سامسونگ هک کد منبع دستگاه‌ های گلکسی را تایید کرد!

سامسونگ هک کد منبع دستگاه‌ های گلکسی را تایید کرد! غول فناوری کره جنوبی امروز تایید کرد که هکرها با موفقیت اطلاعات داخلی شرکت و کد منبع دستگاه‌ های گلکسی را از سامسونگ به سرقت برده‌اند.

خبر این رخنه اولین بار در اوایل این ماه گزارش شد و یک سازمان هکری به نام Lapsus$ مسئولیت آن را بر عهده گرفت و این گروه که اخیراً انویدیا را هک کرده است، اسکرین‌شات‌هایی را به اشتراک گذاشت که ظاهراً حدود ۲۰۰ گیگابایت اطلاعات دزدیده شده را نشان می‌دهد که شامل کد منبع مورد استفاده سامسونگ برای رمزگذاری و عملکردهای باز کردن قفل بیومتریک در سخت‌ افزار دستگاه‌ های گلکسی می‌شود.

سامسونگ هک کد منبع دستگاه‌ های گلکسی را تایید کرد! - ajohnson 220216 5032 0004.0سامسونگ در بیانیه‌ای امروز هویت هکرها و همچنین سرقت اطلاعات مربوط به رمزگذاری و بیومتریک را تایید یا رد نکرد اما این شرکت گفت که هیچ اطلاعات شخصی، چه متعلق به کارمندان یا مشتریان به سرقت نرفته است.

سامسونگ در بیانیه‌ای که توسط Bloomberg News و SamMobile گزارش شده است، گفت: «یک نقض امنیتی مربوط به برخی از داده‌های داخلی شرکت وجود دارد و طبق تجزیه و تحلیل اولیه ما، این نقض شامل برخی از کدهای منبع مربوط به عملکرد دستگاه‌ های گلکسی است اما شامل اطلاعات شخصی مصرف کنندگان یا کارمندان ما نمی‌شود. در حال حاضر، ما هیچ تاثیری بر کسب و کار یا مشتریان خود پیش بینی نمی‌کنیم و همچنین ما اقداماتی را برای جلوگیری از چنین حوادث بعدی انجام داده‌ایم و به خدمات رسانی به مشتریان خود بدون اختلال ادامه خواهیم داد».

سامسونگ هک کد منبع دستگاه‌ های گلکسی را تایید کرد! - 1238281392.0

در مورد هک اخیر انویدیا، گروه هکر Lapsus$ تلاش کرد تا از این شرکت باج‌ گیری کند و تهدید به افشای اطلاعات آنلاین کرد تا انویدیا محدودیت‌های استخراج ارز دیجیتال را از برخی GPUها حذف کند و درایورهای این کارت‌های ویدئویی را از منبع باز کند. مشخص نیست که آیا Lapsus$ تهدیدی علیه سامسونگ در تلاش برای گرفتن امتیازات خاص انجام داده است یا خیر.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید