Google Hangouts برای همیشه غیرفعال خواهد شد

Google Hangouts برای همیشه غیرفعال خواهد شد
Google Hangouts برای همیشه غیرفعال خواهد شد

Google Hangouts برای همیشه غیرفعال خواهد شد

Google Hangouts بالاخره در نوامبر 2022 برای همه کاربران از بین خواهد رفت و Google Chat آماده است تا به عنوان یک جایگزین با امکانات کامل وارد عمل شود. گوگل چت پس از رزرو برای مشترکین Google Workspace، عموماً قابلیت‌های بیشتری را ارائه می‌کند، پس این جابجایی معامله خوبی است.

هر تغییری مستلزم یادگیری نحوه عملکرد سیستم جدید است و جزئیات دقیق گاهی اوقات می‌تواند ناامید کننده باشد. شروع زودهنگام بهترین راه برای کنترل اوضاع و مدیریت انتقال بر اساس برنامه خود است.

Google در فوریه 2022 شروع به حذف تدریجی Hangouts برای مشتریان Workspace کرد و اکنون همه کاربرانGoogle Hangouts را تشویق می‌کند تا تا نوامبر به Google Chat تغییر مکان دهند. در بیشتر موارد، پیام‌ها و مخاطبین Hangouts باید به‌طور خودکار در Chat ظاهر شوند و ادامه مکالمات فعلی و ارجاع به اطلاعات گذشته را آسان می‌کند.

هنگام باز کردن Hangouts در یک مرورگر وب، پیامی در نزدیکی بالای صفحه با پیوندی برای باز کردن گپ Google و دیگری که اطلاعات بیشتری را ارائه می‌دهد، ظاهر می‌شود. انتقال مشابهی هنگام استفاده از برنامه افزودنی Hangouts Chrome توصیه شده و با برنامه وب پیشروی چت Google که به عنوان جایگزینی برای بارگیری ساده Chat در یک برگه است، ارائه می شود. برنامه تلفن همراه Hangouts نیز در ماه نوامبر بسته خواهد شد و یک برنامه Google Chat برای گوشی‌های آیفون و اندروید در دسترس خواهد بود.

گوگل Chat ویژگی‌های بیشتری را ارائه می‌کند که از جمله آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دسترسی آسان به Google Meet –  ویدئو کنفرانس آن و Google Space محیطی که به فایل‌های Google Drive و فهرست‌های Google Tasks اجازه می‌دهد بین چند نفر به اشتراک گذاشته شود و با پیام‌های متنی، عکس و ویدیویی یکپارچه شود.

همچنین در تنظیمات Gmail، چت را می‌توان در یک نوار کناری فعال کرد تا بدون بارگیری یک صفحه وب جداگانه قابل دسترسی باشد.

تا آنجا که تغییرات اجباری وجود دارد، انتقال به چت واقعاً بد نیست. یکی از معدود اشکالات این است که زنگ تماس ویدیویی فقط در برنامه تلفن همراه Gmail کار می‌کند. با این حال، یک دعوت نامه Google Meet می‌تواند از چت ارسال شود تا نتیجه مشابهی به دست آید.

گوگل در مورد اینکه از کدام اپلیکیشن پیام رسان برای هر موقعیتی استفاده کند نامشخص بوده است و اغلب چندین راه حل رقیب را به طور همزمان راه اندازی می‌کند. احتمالاً یک پاسخ کاملاً سنجیده به نیاز رایج برای برقراری ارتباط با دوستان، خانواده و همکاران بسیار محبوب‌تر بود و شاید قطع کردن Google Talk، Duo و Hangouts به حل این سردرگمی کمک کند.

Google Chat و Meet در دسترس خواهند بود و به طور کامل با سایر برنامه‌ها و سرویس‌های Google ادغام می‌شوند، بنابراین باید انتقال را از هم‌اکنون شروع کنید.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید