سرویس ایمیل جیمیل گوگل چهره جدید پیدا خواهد کرد

سرویس ایمیل جیمیل گوگل چهره جدید پیدا خواهد کرد

در فوریه امسال، گوگل یک نمای یکپارچه جدید برای سرویس ایمیل جیمیل در وب با ادغام Meet، Spaces و Chat عمیق‌تر اعلام کرد. در آن زمان، برای امتحان طرح‌بندی باید انتخاب می‌کردید، یعنی در صورت علاقه، باید به صورت دستی گزینه آزمایش ظاهر جدید Gmail را فعال می‌کردید. اکنون این در حال تغییر است، زیرا Google تجربه جدید را با پوشش Material You در بالا برای بخش کوچکی از کاربران به صورت انصراف ارائه می‌دهد، به این معنی که به طور خودکار رابط کاربری جدید را برای آنها فعال می‌کند.

طرح‌بندی نیز به‌گونه‌ای اصلاح می‌شود که Chat و Meet را به کاربران تحمیل نکند. با این طراحی جدید، گوگل می‌خواهد Gmail را به یک برنامه وب با بهره وری یک مرحله‌ای تبدیل کند. نمای یکپارچه تضمین می‌کند که برای ادامه مکالمات جاری یا پیوستن به یک تماس ویدیویی نیازی به تغییر تب نخواهید داشت. اگر فقط به بررسی ایمیل‌های خود اهمیت می‌دهید، در تنظیمات سریع گزینه‌ای برای غیرفعال کردن برنامه‌های Chat و Meet و استفاده از نمای فقط Gmail وجود دارد.

سرویس ایمیل جیمیل گوگل طراحی بهینه پیدا خواهد کرد

سرویس ایمیل جیمیل گوگل چهره جدید پیدا خواهد کرد. در طراحی قدیمی، ادغام این سرویس ایمیل جیمیل همیشه کمی به نظر می‌رسید. طرح‌بندی جدید با دادن فضایی به Chat، Spaces و Meet که شایسته آنهاست، این مشکل را برطرف می‌کند. چیزی که در اطلاعیه امروز جدید است، پوشش Material You در چیدمان جدید بوده که ظاهری تازه‌تر به رابط کاربری می‌دهد، با پس‌زمینه آبی جدید و دکمه نوشتن جعبه‌ای شکل‌تر، واضح‌ترین تغییرات است.

اگر فقط از Gmail استفاده می‌کنید، Chat و Meet به‌عنوان بخشی از طرح‌بندی جدید به شما نشان داده نمی‌شوند. گوگل در اعلامیه خود خاطرنشان می‌کند که شما یک نمای فقط Gmail با ظاهر به روز دریافت خواهید کرد، ادغام Chat، Spaces و Meet در چنین مواردی به طور خودکار غیرفعال می‌شود. قبلاً اینطور نبود و گوگل احتمالاً در پی انتقاداتی که دریافت کرد این تغییر را انجام می‌دهد.

اگر از طرفداران طرح‌بندی به‌روزرسانی‌شده نیستید، می‌توانید از تنظیمات سریع به نمای قدیمی‌تر بازگردید. می‌توانید با کلیک بر روی دکمه تنظیمات در گوشه سمت راست بالای جیمیل در وب و جستجوی میانبر بازگشت به نمای اصلی Gmail به این مورد دسترسی داشته باشید. اگرچه این گزینه برای مدت طولانی باقی نخواهد ماند، زیرا گوگل در نهایت می خواهد همه به طراحی جدید روی بیاورند. به طور مشابه، می توانید تجربه جدید را از آنجا نیز امتحان کنید.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید