برنامه جدید گوگل سازگار با تکنولوژی بی‌سیم بوده و عملا برای نسل بعد ساخته شده است

برنامه جدید گوگل بخشی از نقشه‌های این کمپانی برای آینده و به نحوی دنیای اتصال بی‌سیم و با استفاده از وای فای است که به تازگی معرفی شده و برای دانلود در دسترس تمامی کاربران قرار داده شده تا ایده‌های خود را در آن عملی کرده و آن را برای ایجاد تغییر و تحولات بزرگ در دنیای تکنولوژی آماده کنند.

درواقع این برنامه کاملا با شبکه وای فای سر و کار دارد؛ به نحوی که ظاهرا قرار است تا جایگزین بلوتوث شده و به زودی قابلیت‌های بسیاری را حتی بدون نیاز به اتصال به اینترنت برای کاربران فراهم کند. در حال حاضر، برنامه‌ای تحت عنوان WifiNanScan در فروشگاه گوگل در دسترس کاربران قرار دارد که به سازندگان فرصت دهد تا برای برنامه‌های از این قبیل همکاری کنند.

برنامه جدید گوگل برای آینده ساخته شده!

برنامه جدید گوگل

نام مجموعه برنامه جدبد گوگل Wifi Aware است که به اسم Neighbor Awareness Networking یا به صورت انحصاری NAN نیز شناخته می‌شوند. این برنامه به کاربران این دسترسی را می‌دهد تا در محیطی مشخص مانند یک محله خاص، به سایر افراد حاضر بدون نیاز به اینترنت متصل شوند. شاید به نحوی بتوان این کار را نوعی اینترنت محلی دانست، اما برای کاربردهای آن، فعلا باید صبر کنیم تا ببینیم که گوگل برای برنامه جدید خود چه نقشه‌هایی دارد.

لازم به ذکر است که این تکنولوژی جدید به شبکه اتصال وای فای و یا GPS نیازی ندارد. این درحالی است که برای استفاده از Wifi Aware لازم است تا دستگاه کاربر از اندروید 8 به بالا پشتیبانی کند. همچنین طبق اعلام شرکت گوگل، افرادی که توسط این شبکه به یکدیگر متصل شده باشند، می‌توانند در کمترین زمان ممکن، بیشترین میزان از داده را به دستگاه یکدیگر انتقال داده و یا برای همدیگر پیام بفرستند.

البته درباره استفاده‌های این برنامه جدید گوگل موارد دیگری هم ذکر شده که برای بازی کردن و یا پیدا کردن دوستان در میان جمیعت بدون نیاز به GPS خواهد بود. با این وجود اگر این اپلیشن بعدها پیشرفت کند، می‌تواند در موارد اداری نیز بسیار مفید واقع شوند؛ مانند راه‌اندازی نوعی شبکه مخصوص کمپانی که کارها را در یک محیط کوچک‌تر بدون نیاز به اینترنت انجام می‌دهد، یا حتی یک رستوران ساده که با وارد شدن به آن می‌توانید به شبکه مخصوص وصل شده و سپس میز و غذای خود را رزرو کنید. همچنین اگر در سال‌های آینده این فناوری پیشرفت چشمگیری داشته و توسعه برنامه جدید گوگل همچنان ادامه داشته باشد، طولی نخواهد کشید که باید شاهد ماشین‌های بی‌سرنشین در سطح شهرهای پیشرفته و همینطور ربات‌هایی باشیم که انجام وظیفه به عنوان یک پستچی یا مامور راهنمایی رانندگی بودن آن‌ها را تنها در فیلم‌های سینمایی دیده بودیم!

با این حال برای توسعه این پروژه بزرگ و پیشرفت آن، برنامه‌‌ای مانند WifiNanScan می‌تواند بسیاری کارآمد باشد. به گفته مدیران گوگل، این برنامه می‌تواند فاصله و امکان بین دستگاه‌ها را از 1 تا 15 متر اندازه‌گیری و به نحوی محاسبه کند. با این حساب اوپراتورها و سازندگان می‌توانند برای ساخت اپلکیشن مخصوص خود با استفاده از این تکنولوژی، از برنامه فوق برای اندازه‌گیری و برنامه‌ریزی‌های خود استفاده کنند.

بنا بر اطلاعات ذکر شده، ظاهرا گوگل نقشه بزرگی برای این برنامه دارد؛ درحالی که حدودا چند سال پیش برنامه‌ای تحت عنوان WifiRtt Scan نیز با کاربردی نسبتا مشابه عرضه شده بود اما از آنجا هنوز استفاده چندانی را بین کاربران ندارد، زیاد مورد استقبال سازندگان واقع نشده بود.

برنامه جدید گوگل به نام WifiNanScan هم‌اکنن برای دانلود از Google Play Store در دسترس قرار دارد.

همچنین بخوانید:

منبع: BGR

مطلب قبلیویژگی‌های جدید در نسل ششم ساعت‌های تناسب اندام شیائومی
مطلب بعدیشیائومی Mi 11 Ultra و Mi 11i معرفی شدند

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید