جمهوری خواهان خواستار ممنوعیت محصولات آنر در آمریکا مانند هواوی هستند

ممنوعیت محصولات آنر در آمریکاسال گذشته هوآوی تصمیم گرفت شرکت زیرمجموعه خود آنر را بفروشد تا این شرکت مجبور نباشد مانند هوآوی با تحریم های آمریکا مواجه شود. چیزی که هوآوی از آن می‌ترسید این بود که آنر در نظر ایالات متحده مجرم شناخته شود و اگر این اتفاق می‌افتاد این شرکت نمی‌توانست از  خدمات تلفن همراه Google بر روی اندروید استفاده کند. اکنون عده‌ای خواستار ممنوعیت محصولات آنر در آمریکا هستند.

پس از فروش این شرکت به کنسرسیوم با قیمت ۱۵ میلیارد دلار، دیگر آنر برای استفاده از نسخه سیستم عامل اندروید و خدمات Google مانعی نداشت و ممنوعیت محصولات آنر در آمریکا نیز عملا بی‌معنی شده بود. بنابراین، خط Honor 50 ، که در ماه ژوئن در داخل کشور عرضه شد و طبق شایعات هفته آینده در سراسر جهان معرفی می‌شود، اولین گوشی آنر است که از زمان قرار گرفتن هواوی در فهرست نهادهای ایالات متحده در ماه مه ۲۰۱۹ مجهز به برنامه‌ها و خدمات تلفن همراه Google است.

Huawei shifts US investments to Russia: Report

هواوی به دلیل روابط نزدیک با دولت کمونیست چین که این شرکت را به تهدید امنیت ملی تبدیل می‌کند، در لیست سیاه ایالات متحده قرار گرفت. این فهرست به این معنی است که هواوی نمی‌تواند به زنجیره تأمین خود در ایالات متحده دسترسی داشته باشد و برخی معتقدند که شرکت‌های فناوری آمریکایی خسارت جانبی در این زمینه داشته‌اند زیرا هواوی به طور متوسط سالانه ۱۲ میلیارد دلار برای قطعات آمریکایی هزینه کرده و مسئول ۴۰.۰۰۰ شغل در ایالات متحده بود. بنابراین ممنوعیت محصولات آنر در آمریکا شاید وضعیت را بدتر کند.

 

The global version of the Honor 50 series with Google Mobile Services and a Snapdragon chip will launch next week - 14 House Republicans want Honor to face the same U.S. bans as Huawei does

در حالی که برخی از تحلیلگران پیش بینی می‌کردند که هواوی با افت شدیدی روبرو خواهد شد و در طول سال ۲۰۲۱ به هفتمین تولید کننده بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان تبدیل خواهد شد، انتظار می‌رود آنر درست در پشت سر این شرکت و در جایگاه هشتم بعد از هوآوی قرار گیرد. با این همه، هواوی سال ۲۰۲۰ را به عنوان سومین تولید کننده بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان پس از سامسونگ و اپل که به ترتیب شماره‌های یک و دو بودند، به پایان رساند.

علاوه بر قرار گرفتن در فهرست لیست سیاه در سال ۲۰۱۹، ایالات متحده قوانین صادرات خود را نیز تغییر داد که مانع از ارسال تجهیزات با فناوری آمریکایی به تراشه‌های بدون مجوز به هواوی می‌شود. در نتیجه، هواوی تنها دارای محدودیت تراشه ۵ نانومتری Kirin 5G خود است که می‌تواند از آن استفاده کند. اکنون که آنر دیگر به دلیل ممنوعیت هواوی محصور نشده، سری Honor 50 از چیپست جدید Qualcomm توسط چیپست جدید Snapdragon 778G پشتیبانی می‌کند. با این حال زمزمه ممنوعیت محصولات آنر در آمریکا شاید همه چیز را تغییر دهد.

پوستر رسمی سری Honor 50 در کنار برخی از مشخصات آن منتشر شد - ترنجی

به گفته South China Morning Post ، آنر نیز ممکن است در معرض خطر ممنوعیت محصولات آنر در آمریکا باشد. ۱۴ جمهوری خواه مجلس نمایندگان از وزارت بازرگانی ایالات متحده خواستند، همان ممنوعیت‌هایی را که برای هواوی اعمال شده، برای این شرکت نیز اعمال کرده و آنر را با همان محدودیت‌ها تحت فشار قرار دهد. جمهوری خواهان با اشاره به اینکه آنر از زیر مجموعه هوآوی خارج شده، در نامه‌ای گفتند که تصمیم هوآوی برای فروش آنر (تلاش برای فرار از سیاست‌های کنترل صادرات ایالات متحده به منظور دور نگه داشتن فناوری و نرم افزار ایالات متحده از دستان حزب کمونیست چین بوده است ( CCP).)

گوشی پرچمدار جدید هواوی از اتصال 5G پشتیبانی نمی‌کند

Huawei's new 66 watt fast phone gets 3C approval: 4G model Huawei P50? - Techno barg

با استناد به تحلیلگران این صنعت، در این نامه آمده است که فروش آنر به دسترسی این شرکت به تراشه‌های نیمه هادی و نرم افزار آمریکایی وابسته بود و احتمالا در صورت عدم دسترسی اگر واگذاری انجام نمی‌شد، این شرکت نیز با افت مواجه می‌شد. نکته‌ای که اعضای جمهوری خواه که این نامه را امضا کرده‌اند، می‌کوشند به آن اشاره کنند این است که نگرانی‌های مشابه در مورد صادرات فناوری به آنر در زمانی که بخشی از هواوی بود وجود داشت، ممکن است این فناوری‌ها تحت ساختار مالکیت فعلی دولت مورد استفاده قرار گیرد.

اگر جمهوری خواهان بتوانند نام تجاری آنر را در فهرست Entity قرار دهند، هواوی وضعیت بدتری را ادامه خواهد داد. به عنوان مثال، هواوی با جدیدترین نسخه از سری پرچمدار خود که مبتنی بر عکاسی است (خط P50) اتصال 5G را ارائه نمی‌دهد. این موضوع به دلیل ممنوعیت تراشه‌هایی است که توسط دولت ترامپ وضع شده است، دولت بایدن نیز به سرعت برای لغو ممنوعیت‌ها عمل نکرده است.

اتاق بازرگانی آمریکا به نامه ۱۴ جمهوری خواه در مورد ممنوعیت محصولات آنر در آمریکا پاسخ داده است. یک سخنگو گفت که آژانس از دیدگاه این اعضای کنگره قدردانی می‌کند. وزارت بازرگانی افزود که به طور مداوم در حال بررسی اطلاعات موجود برای شناسایی موارد اضافی احتمالی در فهرست نهادها است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید