گوشی‌های Pixel گوگل از طریق دوربین ضربان قلب و نرخ تنفس شما را خواهند خواند!

گوگل به زودی ویژگی‌های جالب جدیدی را به اپلیکیشن Fit برای تلفن‌های هوشمند Pixel خود اضافه می‌کند. شما می‌توانید ضربان قلب خود را با قرار دادن انگشت روی دوربین عقب اندازه‌گیری کنید. قابلیتی که ما را به یاد یک ویژگی از مد افتاده می‌اندازد که سال‌ها پیش در دنیای اندروید رواج پیدا کرده بود!

چندین سال پیش گوشی Galaxy S5 اولین گوشی سامسونگ بود که سنسوری زیر دوربین اصلی برای محاسبه ضربان قلب داشت، ویژگی‌ای که در پرچم‌داران کنونی حذف شده است.

Pixle fit demoدر واقع این کار با ردیابی تغییر رنگ خون هنگام حرکت در رگ‌ها از طریق انگشت شما انجام می شود. از طرف دیگر، اندازه‌گیری میزان نرخ تنفسی شما با دوربین سلفی کار می‌کند‚ جایی که شما باید خود را توسط دوربین سلفی Pixel درون یک قاب قرار دهید و بی‌حرکت فقط نفس بکشید. سپس این نرم‌افزار با مانیتور کردن بالا و پایین رفتن قفسه سینه شما، میزان نرخ تنفس شما را تجزیه و تحلیل می‌کند. مدیر محصول Google Health توضیح می‌دهد که پزشکان نیز میزان تنفس بیمار را به همین روش محاسبه می‌کنند و این نرم‌افزار با استفاده از هوش مصنوعی برای محاسبه نرخ تنفسی کاربران سعی در تقلید از آن دارد.

Pixle fitگوگل می‌گوید: “بسیاری از افراد، به ویژه قشر ضعیف‌تر جامعه به گجت‌های پوشیدنی دسترسی ندارند، اما با وجود این ویژگی می‌توانند تنها از طریق تلفن هوشمند خود میزان تنفس، ضربان قلب و غیره را ردیابی کنند”.

طبق مطالعات داخلی گوگل، نرخ تنفس برای افراد با شرایط جسمی متفاوت برای یک نفس در دقیقه از دقت بالایی برخوردار است و ضربان قلب نیز در حد ۲٪ خطا دارد. این ویژگی‌ها روی افراد از نژادهای مختلف مورد آزمایش قرار گرفته و از دقت مشابهی برخوردار بوده است.

به هر حال این ویژگی ممکن است در آینده به واسطه برنامه Google Fit به تلفن‌های هوشمند دیگر به غیر از Pixel نیز راه پیدا کند، اما گوگل ابتدا می‌خواهد عملکرد آن را بررسی کند تا با اطمینان بیشتری بتواند این قابلیت‌ها را عرضه کند.

مطلب قبلیسری جدید Mate X2 هواوی به چیپ Kirin ۹۰۰۰ مجهز خواهد بود
مطلب بعدیسامسونگ پشتیبانی از سری Galaxy A 2017 را متوقف کرد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید