سرویس‌های گوگل از جمله YouTube و Search تغییرات بزرگی را تجربه خواهند کرد

سرویس‌های گوگلگوگل روز سه شنبه تغییرات زیادی را در برخی از سرویس‌های گوگل اعلام کرد تا به بچه‌ها کنترل بیشتری بر ردپاهای دیجیتالی خود بدهد. همانطور که گوگل در پست اخیر وبلاگ خود اشاره کرده است، سیاست و ویژگی‌هایی برای حفظ امنیت خردسالان در دستور کار خود دارد. به عنوان مثال، Family Link به والدین اجازه می‌دهد تا حساب‌های تحت نظارت برای فرزندان خود ایجاد کنند. گوگل همچنین برنامه‌های تلفن همراه مخصوص کودکان مانند YouTube Kids را منتشر کرده است. اما همیشه کارهای بیشتری در سرویس‌های گوگل باید انجام شود، به همین دلیل است که Google تغییرات قابل توجهی در حساب‌های کاربران زیر ۱۸ سال ایجاد می‌کند.

گوگل  YouTube و Search for kids را تغییر می‌دهد

世界最速で伸びる インドYouTube市場の活況 (1/2):MarkeZine(マーケジン)

گوگل، تنظیمات بارگذاری پیش فرض YouTube را به خصوصی‌ترین گزینه برای کاربران ۱۳ تا ۱۷ ساله تغییر می‌دهد. این بارگذاری‌ها فقط توسط کاربر و افرادی که برای نمایش انتخاب می‌کنند، قابل مشاهده است. آنها می‌توانند محتوا را عمومی کنند، اما گوگل به آنها یادآوری می‌کند که در صورت انجام این کار هرکسی می‌تواند ویدیوهای آنها را ببیند.

در مورد جستجو در سرویس‌های گوگل، این شرکت خاطرنشان می‌کند که جستجوی ایمن در حال حاضر به طور پیش فرض برای کاربران زیر ۱۳ سال فعال است. به زودی، گوگل این ویژگی را به طور پیش فرض برای همه کاربران جدید و موجود زیر ۱۸ سال روشن می‌کند.

تغییرات خط مشی بیشتری در سرویس‌های گوگل پیش می‌آید

Google's New Ecommerce Chief Lays Out An Ambitious Plan To Win In Online  Shopping

در اینجا چند تغییر اضافی وجود دارد که این شرکت قصد دارد در ماه های آینده در سرویس‌های گوگل اعمال کند:

  • برای جلوگیری از ظاهر شدن محتوای بزرگسال، محافظت‌های پیش فرض جدیدی به دستیار گوگل می‌آید.
  • در سطح جهانی، کاربران زیر ۱۸ سال نمی‌توانند سابقه موقعیت مکانی را در حساب‌های خود روشن کنند.
  • گوگل بخش ایمنی جدیدی را در Google Play اضافه می‌کند. (نگاه کنید به: شفافیت ردیابی برنامه Apple)
  • موسسات K-12 به طور پیش فرض فناوری SafeSearch را فعال خواهند کرد.
  • گوگل هدف گیری تبلیغات را بر اساس سن، جنسیت یا علایق افراد زیر ۱۸ سال مسدود می‌کند.
  • فیلترهای جدید Digital Wellbeing به مردم امکان می‌دهد اخبار، پادکست‌ها و وب سایت‌ها را در دستگاه‌های هوشمند مسدود کنند.
  • سخنگوی گوگل در گفتگو با TechCrunch تصریح کرد، در حالی که برخی از این تغییرات در پاسخ به تغییرات قانونی هستند، برخی دیگر در واقع مورد نیاز نیستند:

در حالی که برخی از این به روز رسانی‌ها مستقیما مقررات آینده را مورد بررسی قرار می‌دهد، ما فراتر از آنچه قانون برای حفاظت از نوجوانان در Google و YouTube مقرر کرده است، پیش رفته‌ایم. بسیاری از این تغییرات همچنین فراتر از هرگونه مقررات فعلی یا آینده است. ما در حال بررسی راه هایی برای توسعه تجربیات محصول و کنترل کاربر برای کودکان و نوجوانان در سراسر جهان هستیم.

به احتمال زیاد چند هفته یا چند ماه طول می‌کشد تا همه تغییرات در سرویس‌های گوگل فعال شوند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید