برنامه Google Photos قابلیت هپتیک فیدبک را اضافه کرده است

هپتیک فیدبکدر جدیدترین نسخه‌های برنامه Google Photos قابلیت هپتیک فیدبک (Haptic Feedback) هنگام اسکرول کردن بین عکس‌های قدیکی وجود دارد تا پس از سیستم عامل iOS، حال در اندروید نیز این ویژگی را تجربه کنیم.

به نقل از 9To5Mac، هنگامی که قابلیتی تحت عنوان هپتیک فیدبک گفته می‌شود، قاعدتا همه به یاد کنترلر دوال سنس کنسول پلی استیشن 5 خواهند افتاد. به هر حال با این کنترلر هپتیک فیدبک اگر برای مثال هدایت شخصیت اسپایدرمن را در دست داشته باشید، می‌توانید میزان انرژی که پشت هر مشت می‌گذارید را زیر دستان خود حس کنید که خود یکی از بهترین قابلیت‌های این دسته بازی شمرده می‌شود. حال هنگامی که چنین قابلیتی برای تجربه گیمینگ می‌تواند به شدت جذاب و کاربر پسند باشد، می‌توان از آن در سایر دستگاه‌ها و مقاصد دیگر استفاده کرد.

Pocketnow Daily: Google Photos is No Longer FREE? (video)

به عنوان مثال، اخیرا گوگل قادر شده تا از این ویژگی جدید که در برخی از گوشی‌ها وجود دارد، به خوبی بهره‌گیری کرده و در برنامه Google Photos گوشی‌های اندرویدی، قابلیتی را قرار دهد تا هنگام اسکرول کردن بین صفحه‌های مختلف زمانی عکس‌ها و گالری ویدیوهای خود، با جلو رفتن وزن بیشتری را هم احساس کنید. در واقع این ویژگی از نسخه 5.49 یا شاید هم 5.46 به این اپلکیشن کاربری اضافه شده، اما تا به امروز کاربران متوجه آن نشده بودند تا حال پس از فهمیدن این موضوع، گزارش‌هایی از آن نیز در سطح اینترنت منتشر شود.

لازم به ذکر است که تجربه این قابلیت در گوشی‌های اندرویدی، قاعدتا لازمه داشتن دستگاهی سازگار با هپتیک فیدبک  (Haptic Feedback) را خواهد داشت که البته امروزه تعداد آن‌ها هرگز کم نیست. به نحوی کمپانی‌های مختلف از جمله وان پلاس، شیائومی و اوپو به قرار دادن موتورهای ویبره هوشمند و پیشرفته، داخل دستگاه خود اهمیت بسیاری می‌دهند و با بسیاری از محصولات آن‌ها می‌توانید این ویژگی را با برنامه Google Photos تجربه کنید. همچنین در نظر داشته باشید که گوشی‌های پیکسل از همان ابتدا دارای این ویژگی بوده‌اند و در واقع گوگل این قابلیت برنامه خود را برای این دستگاه‌ها طراحی کرده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید