Google Pixel 6a از تراشه تنسور اما دوربین های قدیمی‌تر بهره خواهد برد

Google Pixel 6a

به لطف برخی رندرهای غیررسمی CAD که اخیراً ارائه شده است، می دانیم که Google Pixel 6a جایگزینی ارزان‌تر برای دو پرچمدار اخیر Google Pixel است که حدود یک ماه پیش عرضه شدند. گزارش جدیدی که 9to5Google منتشر کرده حاکی از آن است که گوشی هوشمند میان رده جدید پیکسل از همان دوربین اصلی پیکسل 5 گوگل بهره خواهد برد.

مشخصات دوربین

طبق گفته تیم APK Insight، برنامه دوربین Google حاوی نکاتی در مورد Pixel 6a است که در آینده از راه می‌رسد. این دستگاه هوشمند با کد رمز Bluejay رؤیت شده است. در ابتدا باید اشاره کنیم که دوربین اصلی یک سنسور ۱۲/۲ مگاپیکسلی سونی IMX363 خواهد بود. این همان دوربین اصلی پیکسل 5، پیکسل 4a و پیکسل 4 است. همچنین به یک سنسور ۱۲ مگاپیکسلی ثانویه سونی IMX355 اشاره شده است(احتمالاً برای استفاده در لنز اولتراواید) و درنهایت، دوربین جلو همان ۸ مگاپیکسل سونی IMX355 پیکسل‌های قدیمی است که البته در پیکسل 6 هم شاهد آن بودیم.

تراشه تنسور این بار در گوگل پیکسل 6a

علاوه بر این مجموعه از دوربین‌ها، 9to5Google تاکید می‌کند که گوگل پیکسل 6a از همان چیپست Google Tensor برادران Google Pixel 6 بهره خواهد برد. اتفاق نظری وجود دارد که گوگل می‌خواهد همان ویژگی‌های تراشه تنسور را در Pixel 6a ارائه کند. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان تایپ صوتی به‌روزرسانی‌ شده، ویدئوی HDRnet و ترجمه زنده برای مکالمات را نام برد. اخیرا فاش شده است که ویژگی آخر به پیکسل‌های قدیمی‌تر نیز ارائه خواهد شد.

Google Pixel 5a چند هفته قبل‌تر از Pixel 6 معرفی شد، بنابراین می‌توانیم حدس بزنیم که Google Pixel 6a را در آگوست(مرداد و شهریور) ۲۰۲۲ معرفی کند. در هر صورت، گوگل هنوز وجود Pixel 6a را به طور رسمی تایید نکرده است و هنوز هیچ تضمینی برای معرفی این گوشی وجود ندارد. شاید گوگل از معرفی Pixel 6a این هدف را دنبال می‌کند تا پیش از عرضه جانشینان Pixel 6 به آرامی به بازارهای بیشتری دست یابد.

Google Pixel 6a از تراشه تنسور اما دوربین های قدیمی‌تر بهره خواهد برد - gsmarena 002 15

 Google Pixel 6a

برخی رندرهای غیر رسمی ابعاد Google Pixel 6a را فاش کرده‌اند. طبق این اخبار گوشی جدید گوگل ۱۵۲/۲ میلیمتر طول و ۷۱/۸ میلیمتر عرض دارد که بایستی ضخامت ۸/۷ میلیمتری را نیز به این ارقام اضافه کنیم. ۱۲۸ گیگابایت حافظه ذخیره‌سازی، ۶ یا ۸ گیگابایت رم و حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر از دیگر خصوصیات این دستگاه خواهند بود. همچنین این شایعات تاکید می‌کنند که این گوشی فاقد جک ۳/۵ میلیمتری هدفون خواهد بود.

با در نظر گرفتن تمام آنچه گفته شد باید ببینیم که آیا گوگل می‌تواند با عرضه این گوشی سهمی از بازار پر ترافیک میان‌رده‌ها را به دست گیرد یا دوباره باید به روش همیشگی عرضه پرچمداران روی بیاورد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید