اید، بررسی وضعیت باتری در تنظیمات iOS ساده است. در این مطلب نحوه مشاهده سلامت باتری آیفون، نکاتی در مورد زمان تعویض باتری، چرخه شارژ و موارد دیگر را پوشش خواهیم داد.

سری آیفون ۱۴ با هزینه ۹۹ دلاری برای تعویض باتری‌های خارج از گارانتی معرفی شد. با این حال، تغییراتی از اول مارس باعث شد که اپل هزینه تعویض باتری در تمام مدل‌های قدیمی آیفون خود را ۲۰ دلار افزایش دهد. این امر سبب شد که هزینه تعویض باتری در آیفون ۱۳ تا آیفون X به ۸۹ دلار و آیفون SE، آیفون ۸ و آیفون‌های قبل از آن به ۶۹ دلار برسد.

اگر هر یکی دو سال یکبار آیفون خود را ارتقا می‌دهید، احتمالاً با ضعیف شدن باتری مواجه نشده باشید، مگر اینکه در نهایت باتری شما خراب شود. اما برای کسانی که دو سال یا بیشتر از عمر آیفون‌های آنها می‌گذرد، به دلیل فرسودگی شیمیایی و تعداد چرخه‌های شارژی که گوشی پشت سر گذاشته‌، کاهش سلامت باتری در برخی مواقع امری اجتناب‌ناپذیر است.

چگونه سلامت باتری آیفون را بررسی کنیم

۱- تنظیمات آیفون خود را باز کنید
۲- روی بخش باتری کلیک کنید
۳- اکنون Battery Health & Charging را انتخاب کنید
۴- ظرفیت فعلی باتری شما در قسمت Maximum Capacity نشان داده شده است

iPhone

چه زمانی باید باتری آیفون را تعویض کنیم؟

  • وقتی ظرفیت باتری شما به کمتر از ۸۰ درصد ظرفیت اولیه خود برسد، احتمالاً باید جایگزینی را برای آن در نظر بگیرید. اگر اخطاری در مورد خراب شدن باتری خود مشاهده کردید یا اگر باتری شما شارژ نمی‌شد نیز باید همین کار را انجام دهید.
  • در بخش «Battery Health & Charging» که در بالا نشان داده شده، در صورتی که ظرفیت باتری شما کم شده باشد و باعث ایجاد مشکلاتی مانند خاموش شدن غیرمنتظره و یا ناتوانی در حفظ حداکثر عملکرد شود، هشداری را مشاهده خواهید کرد.
  • اپل می‌گوید باتری‌های آیفون به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تا ۸۰ درصد ظرفیت اولیه خود را در ۵۰۰ دوره شارژ کامل در شرایط عادی حفظ کنند.

اگر در ایالات متحده هستید، تعویض قطعات گوشی تحت ضمانت یک ساله یا AppleCare هستند. با این حال، اگر از پوشش گارانتی خارج شده باشید، اپل هزینه ۶۹ تا ۹۹ دلاری را برای سرویس تعویض باتری آیفون دریافت می‌کند.

زمانی که ظرفیت باتری آیفون به کمتر از ۸۰ درصد ظرفیت اصلی خود برسد، قابلیتی به نام «مدیریت عملکرد» احتمالاً به طور خودکار فعال شود. مدیریت عملکرد از خاموش شدن غیرمنتظره گوشی جلوگیری می‌کند.

با این حال، امکان خاموش کردن مدیریت عملکرد هم وجود دارد. گزینه کوچکی را مبنی بر «غیرفعال کردن» در انتهای متن «Peak Performance Capability» خواهید دید.

اگر پیغام کاهش سلامت باتری یا نامشخص بودن آن را مشاهده کردید، به Apple Store بروید و با پشتیبانی اپل تماس بگیرید. اگر می‌خواهید باتری گوشی شما به صورت تایید شده توسط اپل تعویض گردد، باید به ارائه‌دهنده خدمات مجاز اپل مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید