نحوه تنظیم فایرفاکس به عنوان مرورگر پیش فرض در iPhone و iPad

فایرفاکس

اگر شما یکی از کاربران آیفون یا آیپد هستید که از فایرفاکس برای مرور وب به جای Safari یا Chrome استفاده می‌کنید، شاید خوشحال شوید اگر بدانید که اکنون می‌توانید آن را به عنوان مرورگر وب پیش فرض در دستگاه خود تنظیم کنید.

به لطف آخرین نسخه‌های iOS و iPadOS ، اپل به کاربران این امکان را داده که برنامه‌های third-party را به عنوان برنامه‌های پیش فرض در iPhone و iPad خود تنظیم کنند، از جمله امکان تغییر مرورگرهای وب پیش فرض و سرویس گیرنده‌هایی مانند ایمیل نیز وجود دارد. قبل از این به روزرسانی مجبور بودید تا آدرس پیوند را به صورت دستی از سافاری به فایرفاکس کپی کنید.

نحوه تنظیم فایرفاکس به عنوان مرورگر پیش فرض در iPhone و iPad

اول و مهمترین، موضوع این است که باید بررسی کنید، آیا iPhone یا iPad شما از iOS 14 / iPadOS 14 یا بالاتر استفاده می‌کند یا خیر. زیرا این ویژگی در نسخه‌های قدیمی در دسترس نیست. همچنین، مطمئن شوید که آخرین نسخه Firefox را از App Store نصب کرده‌اید. حال، بدون زحمت بیشتر، بیایید نگاهی به مراحل لازم بیندازیم.

از صفحه اصلی iPhone یا iPad خود به بخش “Settings” بروید.

iOS settings icon

در منوی تنظیمات، پایین بروید تا “Firefox” را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید تا به مرحله بعدی بروید.

How to Set Firefox as Default Browser on iPhone & iPad

در مرحله بعد، گزینه “Default Browser App” را مشاهده می‌کنید، همانطور که در زیر نشان داده شده‌است. خواهید دید که روی Safari تنظیم شده‌است. برای تغییر این گزینه روی آن ضربه بزنید.

How to Set Firefox as Default Browser on iPhone & iPad

How to Set Firefox as Default Browser on iPhone & iPad

همانطور که در تصویر نشان داده شده، به سادگی “Firefox” را به جای Safari انتخاب کنید و همه چیز آماده است.

How to Set Firefox as Default Browser on iPhone & iPad

همچنین هنگامی که نسخه به روز شده برنامه را راه اندازی کردید، از شما خواسته می‌شود فایرفاکس را به عنوان مرورگر پیش فرض تنظیم کنید.

How to Set Firefox as Default Browser on iPhone & iPad

اکنون آماده استفاده از فایرفاکس به عنوان مرورگر وب پیش فرض در iPhone و iPad خود هستید.

اگر نتوانستید گزینه پیش فرض مرورگر را در تنظیمات فایرفاکس خود پیدا کنید، احتمالا  Firefox به نسخه جدید به روز نشده یا اینکه از نسخه جدید iOS یا iPadOS استفاده نمی‌کنید. با فرض اینکه دستگاه شما با آخرین نسخه‌ها سازگار باشد، به روزرسانی برنامه‌ها و iOS / iPadOS باید این توانایی را داشته‌باشد.

به همین ترتیب، می‌توانید مرورگرهای وب دیگر مانند Chrome ، Opera و غیره را نیز به عنوان مرورگر پیش فرض تنظیم کنید. و البته می‌توانید تغییر را به راحتی به حالت پیش فرض سیستم، یعنی استفاده از Safari به عنوان مرورگر وب پیش فرض در iPhone یا iPad ، بازنشانی کنید.

علاوه بر استفاده از مرورگرهای وب پیش فرض شخص ثالث، اپل همچنین به شما امکان می‌دهد برنامه‌های ایمیل  را به عنوان سرویس گیرنده ایمیل پیش فرض در iPhone و iPad خود نیز تنظیم کنید، این کار به شما امکان می‌دهد از برنامه‌هایی مانند Gmail به عنوان برنامه نامه پیش فرض برای iOS یا IpadOS استفاده کنید. پس از انجام این کار، با کلیک بر روی آدرس‌های ایمیل موجود در برنامه‌ها، برنامه ایمیل پیش فرض در iPhone شما راه اندازی می‌شود.

اگر از Mac در کنار iPhone خود استفاده می‌کنید، ممکن است علاقه مند باشید که یاد بگیرید چگونه می‌توانید مرورگر وب پیش فرض Mac را به Chrome ، Firefox یا هر مرورگر شخص ثالث دیگری تغییر دهید. ویژگی‌ای که از ابتدای Mac OS X در Mac موجود است. در مقاله بعدی به این موضوع خواهیم پرداخت.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید