گوگل پلی رفع فیلتر شد!

رفع فیلتر «گوگل پلی»، «لینکدین» و «اپ استور» به روایت ایرناعصر امروز، دوشنبه ۲۶ دی، طبق بررسی‌های انجام شده توسط وبسایت گیگ‌تک، به نظر می‌رسد گوگل پلی استور، فروشگاه آنلاین گوگل برای خرید و فروش و دانلود اپلیکیشن، بازی و دیگر محتوای مربوط به دستگاه‌های اندرویدی برای برخی از کاربران بدون محدودیت در دسترس است.

این اپلیکیشن شامگاه روز جمعه، اول مهر ماه، دو روز پس از فیلترشدن شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام و پیام‌رسان واتساپ به طور کلی مشمول فیلترینگ شد. همچنین در همان روز اول پاییز درکنار گوگل پلی، تعداد دیگری از پلتفرم‌ها، مانند لینکدین و اپ‌ استور و سایت استارلینک نیز از دسترس کاربران با IP ایران خارج شده بودند.

لینکدین و اپ استور و سایت استارلینک ۲۵ روز بعد، یعنی در ۲۶ مهر، رفع فیلتر شدند تا گوگل پلی هم درکنار اینستاگرام و واتساپ در فهرست پلتفرم‌های مغضوبی قرار بگیرد که پس از حوادث اخیر کشور از دسترس کاربران خارج شده‌اند.

حالا بیش از 3 ماه می٬گذرد که شمار قابل توجهی از پلتفرم‌های خارجی شامل اپ‌استورها، بازی‌ها، پیامرسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی کاربردی در ایران فیلتر هستند و دسترسی آزادانه به آن‌ها میسر نیست. اما از دقایقی پیش به نظر می‌رسد رفع فیلتر گوگل پلی عملی شده است. 

گوگل پلی برای اپراتورهای ایرانسل و رایتل رفع فیلتر شد

نکته لازم به ذکر این است که پس از گذشت 116 روز فقط کاربران رایتل و ایرانسل می‌توانند از دوباره بدون نیاز به VPN به این فروشگاه آنلاین دسترسی داشته باشند، اما همچنان محدودیت برای کاربران همراه اول ادامه دارد. در صورتی که شما کاربر یکی از این اپراتورها هستید، آخرین اطلاعات خود درباره رفع محدودیت گوگل پلی را در بخش کامنت‌ها با گیگ‌تک در میان بگذارید.

 

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید