نحوه پنهان کردن عکس و ویدیوهای واتس‌اپ در تلفن اندرویدی

نحوه پنهان کردن عکس و ویدیوهای واتس‌اپ در تلفن اندرویدیواتس‌اپ از زمان اولین راه‌اندازی تا کنون، به برنامه پیام‌رسان مهمی برای اکثر ما تبدیل شده است. ویژگی‌های فوق‌العاده‌ای که در واتس‌اپ وجود دارد، ما را جذب خود کرده و از زمانی که فیس‌بوک آن را به دست آورده، محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

واتس‌اپ برای همه کاربران گوشی‌های هوشمند اندرویدی که در جستجوی نحوه پنهان کردن عکس و ویدیوهای واتس‌اپ در تلفن اندرویدی هستند، قابلیتی را ایجاد کرده است.

در واقع بسیاری از ما در زندگی روزمره خود زیاد از واتس‌اپ استفاده می‌کنیم و فایل‌های زیادی را از طریق آن ارسال می‌کنیم و این مهم‌ترین ویژگی واتس‌اپ است که باعث محبوبیت آن شده است. تصاویری که ما منتقل می‌کنیم به وضوح در گالری تلفن ما ظاهر می‌شوند و در هر زمان ممکن است توسط هر کسی تلفن ما استفاده شود و ناخواسته تصاویر خصوصی ما را ببینند.

و علاوه‌بر اینکه واتس‌اپ گزینه نمایش یا پنهان کردن عکس و ویدیوهای واتس‌اپ در تلفن اندرویدی را ارائه می‌دهد، امکان پنهان کردن عکس و ویدیوهای واتس‌اپ در گالری گوشی به‌طور کامل وجود دارد.

نحوه پنهان کردن عکس و ویدیوهای واتس‌اپ در تلفن اندرویدی

همانطور که در بالا ذکر شد، واتس‌اپ گزینه‌ای را برای جلوگیری از نمایش رسانه‌های دانلود شده در گالری تلفن اندرویدی و یا iOS شما فراهم کرده است. با این حال، پنهان کردن عکس و ویدیوهای واتس‌اپ در تلفن اندرویدی، مانع از نمایش آن‌ها در پوشه عکس‌های واتس‌اپ نمی‌شود که به راحتی در برنامه Photos قابل دسترسی است.

از این رو، ما در زیر مراحل پنهان کردن عکس و ویدیوهای واتس‌اپ در تلفن اندرویدی را ارائه کرده‌ایم.

  • اگر گوشی شما دارای برنامه File Explorer است، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید تا عکس‌های واتس‌اپ را کاملاً از همه مکان‌های تلفن اندرویدی خود مخفی کنید.

توجه: برنامه File Explorer در دستگاه‌های سامسونگ با نام «فایل‌های من» و در اکثر دستگاه‌های اندرویدی «Explorer» شناخته می‌شود.

  • اگر تلفن اندرویدی شما File Explorer ندارد، می‌توانید ES File Explorer را از فروشگاه Google Play دانلود کنید.

 

مخفی کردن عکس‌ها:

۱. برنامه File Explorer را در تلفن اندرویدی خود باز کنید.

نحوه پنهان کردن عکس و ویدیوهای واتس‌اپ در تلفن اندرویدی - my files app android phone

۲. در صفحه بعدی، روی Device Storage ضربه بزنید.

نحوه پنهان کردن عکس و ویدیوهای واتس‌اپ در تلفن اندرویدی - device storage settings option android phone

۳. به WhatsApp > Media > WhatsApp Images Folder بروید.نحوه پنهان کردن عکس و ویدیوهای واتس‌اپ در تلفن اندرویدی - whatsapp images folder android phone

۴. WhatsApp Images Folder را با ضربه زدن و نگه داشتن روی آن انتخاب کنید.نحوه پنهان کردن عکس و ویدیوهای واتس‌اپ در تلفن اندرویدی - select whatsapp images folder android phone

۵. پس از انتخاب پوشه Whatsapp Images، روی منوی سه نقطه (یا نماد More) که در گوشه سمت راست بالای صفحه قرار دارد ضربه بزنید و گزینه Rename را در منوی کشویی انتخاب کنید.نحوه پنهان کردن عکس و ویدیوهای واتس‌اپ در تلفن اندرویدی - rename whatsapp images folder android phone

۶. نام پوشه WhatsApp Images را به nomedia. یا چیز دیگری که با نقطه (.) شروع شود تغییر دهید.نحوه پنهان کردن عکس و ویدیوهای واتس‌اپ در تلفن اندرویدی - rename whatsapp image folder to nomedia android phone

 

اکنون، اگر برنامه Photo App را در تلفن اندرویدی خود باز کنید، نمی‌توانید پوشه WhatsApp Images را پیدا کنید. پوشه WhatsApp Images حاوی تمام عکس‌های واتس‌اپ شما به سادگی پنهان می‌شود ولی گم یا حذف نمی‌شود.

نکته: در هر زمان، می‌توانید پوشه رسانه واتس‌اپ را با تغییر نام پوشه nomedia. به تصاویر واتس‌اپ بازگردانید.


مخفی کردن ویدیوها:

درست مانند عکس‌ها، واتس‌اپ به‌طور خودکار ویدیوها را در گوشی‌های اندرویدی ذخیره می‌کند. مراحل پنهان کردن عکس و ویدیوهای واتس‌اپ در تلفن اندرویدی عملاً جز در مواردی یکسان است.

۱. برنامه File Explorer را در تلفن اندرویدی خود باز کنید.نحوه پنهان کردن عکس و ویدیوهای واتس‌اپ در تلفن اندرویدی - my files app android phone

۲. به Device Storage > WhatsApp بروید و Media Folder را باز کنید.نحوه پنهان کردن عکس و ویدیوهای واتس‌اپ در تلفن اندرویدی - whatsapp media folder android phone

۳. در WhatsApp Media Folder، روی WhatsApp Video Folder ضربه بزنید و نگه دارید تا این پوشه را برای ویرایش انتخاب کنید.نحوه پنهان کردن عکس و ویدیوهای واتس‌اپ در تلفن اندرویدی - whatsapp video folder android phone

۴. پس از انتخاب پوشه WhatsApp Video، روی نماد منوی سه نقطه (یا نماد More) ضربه بزنید و گزینه Rename را در منوی کشویی انتخاب کنید.نحوه پنهان کردن عکس و ویدیوهای واتس‌اپ در تلفن اندرویدی - rename whatsapp images folder android phone

۵. نام WhatsApp Video را به nomedia2. یا نام دیگری که با نقطه (.) شروع می‌شود تغییر دهید.

مراحل بالا WhatsApp Video را در تلفن اندرویدی شما مخفی می‌کند و نمی‌توانید این ویدیوها را در گالری عکس یا هر مکان دیگری در تلفن اندرویدی خود پیدا کنید.


این روش چگونه کار می‌کند؟

سیستم عامل اندروید مبتنی بر لینوکس است که در آن افزودن یک نقطه (.) در جلوی یک پوشه یا یک فایل، آن را پنهان می‌کند. از این رو، عمل ساده تغییر نام پوشه «WhatsApp Images» و «WhatsApp Videos»، پوشه عکس‌ها و ویدیوهای واتس‌اپ را در تلفن اندرویدی شما مخفی می‌کند.

نکته: همانطور که در بالا ذکر شد، همیشه می‌توانید با تغییر نام پوشه‌های nomedia. به «WhatsApp Images» و «WhatsApp Video»، عکس‌ها و ویدیوهای WhatsApp را در هر زمانی آشکار کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید