باگ گوشی Pixel 6 گوگل برای کاربران مشکل‌ساز شد!

باگ گوشی Pixel 6گوگل دو گوشی Pixel 6 و Pixel 6 Pro را به تازگی عرضه کرده اما با وجود اینکه مدت زمان زیادی از تاریخ عرضه‌ی آن‌ها نگذشته است، برخی از کاربرانی با باگ گوشی Pixel 6 مواجه شدند. در واقع، به نظر می‌رسد این سری یکی از پرحجم‌ترین مجموعه‌هایی است که گوگل تاکنون منتشر کرده است.

طبق گزارش اندروید پلیس، هر دو مدل که در واقع آخرین مدل‌های پرچم‌دار گوگل به شمار می‌آیند؛ مستعد باگ‌های آزاردهنده در نرم‌افزار خود هستند که به نظر می‌رسد سخت‌ترین مورد، قابلیت چرخش خودکار در دستگاه‌ها که تبدیل به باگ گوشی Pixel 6 شده است.

علت باگ گوشی Pixel 6 چرخش خودکار است!

قبلا یک نسخه جزئی اندروید در دسامبر (آذر-دی) برای رسیدگی به برخی از اشکالات غالب این سری منتشر شده است، اما باگ گوشی Pixel 6 را برای مدت طولانی برطرف نکرد و مشکل چرخش خودکار باعث می‌شود کاربران نتوانند صفحه‌نمایش گوشی خود را به حالت افقی یا برگشت به حالت عمودی تغییر دهند.

باگ گوشی Pixel 6 گوگل برای کاربران مشکل‌ساز شد! - Google Pixel 6 faces sensor issues breaking auto rotateبه نظر می‌رسد که مشکل از ارتباط ناقص بین سنسورهای فیزیکی پیکسل ۶ و نرم افزار ناشی می‌شود. گاهی اوقات، به نظر می‌رسد که دستگاه قادر به خواندن داده‌های ارائه شده توسط برخی از این حسگرها یعنی ژیروسکوپ، شتاب سنج و قطب نما نیست. این با اجرای آزمایش‌ها با اپلیکیشن Sensor Test و یافتن اینکه بازخورد سنسورها به سادگی گاهی اوقات شکست می‌خورد، کشف شد.

ژیروسکوپ و شتاب‌سنج وظیفه تشخیص زمان چرخاندن خودکار صفحه‌نمایش را بر عهده دارند و با ناتوانی سیستم در خواندن داده‌های ارائه شده توسط این سنسورها، دستگاه هیچ راهی برای تشخیص اینکه تلفن شما به صورت عمودی یا افقی قرار گرفته است، ندارد.

کاربران Pixel 6 و 6 Pro همچنین شکایت دارند که هنگام استفاده از برنامه‌های ناوبری مانند Google Maps، تلفن آن‌ها اغلب نمی‌تواند به درستی نشان دهد که در چه جهتی روی نقشه قرار دارند. نشانگر کوچک یا به هر سمتی می‌چرخد، یا به یک جهت ثابت و اشتباه اشاره می‌کند، که تشخیص نحوه رسیدن از نقطه A به نقطه B را برای آن‌ها دشوارتر می‌کند. همچنین اشکال چرخش خودکار، به نوبه خود به عدم بازخورد از سنسور قطب نما در داخل دستگاه نسبت داده می‌شود.

باگ گوشی Pixel 6 گوگل برای کاربران مشکل‌ساز شد! - google pixel 6 2تاکنون، هیچ خبری از طرف گوگل در مورد باگ گوشی Pixel 6 مربوط به حسگرها وجود نداشته است، اما امیدواریم که غول فناوری در حال حاضر سخت در حال آماده‌سازی یک نسخه جزئی اندرویدی دیگر برای سری پیکسل ۶ است تا مشکلاتی را که می‌توانند بسیار آزار دهنده باشند، برای همیشه حل کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید