برنامه Google Message، امکان انتخاب عکس پروفایل برای مخاطبین را فراهم کرد

کمپانی گوگل با توسعه برنامه Google Message، درواقع توانسته نسخه گوگل iMessage اپل را، برای کاربران اندرویدی فراهم کند. این برنامه جایگزینی برای SMS و پیام‌رسان‌های سنتی می‌باشد و کاربران می‌توانند تنها با اتصال به اینترنت، با مخاطبین گوگل خود به صورت تماس صوتی، تماس تصویری و پیام متنی ارتباط برقرار کنند.

آپدیت برنامه Google Message

به گزارش 9to5google در نسخه‌های اولیه برنامه Google Message، در صفحه اصلی مکالمات این برنامه تنها اسم مخاطبین نمایش داده می‌شد، اما اکنون گوگل در آپدیت جدید خود، قابلیتی برای انتخاب عکس پروفایل مخاطبین کاربران فراهم کرده است. این ویژگی پیدا کردن افراد و مخاطب‌های خاص را برای کاربران ساده‌تر می‌کند و با جذاب‌تر کردن صفحه مکالمات و رابط کاربری آن، استفاده از این اپلیکیشن را برای کاربران گوگل لذت بخش‌تر می‌کند.

برنامه google message برنامه google message

همانند پیام‌رسان‌های فیسبوک مسنجر، دایرکت اینستاگرام و تلگرام که عکس مخاطبین را در صفحه‌ی مکالمات کنار پیام‌های آن‌ها نمایش می‌دهند، گوگل نیز تلاش کرده عکس نمایه کاربران در برنامه Google Message را به همین صورت نمایش دهد. این ویژگی شاید موضوع مهمی به نظر نرسد، اما طی تحقیقاتی که انجام شده کاربران در صفحات مکالماتی که به این شکل طراحی شده‌اند، به شکل ساده‌تری می‌توانند از صفحه مکالمه با یک مخاطب خاص بیرون رفته و به صفحه اصلی مکالمات بازگردند.

در این آپدیت جدید از برنامه Google Message، علاوه‌بر اضافه شدن قابلیت ذکر شده، نماد ذره‌بین از صفحه اصلی مکالمات حذف شده است و به جای آن کادر جستجو به نوار پایین صفحه اضافه شده است.

خبر خوب برای کاربران ایرانی این که این اپلیکیشن زیر چتر فیلترینگ قرار نگرفته است، پس اگر به دنبال یک پیام رسان رایگان برای گوشی‌های اندرویدی خود هستید، برنامه Google Message می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد. انتظار می‌رود گوگل در نسخه‌های آینده این اپلیکیشن، امکانات بیشتری به آن اضافه کند و رابط کاربری این پیام‌رسان را برای کاربران خود جذاب‌تر کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید