مجیک ادیتور گوگل چیست و چگونه کار می‌کند؟

در مراسم گوگل I/O 2023 گوگل با کمک هوش مصنوعی ویژگی‌ای معرفی کرد به نام مجیک ادیتور که در برنامه گوگل فوتوز ادغام می‌شود؛ با کمک این قابلیت کاربر می‌تواند ویرایش‌هایی در تصاویر اعمال کند که اصلا وجود خارجی ندارند و گوگل نام آن را مجیک ادیتور گذاشته است.

مجیک ادیتور

با هم ببینیم مجیک ادیتور چیست و چگونه کار می‌کند؟

حتما با گوگل فوتوز آشنا هستید یکی از برنامه‌های محبوب در اندروید که در ابتدا گوگل با تبلیغاتی گسترده مانند اینکه بدون محدودیت می‌توانید تصاویر خودتان را از طریق اپ گوگل فوتوز در سرورهای گوگل ذخیره کنید این برنامه را جا انداخت و سپس این قابلیت را برداشت اما به لطف قابلیت‌هایی که به این برنامه اضافه کرد محبوبیت این برنامه ادامه پیدا کرد و امروز می‌بینیم که حتی کاربران آیفون هم از این برنامه استفاده زیادی دارند.

یکی از قابلیت‌های جذابی که به گوگل فوتوز اضافه شده مجیک ادیتور است که گوگل با کمک هوش مصنوعی مولد و سایر تکنیک‌های هوش مصنوعی امکان ویرایس خارق العاده‌ای را به این برنامه اضافه کرده که کاربر بدون هیچ آگاهی‌ای از ترفند‌های ویرایش می‌تواند عکس‌هایش را به بهترین شکل ویرایش کند.

به مجیک ادیتور امید زیادی هست به این خاطر که گوگل قبلا هم از هوش مصنوعی در برنامه گوگل فوتوز در قابلیت‌هایی مانند پاک‌کن جادویی و رفع تاری تصویر استفاده کرده که هر دو قابلیت بسیار خوب کار می‌کردند.

کادربندی

گوگل در مراسم معرفی این قابلیت در گوگل I/O نشان داد که مجیک ادیتور می‌تواند به قاب بندی مجدد عکسی که قبلا گرفته شده کمک کند. مجیک ادیتور به شما اجازه می‌دهد که سوژه خودتان را در بهترین نقطه در کادر عکسی که گرفته‌اید انتقال بدهید.

یعنی اگر سوژه شما در زاویه‌ای نا مناسب قرار گرفته باشد و لحظه ثبت عکس این موضوع را درک نکرده باشید بعدش می‌توانید سوژه را به جایی مناسب از تصویر منتقل کنید.

تولید محتوای جدید

مجیک ادیتور بسیار زیاد به هوش مصنوعی مولد وابسته است و همین باعث می‌شود از دیگر قابلیت‌های ویرایش تصاویر برتر باشد. در ویدیوی نمونه‌ای که گوگل در مراسم منتشر کرد گوگل فوتوز می‌تواند با کمک مجیک ادیتور بخشی از بند یک کیف را پاک کند و پشت آن را پر کند.

در یکی دیگر از محتواها گوگل نشان داد که می‌توانید با کمک مجیک ادیتور شخصی که در محل نامناسبی نسبت به آبشار قرار دارد برداشته و به جای مناسبی از تصویر منتقل کنید.

مجیک ادیتور گوگل چیست و چگونه کار می‌کند؟ - Google Photos Magic Editor 1 1000w 438h.jpg

مجیک ادیتور گوگل چیست و چگونه کار می‌کند؟ - Google Photos Magic Editor 2 1000w 429h.jpg

اما شاید جذاب‌ترین بخش تصویر کودکی بود که نیمی از نیمکت و بادکنکش در کادر نبود و با کشیدن تصویر به سمت راست هوش مصنوعی ادامه تصویر را خلق می‌کند.

مجیک ادیتور گوگل چیست و چگونه کار می‌کند؟ - Google Photos Magic Editor balloons 1000w 416h.jpg

مجیک ادیتور چه زمانی در گوگل فوتوز در دسترس قرار می‌گیرد؟

تا پایان سال ۲۰۲۳ این ابزار جذاب و خلاقانه در برخی از گوشی‌های منتخب پیکسل در دسترس قرار می‌گیرد. گوگل هیچ زمانی نزدیک‌تر برای عرضه این قابلیت در نظر نگرفته.

اما احتمالا گوگل به زودی نسخه بتا را برای برخی کاربران عرضه می‌کند تا بازخوردهای آن را دریافت کند تا در زمان عرضه این قابلیت با کمترین مشکل آن را عرضه کند.

آیا مجیک ادیتور تنها برای کاربران پیکسل و مشترکین گوگل وان در دسترس است؟

در حال حاضر گوگل اعلام کرده که این قابلیت ابتدا در گوشی‌های پیکسل منتخب عرضه می‌شود و صحبتی در مورد اینکه برای استفاده از این قابلیت باید مشترک گوگل وان باشید را ارائه نکرده است.

اگر بخواهیم پیش بینی‌ای داشته باشیم احتمالا این قابلیت برای گوشی‌های پیکسلی که پردازنده‌های تنسور و تنسور جی ۲ دارند عرضه می‌شود پس کاربران پیکسل‌های ۶ و پیکسل‌های ۷ می‌توانند این قابلیت را در آینده تجربه کنند.

اما مهمتر از آن این است که منطقی به نظر می‌رسد که گوگل برای جبران هزینه‌های این هوش مصنوعی مجیک ادیتور را برای کاربران پولی‌اش که مشترک گوگل وان هستند عرضه کند.

منبع: Android Authority

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید