نگاهی به نسخه ارزان‌تر گوشی‌های تاشو موتورولا در سال 2023

گوشی‌های تاشو موتورولا هرگز نتوانسته است به میزان محبوبیت گوشی‌های تاشو سامسونگ یعنی گلکسی فولد و گلکسی فلیپ برسند. این گوشی‌ها اگرچه امکانات نسبتاً برابری با گوشی‌های تولید شده توسط شرکت سامسونگ دارند، اما ظاهراً روند بازاریابی آن‌ها به شکل مناسبی دنبال نشده است.

این موضوع حتی در ایالات متحده آمریکا نیز به چشم می‌خورد. لنوو، به عنوان صاحب اصلی شرکت موتورولا تأیید کرده است که تیم تولید گوشی‌های تاشو در این شرکت، مشغول طراحی دو مدل جدید هستند. گزارش‌های دیگری نیز نشان می‌دهند که موتورولا قصد دارد با عرضه گوشی‌های مذکور، بار دیگر به نبرد گلکسی فولد و گلکسی فلیپ برود. این رقابت که اکنون برای چندین سال ادامه یافته است، در سال ۲۰۲۳ خونین‌تر از همیشه خواهد بود.

یک مدل ارزان‌تر از گوشی‌های تاشو موتورولا

وجود مدل پلاس در گوشی‌های تاشو موتورولا نشان از این می‌داد که احتمالاً شاهد یک مدل ارزان‌تر خواهیم بود، مدلی که لقب پلاس را یدک نکشد. خوشبختانه، اطلاعات جدید بیان می‌کنند که این حدس کاملاً صحیح بوده است و با یک مدل ارزان‌تر از این محصول روبه‌رو خواهیم بود. منبع معتبری با نام MySmartPrice رندرهای جدیدی را از این گوشی به نمایش گذاشته است که احتمالاً مدل لایت (lite) از گوشی تاشو موتورولا هستند.

در طراحی بخش پشتی این گوشی شاهد قرارگیری یک صفحه نمایش کوچک هستیم که به آن cover display گفته می‌شود. این نوع طراحی ما را به یاد گلکسی فلیپ سامسونگ می‌اندازد. ظاهراً اندازه این صفحه نمایش از cover display موجود در مدل ۲۰۲۰ کوچک‌تر خواهد بود. این تغییر ویژه احتمالاً موجب کاهش کلی قیمت گوشی‌های تاشو موتورولا می‌شود. با توجه به این موارد می‌‌توان امیدوار بود که تفاوت قیمتی این گوشی با مدل پلاس بیش‌تر از انتظارات ما باشد.

ساختار جدید گوشی‌های موتورولا

رندرهایی که به آن‌ها اشاره کردیم تماماً با توجه به مدل‌های واقعی تهیه شده‌اند، بنابراین احتمالاً‌ ظاهر نهایی گوشی‌های جدید موتورولا شباهت بسیار زیادی به این تصاویر دارند. اگرچه رندرهای مختلفی برای مدل ارزان‌تر گوشی‌های تاشو موتورولا در دسترس هستند، اما هنوز خبری از رندرهای مربوط به ریزر پلاس نیست.

اولین خبرهای مربوط به فعالیت موتورولا به منظور تولید گوشی‌های جدید به ماه اکتبر برمی‌گردد. در آن زمان گفته شد که این دو دستگاه با نام رمز‌های juno و venus در حال ساخت هستند. ظاهراً گوشی‌های تاشو موتورولا در سال جدید تنها از یک نوع طراحی می‌برند و خبری از مدل‌های کتابی (شبیه به گلکسی فولد) نیست.

موتورولا در اواخر سال ۲۰۲۲ تأیید کرده بود که گوشی‌های تاشو خود را به بازار ایالات متحده آمریکا وارد نمی‌کند. اگر این اتفاق می‌افتاد، احتمالاً شاهد درگیری جذاب‌تری بین موتورولا و سامسونگ در بازار گوشی‌های تاشو بودیم. با عرضه گوشی‌های جدید تاشو توسط موتورولا، شاید بالاخره گلکسی فلیپ ۴ رقیب جدیدی را در روبه‌روی خود مشاهده کند.

بازار فعال گوشی‌های تاشو

انتظار می‌رود که بازار گوشی‌های تاشو در سال ۲۰۲۳ نسبت به سال ۲۰۲۲ با رشد خوبی مواجه شوند. بعید است که موتورولا مانند سال پیش از این بازار صرف نظر کند، به خصوص به این دلیل که گوشی‌های جدید این شرکت دارای قیمت مناسبی خواهند بود.

مصرف‌کنندگان آمریکایی علاقه زیادی به گوشی‌های تاشو پیدا کرده‌اند و به همین علت موتورولا می‌تواند سهم خوبی از این صنعت را در اختیار خود بگیرد. البته، همه این موارد به نحوه بازاریابی موتورولا ارتباط دارد. باید منتظر ماند و دید که آیا این شرکت که تحت نظر لنوو فعالیت می‌کند می‌‌تواند سامسونگ را به چالش بکشد یا خیر. در هر صورت می‌توان انتظار داشت که گوشی‌های تاشو موتورولا در سال جاری نظر اکثر کاربران را به خود جلب کنند. قیمت پایین بزرگ‌ترین نقطه قوت این دستگاه‌ها در مقابل گوشی‌های هوشمند ساخته شده توسط شرکت سامسونگ خواهد بود. نظر شما چیست؟ بین گوشی‌های موتورولا و سامسونگ کدام یک را انتخاب می‌کنید؟

گوشی‌های تاشو موتورولا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید