دروغ جدید گوگل درباره باتری پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو؛ گوشی واقعا با قدرت ۳۰ وات شارژ نمی‌شود!

باتری پیکسل 6طبق اعلام Android Authority و تایید GSM Arena، ظاهرا در تست باتری پیکسل 6 و همچنین پیکسل 6 پرو سرعت شارژ چنان که باید و شاید ۳۰ وات نیست و هر دو دستگاه نزدیک به دو ساعت طول می‌کشد تا شارژ شوند!

امسال کاربران منتظر عرضه پرچمداری بودند که قرار بود به کلی روال همیشگی در بازار گوشی‌های هوشمند را تحت تاثیر قرار داده و به نحوی به میدان رقابت با محصولات شرکت‌های بزرگی از جمله اپل و سامسونگ وارد شود؛ گوگل پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو پیش از عرضه انتظارات طرفداران را به شدت بالا برده بودند و از همین جهت نیز سازندگان با برآورده نکردن آن‌ها، به شدت ضربه خوردند! به نحوی که ابتدا مشکل حسگر اثرانگشت و کند بودن آن‌ها اثبات شد و حال نوبت به سرعت شارژ این دو پرچمدار گوگل رسیده است!

طبق اعلام رسمی هنگام معرفی دو گوشی گوگل پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو، گفته شد که ظرفیت باتری نسخه پرو ۵,۰۰۰ میلی‌آمپر بوده و با سرعت ۳۰ وات هم شارژ می‌شود. سپس یک ادعای چالش برانگیز مطرح شد که البته می‌توانست به یک نقطه قوت تبدیل شود؛ اما در نهایت بر ضرر گوگل به پایان رسید. این شرکت اظهار کرد که شارژ ۳۰ واتی دستگاه می‌تواند باتری ۵,۰۰۰ میلی‌آمپری را تا ۵۰ درصد در عرض ۳۰ دقیقه شارژ کند.

این ادعا توسط برخی وبسایت‌های منبع مانند Android Authority تست شده، و چنان که می‌بینید در تصویر زیر نتیجه آن برای مشاهده عموم بارگذاری شده است.

نتیجه تست باتری پیکسل 6 پرو

باتری پیکسل 6طبق این تصویر، ظاهرا ادعای گوگل برای بازی با کلمات چندان هم غلط نبوده و پیکسل 6 پرو در عرض ۳۰ دقیقه تا ۴۸ درصد هم شارژ می‌شود. اما نکته قابل توجه اینجاست که وقتی ادامه روند شارژ این دستگاه را مشاهده می‌کنید، به یک نتیجه فوق‌العاده عجیب می‌رسید! باتری پیکسل 6 پرو نهایتا در عرض یک ساعت و نیم تا دو ساعت شارژ می‌شود که اصلا برای سرعت ۳۰ وات مطلوب نیست! برای مثال، باتری گلکسی S21 اولترا هم از نوع ۵,۰۰۰ میلی‌آمپری است و با شارژر ۲۵ واتی در عرض ۱ ساعت و چند دقیقه شارژ می‌شود، اما پیکسل 6 از شارژر ۳۰ واتی بهره می‌برد و می‌بینیم که نتیجه چندان هم قابل قبول نیست.

حال درباره این موضوع بد نیست تصویر فوق را با دقت بیشتر نگاه کنید؛ سرعت شارژ پیکسل 6 پرو پس از شروع به فرایند پر کردن باتری، رفته رفته کم می‌شود! البته ببینید این ترتیب در بسیاری از گوشی‌های هوشمند دیگر هم دیده شده و برای داغ نکردن دستگاه انجام می‌شود، اما یک نکته بسیار بزرگ این است که سرعت شارژ باتری پیکسل 6 پرو هرگز به ۳۰ وات نزدیک هم نمی‌شود!

این یعنی سرعت شارژ پیکسل 6 پرو در بهترین حالت در حد ۲۲.۳۶ وات قرار می‌گیرد و هنگام رسیدن به شارژ ۴۰ درصد، ناگهان به ۱۵ وات افت می‌کند. این مشخصات عملا ب خلاف ادعایی هستند که گوگل کرده بود و از همین نظر بسیاری از کاربران اظهار نارضایتی کرده‌اند.

طبق گفته برخی از افراد، مشکل از شارژری است که به همراه دستگاه قرار داده شده، یا اینکه بهتر است دستگاه را با زدن شارژر به صورت مستقیم به پریز شارژ کنید؛ اما هر دو این موارد در تست انجام شده رد هستند و حتی هنگام تست با شارژر‌های ۳۰ واتی دیگر نیز نتیجه چیزی بهتر از موارد فوق نبوده است. همچنین جالب است بدانید که این نتیجه احتمال دارد که به دلیل ضعیف بودن باتری باشد که گوگل برای محصولات خود انتخاب کرده و قصد دارد تا با ارائه این روش، طول عمر آن‌ها را افزایش دهد!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید