گوگل در ساخت سری پیکسل ۶ از سنسور GN1 50MP سامسونگ سامسونگ استفاده می‌کند

سنسور GN1 50MP سامسونگ

طراحی منحصر به فرد و متفاوت دوربین‌های سری گوشی‌های گوگل پیکسل ۶ توجه بسیاری از طرفداران سری گوشی‌های گوگل پیکسل را به خود جلب کرده است. اکنون به گزارش gsmarena، شرکت گوگل در ساخت دوربین‌های سری گوشی‌های گوگل پیکسل ۶ از سنسور GN1 50MP سامسونگ استفاده می‌کنند. این امر در  اپلیکیشن دوربین گوگل در آپدیت Android 12 Beta 4 توسط یک کد نیز تایید است.

این کد با نام p21 معرفی شد که به سری گوشی‌های گوگول پیکسل ۶ و gn1_wide اشاره می‌کند که فهمیدن آن چندان مشکل نیست. ماه می (اردیبهشت) شرکت سامسونگ از سنسور GN1 رونمایی کرد و ظاهرا این سنسور را در سری گوگل پیکسل خواهیم دید.

سنسور GN1 50MP سامسونگ در گوگول پیکسل ۶

 سنسور GN1 50MP سامسونگ

سنسور GN1 50MP سامسونگ پیش از این در + vivo X60 Pro استفاده شده است و نباید آن را با سنسور GN2 که در ساخت Mi 11 Ultra استفاده شده بود اشتباه گرفت. سنسور GN2 عموما نسبت به GN1 متفاوت بوده و دارای پیکسل‌هایی 1.4μm است که به مراتب بزرگ‌تر هستند.

شرکت سامسونگ معمولا سهم بزرگی در ساخت بسیاری از گجت‌های هوشمند در دیگر شرکت‌های بزرگ دارد و نقش مهمی در ساخت بسیاری از خانواده‌های بزرگ تلفن‌های همراه دارد. پیش‌تر نیز مشخص شد که تراشه custom Tensor chip در سری تلفن‌های همراه گوگل پیکسل ۶ نیز محصول شرکت محبوب سامسونگ بوده و در حقیقت همان تراشه Exynos 5123B در سامسونگ است. سری خانواده گوگل پیکسل ۶ به زودی و در پاییز سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه می‌شود و طرفداران قادر خواهند بود تا دوربین‌های بینظیر آن را امتحان کنند.

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید