برنامه گوگل Meet و گوگل Chat به زودی در سیستم عامل Chrome OS اضافه می‌شوند

برنامه گوگل Meet و گوگل Chat

چنان که به نظر می‌رسد، کمپانی گوگل در حال تشویق کاربران به استفاده از برنامه گوگل Meet و گوگل Chat در سیستم عامل انحصاری این شرکت، یعنی Chrome OS است. به نحوی که قرار است تا این دو برنامه را به صورت پیش‌فرض در دستگاه‌های با این سیستم عامل قرار دهد.

در واقع دو برنامه گوگل Meet و گوگل Chat برای برقراری ارتباط با دوستان و ارسال پیام بسیار مناسب هستند، اما کاربران امروزه زیاد به دنبال نقل مکان از پیام‌رسانی به پیامرسان دیگر نیستند و معمولا واتساپ و تلگرام را ترجیح می‌دهند‌. با این حساب، جالب است بدانید که اخیرا یک باگ در سیستم عامل Chrome OS دیده شده که به نصب پیش‌فرض این دو برنامه در دستگاه‌ها اشاره دارد.

چه اطلاعاتی از برنامه گوگل Meet و گوگل Chat در سیستم عامل Chrome OS داریم؟

به نقل از Make Use of، هم‌اکنون نیز کاربران می‌توانند در سیستم عامل‌های مختلف از جمله اندروید از این دو برنامه استفاده کنند. همچنین یک نسخه تحت وب نیز برای دسترسی به حساب کاربری در این برنامه‌ها وجود دارد، اما اگر گوگل قصد داشته باشد تا پیش‌فرض آن‌ها را در سیستم عامل کروم قرار دهد، قاعدتا تعداد کاربران آن نیز در آینده افزایش پیدا خواهد کرد.

همچنین این دو برنامه تنها پیش‌فرض‌های دستگاه‌های Chromebook یا رایانه‌های شخصی با سیستم عامل کروم نیستند، بلکه اگر دستگاه‌های قدیمی Chrome OS را هم به حالت کارخانه بازگردانی کنید، می‌توانید برنامه گوگل Chat و گوگل Meet را به صورت پیش‌فرض مشاهده کنید.

طبق این گزارش، قابلیت نصب پیش‌فرض این دو پیامرسان و ابزار ارتباطی گوگل در نسخه Chrome OS 92 اضافه خواهند شد که قرار است تا در اوایل تابستان عرضه شود. در نتیجه اگر دستگاهی را با این نسخه از سیستم عامل خریداری کنید یا اینکه پس از انتشار و نصب آن، رایانه یا کروم‌بوک خود را Reset Factory کنید، دو برنامه Meet و Chat را در منو خود مشاهده خواهید کرد.

مطلب قبلیشرکت سامسونگ تامین کننده انحصاری نمایشگرهای OLED برای آیفون 13 پرو خواهد بود
مطلب بعدیگوگل قابلیت آیفون را به گوشی پیکسل 6 خود اضافه می‌کند!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید