نحوه ریست فکتوری آیفون لاک شده

اگر رمز عبور لاک اسکرین خود را فراموش کرده‌اید، ممکن است استرس زیادی را تجربه کنید. با انتشار نسخه‌های جدیدتر iOS، اپل به طور مداوم سطوح امنیتی خود را ارتقا داده و از همان ابتدا هم هیچ گزینه‌ای برای بازیابی رمز عبور لاک اسکرین وجود نداشت.

برخلاف آیفون لاک شده با iCloud، آیفونی که به علت وارد کردن پین اشتباه لاک شده است، می‌تواند دوباره استفاده شود. با این حال، توجه داشته باشید که این امر از طریق ریست فکتوری امکان‌پذیر است و تمام داده‌ها و تنظیمات آیفون شما پاک می‌شود.

بسیاری از مردم با دیدن پیغام «Phone is disabled» یا «iPhone unavailable» در آیفون خود وحشت می‌کنند و از این می‌ترسند که در ریست فکتوری کردن اشتباهی مرتکب شوند و آیفون را غیرقابل استفاده کند.

حتی اگر فرآیند ریست فکتوری آیفون برایتان دلهره‌آور است، با راهنمایی درست می‌توان آن را به راحتی انجام داد. در این مقاله، شما را با مراحل ریست فکتوری آیفون لاک شده به روش‌های مختلف آشنا می‌کنیم. بنابراین بدون هیچ مقدمه‌ای، بیایید شروع کنیم.

توجه: ریست فکتوری منجر به از دست رفتن اطلاعات می‌شود و ما مسئولیتی در قبال داده‌های شما نداریم. همچنین، جدا کردن آیفون از رایانه در طول اجرای روش‌های ۲ و ۳ می‌تواند منجر به بریک شدن آیفون شود. ما در قبال دستگاه شما نیز مسئولیتی نداریم.

ریست فکتوری آیفون با استفاده از iCloud – Find My

Find My ابزار ابری اپل برای مکان‌یابی و ردیابی دستگاه‌های گمشده این شرکت است. این ویژگی در هر دستگاهی از شرکت اپل موجود است و اگر دستگاهی از این شرکت ندارید، بدون توجه به پلتفرم، می‌توانید از طریق مرورگر وب نیز به این ویژگی دسترسی داشته باشید.

در این بخش به مراحل ریست فکتوری آیفون با استفاده از iCloud می‌پردازیم – روش Find My iPhone (مرورگر وب).

۱- این فرآیند را با باز کردن «Find My» از iCloud در مرورگر وب از هر دستگاهی که می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید، شروع کنید.

iPhone

۲- اکنون، اطلاعات کاربری یعنی Apple ID و رمز عبور خود را برای ورود به سیستم وارد کنید. پس از ورود به سیستم، روی «Find My» کلیک کنید، که تمام آیفون‌های مرتبط با حساب iCloud شما را نشان می‌دهد.

۳- آیفونی را که می‌خواهید ریست فکتوری شود از لیست دستگاه‌ها انتخاب کنید.

iPhone

۴- روی گزینه «Erase iPhone» کلیک، و Apple ID و رمز عبور خود را دوباره وارد کنید.

۵- پس از تایید اعتبار با کلیک بر روی گزینه «Erase iPhone»، هشداری مبنی بر پاک شدن همه داده‌ها و تنظیمات آیفون به شما نمایش داده می‌شود. برای تایید روی «Erase» کلیک کنید.

iPhone

۶- اگر آیفون شما به اینترنت دسترسی ندارد، پس از آنلاین شدن دستگاه، فرآیند ریست فکتوری شروع می‌شود. با این حال، اگر آیفون شما آنلاین باشد، فرآیند ریست فکتوری بلافاصله شروع خواهد شد.

۷- هنگامی که آیفون با صفحه «Hello» به شما خوشامد گفت، یعنی آماده راه‌اندازی مجدد دستگاه خود هستید و بیان می‌کند که آیفون را با موفقیت به تنظیمات کارخانه بازنشانی کرده‌اید.

ریست فکتوری آیفون لاک شده با استفاده از EaseUS MobiUnlock

معمولا برای بسیاری از افراد ریست فکتوری آیفون با استفاده از روش سنتی iTunes کار دشواری است. دلایل مختلفی برای این امر وجود دارد و مهم‌ترین دلیل این است که مردم در بارگذاری آیفون به Recovery Mode مشکل بر می‌خورند زیرا هیچگونه آموزش گام به گامی برای آن وجود ندارد.

علاوه بر این، رابط کاربری iTunes پیچیده به نظر می‌رسد، پیشرفت فرآیند بازیابی به سختی قابل مشاهده است، و اگر بیشتر از حد انتظار طول بکشد، احتمال ترس کاربر و قطع اتصال آیفون وجود دارد.

با EaseUS MobiUnlock، این محدودیت‌ها از بین می‌روند زیرا آموزش گام به گام نحوه قرار دادن آیفون در Recovery Mode وجود دارد. علاوه بر این، رابط کاربری قابل لمس‌تر است و یک صفحه اختصاصی وجود دارد که پیشرفت آنلاک شدن آیفون را نشان می‌دهد.

در این بخش به مراحل ریست فکتوری آیفون با استفاده از EaseUS MobiUnlock می‌پردازیم.

۱- EaseUS MobiUnlock را در ویندوز یا مک خود دانلود و نصب کنید. آیفون خود را به رایانه وصل کنید و دستورالعمل را دنبال کنید تا آن را در Recovery Mode قرار دهید.

iPhone

۲- روی «Unlock Screen Passcode» کلیک، و اطلاعات را تأیید کنید. سپس روی «Start» کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

iPhone

۳- اطلاعات دستگاه و سیستم خود را بررسی کنید، سپس روی دکمه دانلود فریم‌ور کلیک کنید.

iPhone

۴- پس از دانلود فریم‌ور، نسخه آن را تأیید کنید. اگر همه چیز درست باشد، روی «Unlock Now» کلیک کنید تا فرآیند حذف رمز عبور دستگاه از آیفون شما آغاز شود. با تایپ «77777» یک پاپ آپ به شما نمایش داده می‌شود که به تایید شما نیاز دارد. سپس EaseUS MobiUnlock شروع به حذف رمز عبور دستگاه شما می‌کند. این فرآیند آیفون شما را ریست می‌کند.

iPhone

۵- منتظر بمانید تا «Unlocking Successful» را در EaseUS MobiUnlock و صفحه «Hello» را در آیفون خود مشاهده کنید، که به این معنی است که دستگاه خود را با موفقیت به تنظیمات کارخانه بازنشانی کرده‌اید.

iPhone

در طی مراحل راه‌اندازی، Apple ID و رمز عبور خود را وارد کنید، سپس می‌توانید آیفون را ریست کرده و به آن دسترسی داشته باشید.

قفل آیفون لاک شده را با iTunes باز کنید

iTunes نرم‌افزاری است که توسط اپل برای مدیریت تمام نیازهای رسانه‌ای کاربر توسعه یافته است. به غیر از دسترسی به iTunes Store و سازماندهی فایل‌های رسانه‌ای، کاربران می‌توانند آیفون‌های خود را همگام‌سازی، پشتیبان‌گیری و بازیابی کنند، بروزرسانی‌های نرم‌افزاری را نصب کنند و تنظیمات دستگاه خود را با استفاده از آن مدیریت کنند.

در این بخش مراحل ریست فکتوری آیفون با استفاده از Recovery Mode در iTunes آورده شده است.

۱- با دانلود و نصب iTunes بر روی رایانه شخصی خود شروع کنید. پس از نصب، دستگاه خود را به کامپیوتر متصل کنید و iTunes باید آن را تشخیص دهد.

۲- پس از شناسایی دستگاه توسط iTunes، آیفون خود را در Recovery Mode قرار دهید.

  • در آیفون ۸ یا آیفون‌های جدیدتر، ابتدا دکمه افزایش صدا را فشار داده و رها کنید و همین کار را با دکمه کاهش صدا انجام دهید. پس از اینکه این کار را انجام دادید، دکمه پاور را فشار داده و نگه دارید تا صفحه Recovery Mode را مشاهده کنید.
  • در آیفون‌های سری ۷، دکمه کاهش صدا و پاور را با هم فشار دهید و نگه دارید تا صفحه Recovery Mode را ببینید.
  • در iPhone 6s یا آیفون‌های قبل از آن، دکمه‌های هوم و پاور را فشار داده و نگه دارید تا صفحه Recovery Mode را ببینید.

iPhone

۳- اگر دستگاه خود را با موفقیت در Recovery Mode قرار دادید، iTunes تشخیص می‌دهد که آیفون شما در Recovery Mode است. اگر آیفون شما شناسایی نشد، کابل USB خود را تغییر دهید و مرحله ۲ را دوباره انجام دهید.

۴- هنگامی که iTunes تشخیص داد دستگاه شما در Recovery Mode قرار دارد، از شما می‌خواهد که آیفون خود را بازیابی کنید. همچنین در صورت نیاز می‌توانید به صورت دستی بر روی دکمه بازیابی کلیک کنید.

iPhone

۵- با کلیک بر روی گزینه «Restore iPhone» به شما هشدار داده می‌شود که تمام مدیا و داده‌ها پاک می‌شوند. با کلیک بر روی «Restore»، آیفون شما به حالت کارخانه بازنشانی خواهد شد.

iPhone

۶- منتظر بمانید تا کل فرآیند به پایان برسد. ممکن است بیشتر از روش iCloud طول بکشد، زیرا iTunes آخرین فریم‌ور آیفون شما را دانلود و نصب می‌کند.

بنابراین، تا زمانی که صفحه Hello را مشاهده نکردید، دستگاه را جدا نکنید، که به این معنی است که آیفون خود را با موفقیت به تنظیمات کارخانه بازنشانی کرده‌اید.

ریست فکتوری آیفون با استفاده از گزینه Erase iPhone در لاک اسکرین

«Erase iPhone» ساده‌ترین راه برای ریست فکتوری آیفون محسوب می‌شود و در iOS 15.2 معرفی شده است. این گزینه زمانی ظاهر می‌شود که کاربر چندین بار پین را اشتباه وارد کرده باشد.

در این بخش به نحوه ریست فکتوری آیفون با استفاده از گزینه «Erase iPhone» در لاک اسکرین می‌پردازیم.

۱- با وارد کردن تمام پین‌هایی که فکر می‌کنید احتمالا صحیح هستند شروع کنید و اگر چندین بار پین را اشتباه وارد کرده باشید، گزینه «Erase iPhone» در لاک اسکرین نمایش داده می‌شود.

iPhone

۲- حالا روی آن کلیک کنید و در صورت درخواست، iCloud و سایر جزئیات لازم را وارد کنید.

(توجه: مطمئن شوید که دستگاه به اینترنت متصل است، زیرا فرآیند Erase iPhone بدون مجوز Apple ID انجام نمی‌شود و به اینترنت نیاز دارد).

۳- اکنون منتظر بمانید تا دستگاه ری‌استارت شود و صفحه «Hello» نمایش داده شود، که به این معنی است که تنظیمات کارخانه با موفقیت بازنشانی شده است.

نتیجه‌گیری

در این مقاله روش‌های مختلفی برای ریست فکتوری آیفون لاک شده ارائه کردیم. تمام روش‌های ذکر شده کاملاً کار می‌کنند و ما برای هر کدام مراحل دقیقی را ارائه کرده‌ایم.

اگرچه این روش‌ها ساده هستند، اما به شما توصیه می‌کنیم که دستگاه را از رایانه جدا نکنید زیرا ممکن است آیفون را بریک کند. برای جلوگیری از از دست رفتن داده‌ها در شرایط خاص مانند فراموشی رمز عبور آیفون، بکاپ‌گیری را به طور مکرر در iCloud برنامه‌ریزی کنید تا هرگز داده‌های خود را از دست ندهید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید