گوگل مشکل داغ شدن باتری پیکسل را برطرف می‌کند

گوشی‌های هوشمند پیکسل کمپانی گوگل، یکی از تلفن‌های همراه پرطرفدار این روزها می‌باشند. جدا از مشخصات سخت‌افزاری و دوربین‌ قابل قبول آن، باتری این سری از گوشی‌های هوشمند با مشکل داغ شدن بیش از حد و خالی شدن زودهنگام مواجه است.

کمپانی گوگل به طور رسمی اعلام کرده است که درحال حاضر بر روی انتشار یک پچ جدید کار می‌کند، تا بتواند مشکل داغ شدن بیش از حد باتری‌های گوشی‌های هوشمند پیکسل خود و همچنین تخلیه زودهنگام شارژ آن‌ها را برطرف کند. در چند مدت اخیر کاربران زیادی از سرتاسر جهان گزارش‌هایی مبنی بر مشکلات باتری دستگاه‌های آن‌ها به ویژه گوشی‌های هوشمند پیکسل منتشر کرده بودند، حال کمپانی گوگل قرار است با انتشار پچ جدید خود مشکلاتی از این قبیل که گریبان‌گیر کاربران آن‌ها شده است را برطرف کند. این بروزرسانی برای گوشی‌های هوشمند پیکسل از طریق سرور مبدا اعمال می‌شود و نیازی به دخالت مستقیم کاربران نخواهد داشت.

پیکسل

دلیل داغ شدن باتری گوشی‌های پیکسل

موضوع داغ شدن باتری گوشی‌های هوشمند پیکسل و خالی شدن سریع شارژ آن‌ها، اخیرا توسط کاربران شبکه اجتماعی ردیت Reddit وایرال شده است. آن دسته از کاربرانی که در این پلتفرم از نسل‌های گذشته و فعلی گوشی‌های هوشمند پیکسل کمپانی گوگل استفاده می‌کنند، به طور مکرر تا به امروز از مشکلات باتری‌های آن‌ها گزارشات زیادی منتشر کرده‌اند.

به نظر می‌رسد که دلیل اصلی داغ شدن و تخلیه زودهنگام باتری این گوشی‌های هوشمند، استفاده بیش از حد برنامه Google App از قدرت این باتری‌ها می‌باشد. درواقع برنامه Google App درحالت پس زمینه و به صورت مخفیانه، درصد بالایی از توانایی باتری این گوشی‌های هوشمند را به خود اختصاص می‌دهد. تلاش کاربران برای توقف آن و یا کاهش میزان استفاده این برنامه از قدرت باتری گوشی‌های خود تا به امروز ناموفق بوده است. حال کمپانی گوگل به صورت مستقیم برای رفع چنین مشکلی دست به کار شده است.

کمپانی گوگل نیز به دنبال نظرات کاربران ردیت، دلیل اصلی مشکلات مربوط به باتری‌ گوشی‌های هوشمند پیکسل را، استفاده بیش از حد برنامه Google App از توانایی این باتری‌ها عنوان کرده است. این کمپانی به زودی با انتشار یک پچ به صورت درون برنامه‌ای این مشکل  را حل خواهد کرد.

شاید این موضوع که دلیل اصلی داغ شدن باتری‌ گوشی‌های هوشمند پیکسل برنامه Google App می‌باشد، ما را به این باور برساند که این مشکل در سایر دستگاه‌های اندرویدی نیز وجود دارد. اما با این حال به غیر از گوشی‌های پیکسل کمپانی گوگل، هیچ گزارش مشابه‌ای درباره این مشکل، در سایر گوشی‌های اندرویدی کمپانی‌های دیگر مانند سامسونگ و یا شیاومی منتشر نشده است. همچنین با توجه به نظرات دیگر کاربران پلتفرم ردیت، به نظر می‌رسد که مشکل داغ شدن بیش از حد باتری‌ و خالی شدن سریع شارژ آن‌، در گوشی‌های هوشمند پیکسل نیز تا به امروز به شکل قابل توجهی فراگیر نبوده است.

اما با این حال به نظر می‌رسد که کمپانی گوگل برای رفع این مشکل به صورت مستقیم اقدام خواهد کرد. بنابراین اگر شما نیز از آن دسته از کاربران گوشی‌های هوشمند پیکسل هستید که تا به امروز با چنین مشکلی مواجه بوده است، می‌توانید از امروز این مشکل را حل شده بدانید و با خیال راحت از تلفن همراه خود استفاده کنید.

منبع: gsmarena

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید