در اندروید‌۱۲ دستیار صوتی گوگل با روش‌های جدیدی راه‌اندازی می‌شود

دستیار صوتی گوگل

برخی از رشته کد‌های جدیدی که به تازگی کشف شده‌‌است، نشان می دهد که در آینده ویژگی‌های تازه‌ای برای دستیار صوتی گوگل قرار است به اندروید ۱۲ اضافه شوند. روش‌های جدید در بالاآمدن دستیار صوتی گوگل از ویژگی‌هایی است که امسال با بروزرسانی نرم‌افزار غول پیکر اندروید، برای توسعه دهندگان XDA پیدا شده‌است.

روش‌های فعلی که دستیار صوتی گوگل را بالا می‌آورند

ما در حال حاضر چند راه برای استفاده از دستیار مجازی تلفن‌های اندرویدی خود داریم. البته ابتدا باید دستیار صوتی گوگل را روشن کنیم به شکل زیر برای انجام اینکار عمل می‌کنیم:

تنظیمات< گوگل < سرچ می‌کنیم دستیار و صدا< دستیار گوگل < تنظیمات < صفحه دستیار< دستیار دستگاه < دستیار گوگل (روشن/خاموش).

Settings > Google > Search, Assistant & Voice > Google Assistant – Settings > Assistant (Tab) > Assistant Devices – Phone > Google Assistant (On/Off).

 

تا زمانی که دستیار صوتی گوگل را روی “روشن” تنظیم کرده‌باشید، همیشه می‌توانید با روشن کردن “دسترسی به تطابق صوتی”(Access to voice match) در همان مسیری که پیش‌تر گفته‌شد در تنظیمات،  “Hey Google”را فعال کنید.

با فشار دادن طولانی مدت دکمه صفحه اصلی نیز می‌توانید دستیار صوتی گوگل را فراخوانی کنید و اگر حرکات لمسی برای تمام صفحه را فعال کرده‌اید، کشیدن انگشت به گوشه‌های پایین  صفحه نیز همین کار را انجام می‌دهد.

روش‌های دیگر برای استفاده از دستیار صوتی گوگل در سایر تلفن‌ها

بسته به نوع دستگاه اندرویدی شما، روش‌های ویژه‌ای برای روشن‌کردن دستیار صوتی گوگل وجود دارد، از فشردن دکمه اختصاصی در برخی از دستگاه‌های LG و نوکیا، تا ویژگی  Active Edge(فشردن به طرفین) در تلفن‌های قدیمی Google Pixel .

آنچه با اندروید 12 ارائه می‌شود

دستیار صوتی گوگل

به نظر می‌رسد ما دو راه دیگر برای دستیابی آسان به دستیار صوتی گوگل در تلفن‌های اندرویدی در‌دست خواهیم داشت. با توجه به یافته‌های XDA ، یک روش حرکت دو ضربه ای روی دکمه برگشت و دیگری فشار طولانی دکمه پاور تلفن است.

کدی که در آخرین نسخه برنامه Google یافت شده نشان می‌دهد که در حال حاضر کار جدی در زمینه استفاده از دکمه پاور آغاز شده، به این معنی که به احتمال زیاد در ماه‌های آینده آن را در تلفن‌های خود مشاهده خواهیم‌کرد. از طرف دیگر، حرکت دو ضربه ای روی دکمه برگشت هنوز آنقدر توسعه پیدا نکرده و برخی از مدل‌های تلفن‌های اندروید برای دریافت آن باید تا بعد از عرضه اصلی اندروید 12 منتظر بمانند.

دستیار صوتی گوگل

این روش‌های آغازگر دستیار صوتی گوگل، تنها چند مورد از انبوه ویژگی‌های جدیدی است که از بروزرسانی سالانه نرم افزار اندروید انتظار داریم. سایر به روزرسانی‌ها شامل بهبود دسته اعلانات(improved notification stack) حالت تاریک اندرویدی(Extra Dim)، افزایش زیبایی و طراحی بهتر در بسیاری از قابلیت‌ها از دیگر امکاناتی است که به بروزرسانی جدید اضافه می‌شود.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید