گوگل Pixel 7 احتمالا به دوربین سلفی زیر نمایشگر مجهز است

گوگل Pixel 7 احتمالا به دوربین سلفی زیر نمایشگر مجهز است

در ماه می سال ۲۰۲۱، گوگل پتنتی مبنی بر دوربین سلفی زیر نمایشگر به ثبت رساند و حال به تازگی رندر و اطلاعاتی جدید درباره گوگل Pixel 7 منتشر شد.

این فناوری هرچند هزینه بر بوده و برای شرکت‌ها صرفه اقتصادی ندارد، اما ظاهری مدرن را به گوشی خواهد بخشید. طبق رندری که وب سایت LetsGoDigital منتشر کرد، گوشی گوگل Pixel 7 با صفحه نمایش بدون هیچ حفره یا ناچ شاهد هستیم و و براساس همان پتنت اخیر طراحی شده است.

گفته می‌شود فناوری USPTO در آگوست سال ۲۰۲۱ توسط گوگل به ثبت رسید و احتمال دارد در پرچمدار بعدی به کار گرفته شود. به لطف این فناوری دوربین عملکرد خود را خواهد داشت و هیچ نقصی در آن وجود ندارد.

گوگل Pixel 7 با دوربین زیر نمایشگر

گوگل Pixel 7 احتمالا به دوربین سلفی زیر نمایشگر مجهز است

بدیهی است که برای چنین فناوری از صفحه نمایش OLED استفاده خواهد شد. صفحه نمایش غیر تابشی به سنسور اجازه می‌دهد نور کافی دریافت کند و عکس‌های باکیفیت بهتری ارائه دهد. علاوه بر این، بخش تابشی صفحه نمایش نور ساطع می‌کند که در نهایت حفره دوربین را مخفی می‌سازد.

این نوع فناوری جدید نیست و در برخی از گوشی‌های موجود مانند سامسونگ Galaxy Z Fold 3 استفاده شده است. سامسونگ در سال ۲۰۱۷ پتنت مشابهی را برای دوربین زیر نمایشگر ثبت کرد و به نظر می‌رسید که در Galaxy Z Fold 3 اخیر به آن تحقق بخشید.

به هر حال باید منتظر ماند تا مشخص شود که Google در چه محصولی این فناوری را مورد استفاده قرار می‌دهد. ممکن است دوربین زیر نمایشگر در هر دو گوشی سری Pixel 7 به کار گرفته شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید