گوگل بخش بسیاری از مشکلات سری پیکسل را به تازگی رفع کرده است

مشکلات سری پیکسلطبق اعلام رسمی، گوگل با جدیدترین آپدیت نرم‌افزاری بسیاری از مشکلات سری پیکسل رفع شده، با این وجود ظاهرا دو گوشی Pixel 3 و Pixel 3 XL را باید به فراموشی بسپاریم!

به نقل از GSM Arena، گوشی‌های سری پیکسل یک قابلیت بسیار مشخض دارند که آن‌ها را از دیگر اسمارتفون‌ها جدا می‌کند؛ داشتن اندروید نسخه پایه که کمترین دخالت رابط کاربری کارخانه‌ای روی آن انجام شده است! با این حال چنین موردی هم باعث نمی‌شود که این گوشی‌ها از داشتن مشکلات نرم‌افزاری پاک باشند! در نتیجه طی به روزرسانی‌های مختلف سازندگان سعی دارند تا به ترتیب این موارد را حل کنند؛ مواردی که اخیرا در یک به روزرسانی جدید هم برطرف شده‌اند.

در واقع به روزرسانی ماه نوامبر گوگل برای رفع مشکلات گوشی‌های سری پیکسل در قالب یک آپدیت امنیتی عرضه شده، اما کاربران گزارش کرده‌اند که ظاهرا محتوای به روزرسانی ذکر شده تاثیرگذارتر بوده است! به نحوی که مشکل پخش صدای اعلان‌ها در هنگام گوش کردن به آهنگ‌ها و در برخی شرایط دیگر اینبار رفع شده و ظاهرا کیفیت صدا نیز در تمامی دستگاه‌هایی که این آپدیت را دریافت کرده‌اند بهبود داشته است‌.

Google Pixel 5 review: new phone, old tricks - The Verge

به علاوه، برخی مشکلات سری پیکسل مربوط به قطع و وصل شدن شارژ بی‌سیم و همچنین موارد مربوط به اجرای بهینه برنامه‌های 3rd Party رفع شده و جدای از آن نیز هم‌اکنون در گوشی‌های سری پیکسل حساسیت بیشتری در سازگاری با نور محیط در حالت Auto-Brightness وجود خواهد داشت که عملکرد آن را دقیق‌تر می‌کند.

یکی دیگر از مشکلات سری پیکسل نیز که مربوط به انیمیشن عوض کردن صفحه‌ها و … بود نیز در این آپدیت رفع شده تا رابط کاربری ساده این گوشی‌ها حال روان‌تر باشد. به علاوه، اجرای بهتر در حالت Overview و پخش رسانه در Picture in Picture در بعضی اپلکیشن‌ها و همچنین باگ‌های مربوط به اتصال کابل‌های مختلف و شناسایی نکردن آن نیز کمتر شده است.

یک مشکل دیگر نیز که گوشی‌های پیکسل معمولا داشته‌اند، نشان ندادن آیکن برنامه‌های مختلف پس از نصب (بخصوص در حالت نصب دستی) بوده که حال با این آپدیت رفع شده است‌. همچنین حال دیگر مشکل افتادن کیبورد به صورت نامناسب روی اپلکیشن‌ها برداشته شده و همچنین دیگر شاهد غیب شدن المان‌های مختلف رابط کاربری پس از مدتی کار کردن با دستگاه نخواهید بود!

مشکلات سری پیکسل روی کدام دستگاه‌ها برطرف خواهد شد؟

مشکلات سری پیکسلهنگام خواندن بخش فوق درباره رفع مشکلات دستگاه‌های پیکسل، قاعدتا هر کاربر دارنده یک گوشی پیکسل خوشحال می‌شود! اما نکته اینجاست که این به روزرسانی فقط برای دستگاه‌های عرضه شده بعد از ماه می سال ۲۰۱۹ خواهد بود. این یعنی دارندگان گوشی‌های پیکسل 3 و پیکسل 3 XL دیگر باید با دریافت به روزرسانی‌های نرم‌افزاری خداحافظی کنند و از طرفی پیکسل 3a که بعد از تاریخ گفته شده عرضه شده این آپدیت را دریافت خواهد کرد!

همچنین اگر می‌خواهید که به صورت دقیق بدانید این به روزرسانی برای کدام محصولات سری پیکسل عرضه می‌شود، می‌توانید به این لینک مراجعه کرده و لیست را بررسی کنید.

Google announces Pixel 5 with wide-angle lens, 8GB RAM - 9to5Google

به علاوه، باید بدانید که در کنار رفع شدن بسیاری از مشکلات سری پیکسل بسیاری دیگر از موارد نیز هنوز حل نشده‌اند و باید برای رفع آن‌ها صبر کنید! برای مثال چشمک‌زن شدن نمایشگر گوشی‌های سری پیکسل 6 (که البته چندان دیده نمی‌شود) هنوز رفع نشده و از طرفی اعلام شده که باید یک ماه دیگر هم عرضه آپدیت بعدی صبر کنید تا این مشکل برطرف شود.

لازم به ذکر است که تا عرضه این به روزرسانی روی تمامی گوشی‌های پیکسل (مواردی که پشتیبانی نرم‌افزاری دارند)، ممکن است تا چند هفته هم طول بکشد. در نتیجه، اگر هنوز این آپدیت را دریافت نکرده‌اید، بهتر است عجله نکنید!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید