تغییرات اساسی رابط کاربری Google Translate به زودی در دسترس خواهد بود

Google Translateهمزمان با آماده شدن گوگل برای عرضه نسخه نهایی اندروید 12، شاهد افزایش مداوم تغییرات اساسی رابط کاربری اپلیکیشن‌های گوگل مانند Google Clock , Google Calculator و Google’s phone app هستیم. حتی بیشتر اپلیکیشن‌هایی که هنوز اصلاحات مربوطه را دریافت نکرده‌اند، به زودی قادر به دریافت آپدیت خواهند بود. ماه گذشته فهمیدیم که گوگل روی تغییرات اساسی رابط کاربری Material You اپلیکیشن Google Translate کار می‌کند. در آن زمان، به نسبت خوب به نظر می‌آمد ولی نسبتا زمخت و ناتمام بود. هنوز بازطراحی انجام شده در دسترس نیست اما تصاویر جدیدی امروز از Google Translate منتشر شده که نشان می‌دهد طراحی جدید اپلیکیشن گوگل ترنسلیت به سرعت در حال تکمیل است.

تغییرات اساسی رابط کاربری Google Translate به زودی در دسترس خواهد بود - Google Translate Material You 2تغییرات اساسی رابط کاربری Google Translate به زودی در دسترس خواهد بود - Google Translate Material You 3

تغییرات اساسی رابط کاربری Google Translate به زودی در دسترس خواهد بود - Google Translate Material You 1

زمانی که بازطراحی Google Translate توسط 9to5Google برای اولین بار رونمایی شد، تنها چند نسخه بعدی ( نسخه ۶.۲۳ ) بازبینی انجام شد و این نسخه ظاهر خیلی بهتری را به خود گرفت. رابط کاربری در حال حاضر، رنگ بندی خود را با والپیپر گوشی شما تنظیم می‌کند، همانند سری المان‌های رابط کاربری Material You در اندروید 12. تجربه طراحی یک دست اولویت ویژه‌ای در بازطراحی Google Translate دارد. مهم ترین دکمه‌ها نیز به پایین منتقل شده تا به انگشتان دست شما نزدیکتر باشد. در حال حاضر تم‌های پویاتری در قسمت مکالمات به نمایش در آمده است. ( که به کاربران اجازه می‌دهد با سایر کاربران به زبان متفاوتی با استفاده از گوگل ترنسلیت صحبت کنند ) و همچنین در قسمت دوربین، شاهد گسترش لیست زبان‌ها بوده‌ایم.

تغییرات اساسی رابط کاربری Google Translate به زودی در دسترس خواهد بود - Google Translate Material You 4تغییرات اساسی رابط کاربری Google Translate به زودی در دسترس خواهد بود - Google Translate Material You 5تغییرات اساسی رابط کاربری Google Translate به زودی در دسترس خواهد بود - Google Translate Material You 6

برخی امکانات اپلیکیشن Google Translate مانند phrasebook  ( مانند برخی تنظیمات و صفحات راه اندازی ) هنوز ناتمام مانده است. ولی به هرحال در حال پیشرفت هستند. به شیوه‌ای مشابه، تعداد زیادی از فیچرها و المان‌ها، مانند تاریخچه ترجمه‌ها، به طور کامل حذف خواهد شد. به نظر می‌رسد به نسخه نهایی، بیشتر آز آنچه که در گذشته دیده‌ایم نزدیک هستیم .

پروسه بازطراحی برای این اپلیکیشن خیلی به تعویق افتاده است. این در حالی است که تا به حال چند تغییرات جزئی دریافت کرده است. در حالی که رابط کاربری کلی، حتی قبل از انتشار اندروید Pie و تم متریال در سال ۲۰۱۸ یکسان بوده است.

اپلیکیشن بازسازی شده Google Translate در حال حاضر غیر قابل دسترسی هم به صورت دانلود دستی و هم برای کاربران پیکسل است. به هرحال تا زمانی که به نسخه نهایی اندروید 12 نزدیک تر می‌شویم، با توجه به توسعه سریع آن، انتظار این را داریم که قبل یا بعد از انتشار نسخه اندروید 12 ، شاهد این بروزرسانی باشیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید