آشکار شدن گوشی Pixel 6 Pro گوگل در پایگاه Geekbench

  •  آشکار شدن گوشی Pixel 6 Pro گوگل در پایگاه Geekbenchتاکنون اطلاعات مختلفی از سری گوشی پیکسل 6 گوگل بدست آوردیم و گفته شده این خانواده دو مدل پیکسل 6 و Pixel 6 Pro را دربرخواهد گرفت.

یکی از ویژگی اصلی نسل جدید پیکسل‌های گوگل داشتن پردازنده اختصاصی گوگل است که توسط سامسونگ تولید می‌شود و تنسور نام دارد. شایان ذکر است که سامسونگ دوربین اصلی ۵۰ مگاپیکسلی سری پیکسل 6 را هم تولید خواهد کرد.

اگرچه گفته شد پردازنده پیکسل 6 و Pixel 6 Pro از نوع تنسور است، اما تاکنون اطلاعات کافی درباره این پردازنده بدست نیاوردیم. به تازگی در پایگاه Geekbench، امتیاز چیپ اختصاصی گوگل که توسط سامسونگ تولید می‌شود، به بیرون درز کرد.

پردازنده تنسور Pixel 6 Pro با عملکردی چشمگیر

آشکار شدن گوشی Pixel 6 Pro گوگل در پایگاه Geekbenchشاید نتایج عملکرد چندان چشمگیر تنسور را نشان نمی‌دهند اما باید بیان داشت که این نمونه پیش تولید بوده و با یک نمونه نهایی رو به رو نیستیم. طبق اطلاعات درز پیدا کرده از Geekbench، چیپ مورد اشاره سه خوشه‌ای بوده که دو هسته بزرگ با فرکانس ۲.۸ گیگاهرتزی، دو هسته دیگر با فرکانس ۲.۲۵ گیگاهرتزی و چهار هسته کم مصرف ۱.۸ گیگاهرتزی را دربرمی‌گیرد.

احتمالا خوشه دو هسته Cortex-A78 است و خوشه چهار هسته از نوع Cortex-A55 خواهد بود. در بخش گرافیکی از تراشه Mali-G78 بهره گرفته شده که همان گرافیک مورد استفاده در اگزینوس ۲۱۰۰ است. تعجب ندارد این چیپ از مودم mmWave 5G سامسونگ برخوردار خواهد بود.

مهم‌ترین نکته فاش شده در پایگاه داده Geekbench وجود حافظه رم ۱۲ گیگابایتی پیکسل 6 پرو است و باید منتظر ماند تا مشخص شود، آیا حقیقتا چنین ظرفیت حافظه رم و مشخصات را در نسل بعدی پیکسل مشاهده خواهیم کرد یا خیر.

گوگل درصدد بوده تا پاییز امسال سری پیکسل 6 را در دو مدل مورد بحث معرفی کند و به شایعه‌های تاکنون انتشار یافته پایان دهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید