بروزرسانی Google Photos کاملا بی‌ سروصدا انجام شد!

بروزرسانی Google Photos

گوگل به تازگی سیستم عامل خودش را بروزرسانی کرده است. اما اکنون Android Central از یک ویژگی پشتیبان‌گیری در برنامه Google Photos خبر می‌دهد که گویا دیگر در بروزرسانی Google Photos وجود ندارد. این ویژگی مربوط به پشتیبان‌گیری از محتواهای ویدیویی است. البته نبود این گزینه به این معناست که کاربران دیگر اجازه غیرفعال کردن فرآیند پشتیبان‌گیری از طریق اینترنت سیم‌کارت را ندارند و نمی‌توانند براین موضوع نظارت داشته باشند. طبیعی است که این اقدام گوگل از سوی بسیاری از کاربران و منتقدان نقض حریم شخصی قلمداد شود.

دیگر نمی‌توانید پشتیبان‌گیری ویدیو را از طریق داده تلفن همراه غیرفعال کنید

How Does Google Photos Work?: Google's Photo Storage App Explained

گرچه حذف این ویژگی به صورت بی‌صدا انجام شد؛ اما گوگل توانایی تعیین محدودیت پشتیبان‌گیری روزانه را به بروزرسانی Google Photos افزوده که همین کار سبب شد تا کاربران به حذف بی سر و صدا پی ببرند. گزینه حذف شده این امکان را به کاربران می‌داد تا از پشتیبان‌گیری خودکار ویدیوها هنگامی که تلفن همراه از اینترنت سیم‌کارت استفاده می‌کند، جلوگیری کند که اکنون دیگر در دسترس نیست. افزون‌بر این، قبلا می‌توانستید پشتیبان‌گیری عکس از پشتیبان‌گیری ویدیو را تفکیک کنید که اکنون این گزینه نیز دیگر در دسترس نیست.

اگر اتصال Wi-Fi محدودی دارید و از داده‌های تلفن همراه کمی استفاده می‌کنید، که برای برخی مناطق یا کشورها صدق می‌کند، این ویژگی ممکن است مفید باشد. گزینه پشتیبان‌گیری به شما امکان می‌داد داده‌های تلفن همراه را ذخیره کنید و از همه آن (یا بخش بزرگی از آن) برای آپلود ویدیوهای بزرگ در نسخه پشتیبان Google Photos خود استفاده نکنید.

برنامه Google Photos پیش از این گزینه‌هایی جداگانه‌ برای پشتیبان‌گیری از عکس‌ها و ویدیوها به وسیله اینترنت سیم‌کارت داشت و کاربر می‌توانست انتخاب کند تنها زمانی که تلفنش به شبکه Wi-Fi متصل شد؛ از ویدیوهایش نسخه پشتیبان تهیه شود. در حالی که ویژگی بروزرسانی Google Photos تنها اجازه تعیین محدودیت روزانه را می‌دهد. از دیگر سو، این ویژگی عکس‌ها و ویدیوها را در کنار هم نگه داشته و کاربر امکان تعیین محدودیت تنها برای محتواهای ویدیویی یا فقط تصاویر را ندارد.

این گزینه در منوی تنظیمات Google Photos و سپس «Backup & Sync» قابل دسترس است. گزارشات حاکی از آن است که تا کنون این تغییر تنها برای دستگاه‌های اندرویدی اعمال شده و کاربران iOS در حال حاضر همان گزینه‌های قدیمی را حفظ کرده‌اند. افزون‌ بر این، اکنون گزینه جدیدی برای پشتیبان‌گیری از عکس‌ها و ویدیوها در حالت رومینگ نیز وجود دارد.

How to master Google Photos - The Verge

در حال حاضر کاربران می‌توانند انتخاب کنند که بروزرسانی Google Photos اصلا مجاز به استفاده از اینترنت سیم‌کارت نباشد (چه برای پشتیبان‌گیری از تصاویر و چه ویدیو) یا تنها تا ۳۰ مگابایت حق استفاده از اینترنت سیم‌کارت را داشته باشد که برای محتواهای ویدیویی مقدار بسیار کمی است.

همچنین گزینه دیگری وجود دارد که تمامی محدودیت‌های پشتیبان‌گیری را لغو می‌کند. اما این گزینه‌ برای کشورهایی که دارای اینترنت نامحدود برای سیم‌کارت نیستند؛ چندان کاربردی ندارد و بسیار گران تمام خواهد شد.

ویژگی‌های جدید Google Photos که به تازگی منتشر شده است

New Memories features in Google Photos for looking back

همان‌گونه که پیشتر بیان شد؛ تیم Google سخت در تلاش است تا برنامه Google Photos و بسیاری از برنامه های دیگر آن را بروز کند. جدیدترین بروزرسانی Google Photos، ویژگی Memories برگرفته شده است که گوگل آن‌ را Memory Learning نامیده است. این ویژگی برای پر کردن برخی از جزئیات پس زمینه گمشده در پشت سوژه استفاده می‌شود.

ویژگی Memories در به روز رسانی جدید؛ مجموعه‌ای از عکس‌ها و فیلم‌های هفته‌ها یا سال‌های گذشته است. این ویژگی از فناوری هوش مصنوعی و توانایی خاص در پردازش عکس‌ها استفاده می‌کند که به کمک آن تصاویر را به ویدیوهایی سرگرم کننده تبدیل خواهد کرد. خروجی نهایی به صورتی غیر منتظره، در لحظه‌ای معین از ویدیو، تصویر را به صورت سه بعدی نمایش می‌دهد که باعث می‌شود تصاویر را به شیوه ای جدید و جالب ببینید.

همچنین گوگل به تازگی عکس‌های سینمایی را با همان فرآیند ماشینی هوش مصنوعی که قسمت‌هایی از پس‌زمینه را پر می‌کند؛ بهبود بخشیده است. این به دوربین‌های مجازی اجازه می‌دهد همانند کارگردانان فیلم‌ها آزادانه حرکت کند و عکس‌ها را از زوایای دیگر بررسی کند.

دیگر ویژگی جالبی که گوگل به برنامه خود افزوده، ویجت‌های جدید است که تنها به کاربران اندروید اختصاص دارد. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد تصاویر حیوانات خانگی مانند سگ و گربه‌شان یا حتی بستگان و دوستانشان را در صفحه اصلی به نمایش بگذارند.

Google Photos redesign — a UX case study | by Tony Jin | UX Collective

بروزرسانی Google Photos شامل تغییرات ظاهری نیز بوده است. دراین به روز رسانی، برخی از گزینه‌ها به مکان‌های بهتری انتقال داده شده‌است. برای مثال، هنگامی که عکسی را لمس کرده و نگه می‌دارید؛ منوی پاپ آپ در پایین صفحه ظاهر می شود. این منو گزینه‌هایی را برای اشتراک گذاری تصویر، افزودن به آلبوم‌ها، سفارش آن، پشتیبان‌گیری از آن در فضای ابری، علامت گذاری به‌عنوان مورد علاقه و موارد دیگر به شما ارائه می دهد. در گذشته این منو در بالای صفحه نمایش ظاهر می‌شد که با توجه به اندازه صفحه نمایش تلفن‌های همراه، کارکردن با آن قدری سخت می‌شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید