dark mode گوگل، اینبار در نسخه دسکتاپ رونمایی شد!

dark mode گوگلاگرچه صفحه اصلی جستجوی گوگل این سال‌ها چند به‌روزرسانی بصری را دریافت کرده، اما طراحی کلی آن ثابت مانده که یک لوگوی رنگارنگ گوگل در زمینه سفید است. حال dark mode گوگل به ما نوید یک تغییر کاربردی را می‌دهد!

پس از انتشار dark mode گوگل برای نسخه موبایل برنامه، این غول فناوری سرانجام قابلیت dark mode گوگل را که برای تسکین چشم هنگام مطالعه ضروری است، برای کاربران دسکتاپ نیز به ارمغان آورد. حالا با این ویژگی شما می‌توانید ساعت ۳ بعد از نیمه شب جستجوی خود را انجام دهید بدون این که در دریایی از نور سفید کور شوید.

قابل ذکر است که تنظیمات جدید گوگل نه‌تنها پس‌زمینه را به رنگ خاکستری عمیق تبدیل می‌کند، بلکه لوگوی گوگل را نیز کاملا سفید می‌کند و ظاهری مینیمالیستی فوق‌العاده به سایت می‌بخشد. این یک بهانه عالی برای لذت بردن از چهره جدید این وبسایت است. این ویژگی در چند هفته آینده در حال پیاده‌سازی است، بنابراین هنوز همه قابلیت دسترسی به آن را ندارند. به نظر می‌رسد که در دسترس بودن آن بستگی به حساب گوگل مخصوص شما دارد تا آدرس IP شما؛ طبق گزارشات این ویژگی در برخی افراد در یک حساب به‌خصوص فعال شده اما در دیگر حساب‌ها هنوز نه!

Google Search Dark Mode

چگونه dark mode گوگل را فعال کنیم؟

برای امتحان کردن این ویژگی بایستی در پایین صفحه اصلی سایت گزینه تنظیمات را انتخاب کرده و گزینه New appearance را انتخاب نمایید البته پوسته تاریک گوگل تنها در صورتی ظاهر می‌شود که آن را فعال کرده باشید.

Google Dark mode setting

Google Dark mode setting

روشی جایگزین برای فعال نمودن dark mode گوگل

به عنوان روش جایگزین، دکمه چرخ دنده را در بالا سمت راست صفحه نتایج جستجو انتخاب کنید. سپس به صفحه تنظیمات منتقل می‌شوید که در آنجا یک برگه Appearance جدید مشاهده می‌کنید. سپس به سادگی پوسته تیره یا روشن را انتخاب کنید یا از گوگل بخواهید به طور خودکار حالت تصویر را بر اساس تنظیمات پیش فرض سیستم شما تغییر دهد.

Google Search settings

این ویژگی به وب‌سایت تلفن همراه نیز خواهد آمد، اگرچه مشخص نیست که چه زمانی رسمی خواهد شد. در عین حال، به‌روزرسانی امروز برای کسانی که بیشتر جستجوی خود را از طریق نسخه دسکتاپ انجام می‌دهند، این ویژگی ارزش تشکر از گوگل را خواهد داشت!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید