چگونه از آیفون خود در iCloud بکاپ بگیریم

تهیه نسخه پشتیبان از آیفون در iCloud بهترین راه برای ایمن نگه داشتن اطلاعات است. با این کار شما همیشه می‌توانید احساس آرامش داشته باشید و بدانید که اطلاعاتتان همیشه قابل بازیابی هستند، حتی اگر اتفاق ناگواری برای گوشی شما بیفتد.

چه زمانی از روز جهانی بکاپ‌گیری برای راه‌اندازی و فعال کردن iCloud آیفون بهتر است؟ در این مطلب متوجه می‌شوید که بکاپ‌گیری در iCloud شامل چه چیزهایی می‌شود و چگونه می‌توانید از آن استفاده کنید.

بکاپ iCloud شامل چه مواردی است؟

iCloud

بکاپ iCloud یک نسخه پشتیبان کامل از تمام اطلاعات مهم آیفون شما در سرورهای iCloud اپل ایجاد می‌کند. این نسخه پشتیبان شامل داده‌های همه اپلیکیشن‌های نصب‌شده در آیفون، تنظیمات دستگاه، تنظیمات صفحه اصلی، رینگتون‌ها، iCloud keychain و سابقه خرید شما در سرویس‌های مختلف اپل می‌شود. اگر اپل واچ خود را با آیفون جفت کرده باشید، از محتوا و تنظیمات آن نیز به عنوان بخشی از این فرآیند بکاپ گرفته می‌شود.

اپل از چت‌های iMessage، یادداشت‌های صوتی و داده‌های Health نیز در iCloud بکاپ می‌گیرد. بنابراین، حتی اگر از iCloud Backup استفاده نمی‌کنید نیز لازم نیست نگران آنها باشید. از اطلاعات اپلیکیشن‌های شخص ثالث نصب شده در آیفون شما نیز در iCloud بکاپ گرفته می‌شود. شما همیشه می‌توانید آنچه را که آیفونتان در iCloud بکاپ می‌گیرد کنترل کنید.

با این حال، همچنان داده‌هایی وجود دارند که iCloud هرگز از آنها نسخه پشتیبان تهیه نمی‌کند:

 • داده‌های Apple Mail
 • تنظیمات و داده‌های Apple Pay
 • تنظیمات Face ID یا Touch ID
 • بخش Library سرویس Apple Music
 • محتوای اپ استور

و از همه مهم‌تر، باید بدانید که iCloud Backup شامل عکس‌ها و فیلم‌های ذخیره شده در تلفن شما نمی‌شود. برای این کار باید iCloud Photos را در آیفون خود راه‌اندازی و استفاده کنید.

اپل به هر حساب iCloud فقط ۵ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان ارائه می‌دهد. بعید است که این مقدار برای پشتیبان‌گیری از اطلاعات دستگاه و عکس‌ها کافی باشد. بنابراین، پیش از ایجاد نسخه پشتیبان iCloud، مقداری فضای آیفون خود را خالی کنید. در غیر این صورت، اگر مشکلی برای پرداخت هزینه برای بکاپ ندارید، می‌توانید تا ۲ ترابایت فضای ذخیره‌سازی برای حساب iCloud خود دریافت کنید و حتی آن را با اعضای خانواده خود به اشتراک بگذارید.

چگونه از آیفون خود در iCloud بکاپ بگیریم

برای تهیه نسخه پشتیبان iCloud آماده‌اید؟ ابتدا مطمئن شوید که آیفون شما به یک شبکه Wi-Fi متصل است و باتری آن قبل از شروع فرآیند بیش از ۵۰ درصد شارژ دارد. سپس این مراحل را دنبال کنید:

 • تنظیمات آیفون خود باز کنید.
 • روی نام خود در بالا و سپس iCloud کلیک کنید.
 • iCloud Backup را انتخاب کنید.
 • گزینه Back Up This iPhone را فعال کنید.

iCloud

پشتیبان‌گیری تنها زمانی انجام می‌شود که آیفون شما در حال شارژ، قفل و به Wi-Fi متصل باشد. بسته به میزان داده‌های موجود در گوشی شما، فرآیند پشتیبان‌گیری می‌تواند از چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشد. اگر اپراتور شبکه شما اجازه آپلود فایل‌های سنگین را می‌دهد، می‌توانید از آیفون خود از طریق داده‌های تلفن همراه در فضای ابری نسخه پشتیبان تهیه کنید.

پس از تهیه بکاپ اولیه، آیفون شما یک بار در هر روز به طور خودکار از اطلاعات گوشی نسخه پشتیبان تهیه می‌کند. این فرآیند زمانی آغاز می‌شود که گوشی به یک آداپتور برق و شبکه Wi-Fi متصل شود، صفحه آن قفل باشد و فضای خالی کافی در iCloud وجود داشته باشد. برای راه‌اندازی دستی iCloud backup، به تنظیمات > [نام شما] > iCloud > بخش iCloud Backup بروید و روی Back Up now کلیک کنید.

اگر از این کار منصرف شدید، همیشه و در هر زمانی می‌توانید iCloud Backup را غیرفعال کنید.

بخش Advanced Data Protection را برای iCloud Backup فعال کنید

iCloud

اپل به طور پیش‌فرض، رمزگذاری سرتاسری را برای ۱۳ دسته از داده‌ها ارائه می‌دهد. با این حال، بوسیله Advanced Data Protection، می‌توانید این عدد را به ۲۳ برسانید. من اکیداً توصیه می‌کنم برای محافظت بیشتر از داده‌های iCloud خود، Advanced Data Protection را فعال کنید. در طول فرآیند راه‌اندازی این بخش، حتماً یک گزینه بازیابی برای خود اضافه کنید تا در صورت فراموش کردن رمز عبور، بتوانید به حساب iCloud خود دسترسی داشته باشید.

با فعال بودن Advanced Data Encryption، فقط داده‌های ایمیل، مخاطبین و تقویم iCloud به دلایل قابلیت‌های مشارکت‌پذیری آنها رمزگذاری نمی‌شوند.

نحوه مدیریت بکاپ‌های iCloud

اگر چندین آیفون، آیپد و یا دستگاه‌های دیگری از اکوسیستم اپل دارید، حساب iCloud شما ممکن است مملو از داده‌های پشتیبان شود. این امر در نهایت تمام فضای iCloud شما را پر می‌کند. بنابراین، مهم است که بکاپ‌های iCloud خود را به درستی مدیریت کنید.

 • تنظیمات آیفون خود باز کنید.
 • روی نام خود در بخش بالای تنظیمات و سپس iCloud کلیک کنید.
 • iCloud Backup را انتخاب کنید.
 • در بخش All Device Backups، بکاپ‌های ایجاد شده توسط iCloud از همه دستگاه‌های اپل لینک شده به حساب خود را مشاهده خواهید کرد.
 • می‌توانید روی نام هر دستگاه کلیک کنید تا حجم نسخه پشتیبان، آخرین تاریخ پشتیبان‌گیری و محتوای پشتیبان‌گیری شده را ببینید.
 • اگر می‌خواهید iCloud دیگر از دستگاهی بکاپ تهیه نکند، گزینه Delete & Turn Off Backup را در پایین صفحه انتخاب کنید.

پس از تنظیم iCloud Backup، دیگر نگران از دست دادن اطلاعات خود نخواهید بود. بعلاوه، پشتیبان‌گیری باعث می‌شود انتقال اطلاعات به دستگاه جدید دردسرهای کمتری داشته باشد. شما می‌توانید با Apple ID خود لاگین کنید، نسخه پشتیبان iCloud قبلی خود را بازیابی کنید، و آیفون جدید شما با نصب تمام داده‌ها و اپلیکیشن‌هایتان آماده خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید