تحول در باتری گوشی‌ها؛ اولین باتری سیلیکونی

در این سال‌ها دیده‌ایم که بیشتر تکنولوژی‌هایی که در گوشی‌های هوشمند می‌بینیم مانند چیپ‌ها، صفحه‌نمایش‌ها و دوربین‌ها با سرعت بالایی در حال پیشرفت هستند؛ اما ظرفیت باتری بخشی است که تقریبا هیچ پیشرفتی در آن دیده نمی‌شود.

اما نگران نباشید به این خاطر که آن راه حلی پیدا کرده که همه را خوشحال کند؛ آنر اولین باتری سیلیکونی کربنی صنعتی را عرضه می‌کند.

در مقایسه با باتری‌های لیتیوم فعلی که از گرافیت برای یکی از الکترودها (آند) استفاده می‌کنند، این باتری قرار است ۱۲.۸ درصد چگالی انرژی بالاتر را ارائه دهد.

باتری سیلیکونی

اگر بخواهیم مثال قابل لمسی بزنیم در مورد باتری آنر مجیک ۵ پرو می‌توانیم بگوییم که این گوشی باتری استاندارد ۵۱۰۰ میلی‌آمپری دارد که اگر از باتری سیلیکون کربنی استفاده می‌کرد ظرفیت باتری آن ۵۴۵۰ میلی آمپر ساعت می‌شد.

جرج ژائو مدیر اجرایی آنر توضیح مختصری در مورد اینکه چرا این باتری جدید بهتر است ارائه می‌دهد.

در یک باتری لیتیومی استاندارد زمانی که ولتاژ به ۳.۵ ولت کاهش پیدا کند انرژی زیادی در آن باقی نمی‌ماند و اینجا همان جایی است که باتری سیلیکون کربن خودش را نشان می‌دهد زیرا ۲۴۰ درصد ظرفیت بیشتری نسبت به باتری استاندارد در ۳.۵ وات دارد که منجر به بهبود کلی ۱۲.۸ درصد می‌شود.

باتری

نکته جالب اینجاست که مجیک ۵ پرو نسخه چین باتری ۵۴۵۰ میلی‌آمپری دارد که نشان می‌دهد این فناوری آزمایشی نیست و در دنیای واقعی در حال استفاده است اما به صورت رسمی تایید نشده که واقعا نسخه‌های چین این گوشی باتری سیلیکونی کربنی هستند یا نه!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید