گوگل رابط کاربری Material You را برای Drive ،Docs ،Sheets و Slides منتشر می‌کند

گوگل رابط کاربری جدید Material Design 3 را برای اپلیکیشن‌های Drive ،Docs ،Sheets و Slides خود عرضه خواهد کرد. هدف از این بروزرسانی ساده‌سازی رابط کاربری، کاهش بهم ریختگی‌ها و افزایش تعامل است.

رابط کاربری بازطراحی‌شده برای Google Drive دارای یک صفحه سفید با گوشه‌های گرد است که لیست‌ها و شبکه‌های فایل‌ها را نمایش می‌دهد. تیترها در هر صفحه بزرگتر و جداکننده‌‌های خطی حذف شده‌اند. این طراحی جدید همچنین شامل فیلترهایی برای نمایش براساس انواع فایل، آخرین زمان ویرایش و افراد ایجادکننده است.

نوار کناری سمت چپ از این پس دارای یک نشانگر به شکل قرص است که قسمت در حال مشاهده را مشخص می‌کند. ارتفاع دکمه «New» نیز کمی بیشتر شده و درست در بالای این قسمت‌ها قرار دارد. گوگل عملکردی را به Drive اضافه کرده که به کاربران این امکان را می‌دهد تا وقتی که نشانگر ماوس را روی یک فایل در حالت نمایش لیستی قرار می‌دهند، میانبرهایی را برای اشتراک‌گذاری، دانلود، تغییر نام و باز کردن منو مشاهده کنند.

Material You

Material You همه چیز را راحت‌تر می‌کند

رابط کاربری Docs ،Sheets و Slides اکنون دارای یک نوار ابزار به شکل قرص با پس زمینه آبی روشن است. پس‌زمینه بخش‌های suggestions و comments نیز به آبی روشن تغییر کرده و به نوار بالایی یک دکمه قرص مانند و به رنگ آبی برای اشتراک‌گذاری اضافه شده، و دکمه‌های بدون پس‌زمینه در سمت راست قرار می‌گیرند.

Google

این طراحی جدید طی ۱۵ روز آینده عرضه می‌شود و انتظار می‌رود همه کاربران تا ۲۵ مارس (۵ فروردین) به آن دسترسی داشته باشند. این بروزرسانی برای همه کاربران Workspace و Personal، و همچنین برای کسانی که از پلن‌های قدیمی G Suite Basic و Business استفاده می‌کنند، در دسترس خواهد بود.

گوگل می‌گوید طراحی مجدد این اپلیکیشن‌ها، رابط کاربری آنها را ساده‌تر و کارآمدتر می‌کند. همچنین در این رابط کاربری بر محبوب‌ترین ابزارها در محصولات گوگل تأکید شده و به کاربران کمک می‌کند تا با ابزارهایی که می‌شناسند و دوست دارند، راحت‌تر و بهینه‌تر کار کنند.

رابط کاربری Material Design 3 در Drive ،Docs ،Sheets و Slides چیزی شبیه به شکل و ظاهر جدید Gmail است که تلاش‌های گوگل برای ساده‌سازی تعامل کاربران با محصولاتش را نشان‌ می‌دهد. گوگل با این بروزرسانی قصد دارد تعاملات و فعالیت‌های کاربران آسان‌تر کند و در عین حال رابط کاربری آشنا و کارآمد خود را حفظ کرده باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید