گوگل به ردیابی موقعیت مکانی کاربران خود متهم شد!

گوگل به ردیابی موقعیت مکانی کاربران خود متهم شد! یک شکایت جدید علیه گوگل در روز دوشنبه توسط چهار دادستان کل و به رهبری دادستان کل دی سی – Karl A. Racine (D) – تنظیم شد که ادعا می‌کند گوگل ردیابی موقعیت مکانی کاربران را با وجود توانایی کاربران برای کنترل اطلاعات حریم خصوصی از طریق تنظیمات حساب Google، تقریبا غیر فعال کرده است. این اتهامات به رویدادهایی اشاره می‌کنند که به سال ۲۰۱۴ باز می‌گردد.

انتظار می‌رود این شکایت در تگزاس، واشنگتن، ایندیانا و ناحیه کلمبیا تنظیم شود و مدعی است که گوگل از “الگوهای تاریک” (اشاره به تاکتیک‌هایی که می‌تواند با استفاده از داده‌های مکان جمع‌آوری‌ شود) استفاده می‌کند تا رفتار مشتری را به نفع یک کسب‌وکار تحت تاثیر قرار دهد.

این دادخواست همچنین ادعا می‌کند که گوگل محصولات خود را به گونه‌ای طراحی کرده است که کاربران را تحت فشار بگذارد یا آن‌ها را وادار کند تا داده‌های موقعیت مکانی بیشتری را «سهواً یا از روی اجبار» ارائه دهند و ادعا می‌کند که این اقدام قوانین مختلف حمایت از مصرف‌کننده را در ایالت و .D.C نقض می‌کند.

Big Momments

سخنگوی گوگل –José Castañeda– بیانیه‌ای را در پاسخ به شکایت دریافتی به واشنگتن پست ارائه کرد:

دادستان‌های کل، پرونده‌ای را بر اساس ادعاهای نادرست و اظهارات قدیمی در مورد تنظیمات ما مطرح کرده‌اند؛ ما همیشه ویژگی‌های حفظ حریم خصوصی را در محصولات خود قرار داده‌ایم و کنترل‌های قوی برای داده‌های مکان ارائه کرده‌ایم

در سال ۲۰۱۸، .D.C تحقیقاتی را در مورد شیوه‌های جمع‌آوری داده‌های موقعیت مکانی گوگل آغاز کرد؛ پس از گزارشی نشان داد که گوگل به جمع‌آوری داده‌های مکان حتی پس از حذف تنظیمات ادامه داده است.

در سراسر سال ۲۰۱۹، Google کنترل‌های حریم خصوصی مانند حذف خودکار موقعیت مکانی و تاریخچه جستجو، و همچنین حالت‌های ناشناس داخلی را برای برنامه‌های جستجوی Google و Maps معرفی کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید