گوگل از اندروید 12L رونمایی کرد

اندروید 12Lگوگل هفته گذشته اندروید ۱۲ را منتشر کرد و اکنون در حال معرفی  سیستم عامل بعدی خود است که آن را اندروید 12L  نامیده است. L مخفف صفحه‌های بزرگ است، زیرا تمرکز این نسخه بر روی تطبیق بهتر سیستم‌ عامل با تبلت‌ها، گوشی‌های تاشو و دستگاه‌های ChromeOS خواهد بود.

جزئیات کامل اندروید 12L برای تبلت‌ها، گوشی‌های تاشو و ChormeOS

اندروید 12L اوایل سال آینده، «در زمان موج بعدی تبلت‌ها و گوشی‌های تاشوهای اندروید 12» در دسترس خواهد بود. پیش‌نمایش توسعه‌ دهندگان اندروید 12L اکنون برای استفاده شبیه‌ساز منتشر شده است و به زودی برای تبلت P12 Pro لنوو در دسترس خواهد بود. بعدا نسخه بتای عمومی برای دستگاه‌های پیکسل نیز باز خواهد شد، زیرا اندروید 12L نیز به‌عنوان به‌روزرسانی گوشی‌ها معرفی می‌شود، حتی اگر بیشتر ویژگی‌های آن در صفحه‌نمایش‌های کوچک‌تر قابل مشاهده نباشند.

اندروید 12Lگوگل می‌گوید که در مجموع بیش از یک چهارم میلیارد تبلت، گوشی‌های تاشو و دستگاه‌های ChromeOS با سیستم عامل اندروید وجود دارد و در سال گذشته تنها ۱۰۰ میلیون تبلت اندرویدی فعال شده است که این رشد، ۲۰ درصد بیشتر از سال گذشته است. وقتی صحبت از رشد ۲۰ درصدی می‌شود، واضح است که تعداد لپ‌تاپ‌های تاشو نیز مانند لپ‌تاپ‌های ChromeOS در حال افزایش هستند. با در نظر گرفتن همه این‌ها، ایده اندروید 12L کاملا واضح به نظر می‌رسد.

اندروید 12L

رابط کاربری برای استفاده در صفحه‌نمایش‌های بزرگ اصلاح شده است، این شامل اعلان‌ها، تنظیمات سریع، قفل صفحه، صفحه‌اصلی، پنل نمای کلی یا اپلیکیشن‌های اخیر و غیره است. در صفحه‌های بزرگ، اعلانات، قفل صفحه و سایر سطوح سیستم، همگی از طرح‌بندی دو ستونی جدید استفاده می‌کنند و برنامه‌های سیستم نیز بهینه شده‌اند.

اندروید 12Lبرای نوار وظیفه پیشرفته، اندروید 12L دارای نوار وظیفه جدیدی است که امکان جابه‌جایی سریع بین برنامه‌های مورد علاقه‌تان را فراهم می‌کند، این همچنین حالت تقسیم صفحه را آسان‌تر می‌کند (تنها کاری که برای درگیر کردن آن باید انجام دهید کشیدن و رها کردن یک برنامه از نوار وظیفه است). همه برنامه‌ها برای ورود به حالت تقسیم صفحه در اندروید 12L فعال هستند که یک قدم بزرگ دیگر به جلو است.

اندروید 12Lگوگل از توسعه‌دهندگان می‌خواهد تا برنامه‌های خود را به‌روزرسانی کنند تا بهتر با اندازه‌های مختلف صفحه‌نمایش سازگار شوند و سه نوع اندازه صفحه‌نمایش را همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، (Compact برای گوشی‌ها، Medium برای گوشی‌های تاشو و تبلت‌های کوچک و Expanded برای حالت تبلت Landscape و کامپیوتر) ارائه می‌دهد. همچنین یک API جدید برای آگاه کردن در برنامه‌ها وجود دارد که امکان استفاده از آنها را به عنوان جدا کننده رابط کاربری طبیعی فراهم می‌کند.

در فروشگاه Google Play به کاربران در مورد برنامه‌هایی که برای نمایشگرهای بزرگ بهینه نشده‌اند، (اگر از یک دستگاه صفحه بزرگ به فهرست دسترسی داشته باشند) هشدار می‌دهد. بررسی‌های جدیدی برای ارزیابی کیفیت هر برنامه در برابر دستورالعمل‌های کیفیت برنامه صفحه‌نمایش بزرگ Google انجام خواهد شد. در نهایت، رتبه‌بندی اپلیکیشن‌های مخصوص صفحه‌نمایش بزرگ نیز وجود خواهد داشت و همه این تغییرات از سال آینده اعمال می‌شوند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید