آیکون‌های جدید برای وضعیت خوانده شدن پیام‌ها در Google Messages

Google Messages پس از آزمایش یک طراحی جدید در ماه اکتبر، به نظر می‌رسد حالا به طور گسترده آیکون‌های جدیدی را برای خوانده شدن پیام‌ها جایگزین کلمات (sent ،delivered و read) کرده است.

توضیحات تغییرات جدید Google Messages

پیش از این، وضعیت یک چت از طریق کلمات «Sending» ،«Sent» ،«Delivered و «Read» تغییر می‌کرد. Google Messages اکنون با الگو گرفتن از سایر پیام‌رسان‌ها به رویکرد جدیدی روی آورده است.

…Sending کرونومتر یا همان ساعت
Sent یک تیک تو خالی
Delivered دو تیک تو خالی
Read دو تیک تو پر

در این سیستم جدید، چت‌های گروهی از « [نام کاربر] Seen by» و «Read by all» استفاده می‌کنند.

تعداد بسیار کمی از افراد این آیکون‌های جدید را برای خوانده شدن پیام‌ها در اواخر اکتبر دریافت کردند. تعداد زیادی از کاربران اندرویدی که از Google Messages Beta استفاده می‌کردند، در هفته‌های اخیر این طراحی جدید را مشاهده کردند. از چند روز گذشته، کسانی که از نسخه پایدار این برنامه استفاده می‌کنند نیز این تغییر را حس کردند.

پس از پایان دوره تست، مایه تاسف است که گوگل توضیح کاملی برای هر یک از این آیکون‌ها ارائه نداده است. این آیکون‌ها در نگاه اول به اندازه استفاده از کلمات واضح نیستند. با این حال، احتمالاً بازخورد کاربران مثبت بوده که این شرکت به طور گسترده این تغییر را ایجاد کرده است.

Google Messages google

یکی از مزیت‌های احتمالی این رویکرد این است که آیکون‌ها نسبت به متن‌ها (و ترجمه‌های مورد نیاز آنها) فراگیرتر و جهانی‌تر هستند. اما بازهم کاملاً ساده و قابل فهم نیستند و می‌توانند گیج‌کننده باشند. به عنوان مثال، اگر برای اولین بار از این سیستم استفاده می‌کنید، و پیامی که برای شخصی فرستاده‌اید بلافاصله خوانده نشده، ممکن است تفاوت بین تیک‌های تو خالی و تو پر را متوجه نشوید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید